Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Xperia X
#1

Здравейте, купих си Sony Xperia X.. като цяло съм доволен от телефона, но имам един наистина дразнещ проблем. Когато си пусна галерията за да преглеждам снимките, те излизат с много лошо качество.. някакси на пиксели.. трябва да ги зуумна и чак след 10-тина секунди се оправя качеството... как да отстраня проблема?
Цитирай
Аксесоари
#2

От колко време си с телефона? Трябва малко време да се подготвят тъмбнейли, кешове и тем подобни. 10 секунди звучи наистина много. Да не би да си ги разглеждал в режим стамина? Мисля че при него съм срещал такава настройка.
Цитирай
#3

Влизаш в Настройки >> Памет изтриваш Кеширани данни. Изтрий кеша и данните на Галерия, Камера и е много важно да намериш приложението Съхранение на медия (Media storage) или подобно име няма икона и е системно на него също му изтриваш кеша и данните. После рестартираш не го пипаш 10 мин да си прочете на ново медията коректно. Ако не се оправи има и още ... Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4
Wink 

(2017-05-20, 22:30:46)rado__8 написа:  Влизаш в Настройки >> Памет изтриваш Кеширани данни. Изтрий кеша и данните на Галерия, Камера и е много важно да намериш приложението Съхранение на медия (Media storage) или подобно име няма икона и е системно на него също му изтриваш кеша и данните. После рестартираш не го пипаш 10 мин да си прочете на ново медията коректно. Ако не се оправи има и още ... Smile

Благодаря много.. сега ще го оправя! С телефона съм от месец някъде... взех го втора ръка, но е купен януари месец.. т.е. направо си е нов телефона.

Кофти работи.. проблема си остава... а Съхранение на медия (Media storage) не го намирам.. Sad
Цитирай
#5

И при мен е така. Някъде бях чел, че от настройките на Дисплея се спира режима X-Reality за изображения от галерията и снимките щели да се зареждат по-бързо - но не, същото е положението.

Чакаме някой фикс с ъпдейт.
Цитирай
#6

(2017-05-21, 08:40:24)ddqnov написа:  И при мен е така. Някъде бях чел, че от настройките на Дисплея се спира режима X-Reality за изображения от галерията и снимките щели да се зареждат по-бързо - но не, същото е положението.

Чакаме някой фикс с ъпдейт.

Някой беше написал, че за нашите телефони ще излиза андроид 7.1.1 Дано да го оправят... Smile
Цитирай
#7

То има и 7.1.2. Аз лично бях с него. Чист андроид без 85% от приложинията. Телефона летеше

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#8

Просто за инфо - НЕ отлючвайте Bootloader-a (BL) с FlashTool прецаква се камерата. Преди време имах Z5 два пъти ми го сменяха с нов заради отлючването на BL. Сега това се случи и с X. Сега смениха платката + нов imei. Явно има проблеми с BL

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#9

То за това беше писано още от времето на Z3 мисля. API-то на камерата е вързано с БЛ-а.
Цитирай
#10

Колеги, излезе официален 7.1.1 За съжаление при мен проблема не се оправи. При вас как е?
Цитирай
#11

И при мен така, мисля, че е 1/4 по-бързо зареждането, но не е достатъчно.

Чакаме 7.1.2 : ( Но пък телефона с този ъпдейт 7.1.1 е зверски бърз и има подобрение в батерията и звука по време на разговор.

EDIT:

Нещо интересно, оказва се, че X и X Compact са водоустойчиви.

https://www.youtube.com/watch?v=r02MPIZWyds

Но са сертифицирани само в Япония. Искат да си спестят ядовете с пропуснали вода устройства в другите страни.
Цитирай
#12

Мисля, че при последните Sony-ta като се отключи буутлоудъра се прецакват drm ключовете.
Съответно има drmfix-ове, но май вече става тегаво с рута, а аз си държа на него :-)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#13

Аз съм с компакт и имам същия проблем, наистина дразнещо...

Xiaomi 14 
Цитирай
#14

Който го дразни бавното опресняване на снимките в "Албум" може да инсталира друга програма за преглед на снимките и няма да има забавяне.

Аз например ползвах малко "Google Photos" (който е вграден), но не ми допадна особено.
Цитирай
#15

Днес дойде някакъв по-големичък ъпдейт.. май ни подготвят за Орео Smile
Цитирай
#16

Аз си разглеждам снимкитр през google photos, а за албума бях чел че зарежда снимкитр на 20 мп а другите приложения не и от там идва бавенето..

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)