Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем: Смяна на държавата в Google play
#1

Здравейте.
В момента се намирам в Норвегия, но Google play си ми седи с държава България.
Налага ми се да изтегля няколко приложения който са само за Норвегия, но не мога да ги сваля понеже съм с друг магазин.
Пробвах доста клипове в нета с смяна на VPN но не става.
Някой да има някакви идеи как да го оправя?

Samsung Galaxy S7
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвано ли е с изчистване данните на гугъл сервиза и маркета.

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай
#3

Да  пробвано е.

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#4

https://nethelpforums.net/viewtopic.php?t=1093

Тук е описано как да се смени локацията на маркета.
Другият вариант е да се изтият старите БГ адрес и платежна карта, да се изтирят данните от проложението, да се въведат адрес и карта от чужбина и да се изчака няколко дена да се отрази промяната. Аз действах по втория начин.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#5

Пробвах и двата варианта но отново не става Sad

Други идеи?

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#6

Само да попитам - Кога пробва?

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#7

Преди 2 дни.
Днес като прати линка отново пробвах.
Нещо са пуснали поправки явно и не става по тези начини.

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#8

Ако имаш активна някаква синхронизация на гугълския си акаунт с настолен компютър,това също би могло да ти изиграе лоша шега.
Защо не пробваш,макар и временно да си създадеш нов акаунт докато си в Норвегия и да се логнеш с него на чисто.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#9

Промени си държавата от настройки на телефона.
Цитирай
#10

(2017-05-21, 19:14:59)gelermo написа:  Ако имаш активна някаква синхронизация на гугълския си акаунт с настолен компютър,това също би могло да ти изиграе лоша шега.
Защо не пробваш,макар и временно да си създадеш нов акаунт докато си в Норвегия и да се логнеш с него на чисто.

Имам синхронизация, но компа също е с мен.
Втори акаунт ми се вижда малко безмислено.

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#11

Винаги може да пишеш на съпорта и да питаш за твоята конкретна ситуация.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#12

Къде да им пиша точно. Малко повече инфо.

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#13

Можеш да започнеш от тук https://support.google.com/googleplay/?h...&contact=1

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#14

Инсталирай ги като apk.
Имах същия проблем в Германия и го реших така, в apkpure.com го има целия магзин като apk.
Цитирай
#15

До колкото знам държавата е вързана към акаунта а не към устройството. Аз лично държа една английска сметка.
А и не мисля че ще ти разрешат да смениш държавата и да си запазиш приложенията : авторски права и цени.

Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Аз си смених държавата и не съм имал проблеми с купените приложения, било закупени на редовна цена или промоционална. Едно от най-важните условия си е сметката в държавата, към която искаш да закачиш акаунта.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#17

Здравейте.
Някой да е намерил решение на този проблем ?

Samsung Galaxy S7
Цитирай
#18

(2018-12-22, 19:22:53)mcrady написа:  Здравейте.
Някой да е намерил решение на този проблем ?


Ако става въпрос само за изтегляне на няколко приложение това е което направих аз на телефона на съпругата ми, за да изтегля няколко проложения от УК стора.
1. Инсталирах ВПН.
2. Вкарах в акаунта й втори адрес,но несъм сменял региона,защото може само веднъж в рамките на година.
2. Изчистване на данните от Гоогле плей магазина и сървиса.
3. Премахване на акаунта.
4. Стартиране на ВПН-а връзка с английски сървър.
5. Вкарване на акаунта й и воала свалих приложенията от УК стора.

ВПН-а трябва наистина да е добър. Първите ми опити бяха с някакви неизвестни и нищо не се получаваше.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
[-] 1 потребител изказва благодарност на Johnnie за това мнение:
  • ckunap
Цитирай
#19

Малко странни ми се виждат всички тези "гимнастики",след като има лесно,бързо и безотказно решение-нов акаунт!По-горе колега е казал-програмистите на гугъл са имали за цел едно-печалба.Не случайно услугите са раделени на региони(и цени).Направи си нов акаунт,да ти е мирна главата,защото като едното нищо може да компрометираш настоящия си акаунт и при опит за вписване,ще получиш надпис "...поради неспазване политиките на Гугъл корпорация,настоящият профил не може да бъде ползван повече...".Не цитирам точно,но беше нещо в този стил и загубих 4 доста скъпи приложения,които бях купил с него Smile
Цитирай
#20

И това с новия акаунт е опция. А за да има достъп до платените приложения може да се пробва двата акаунта да се вкарат във Family (въпреки, че май пак трябва да са в един регион)

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)