Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia x10 mini/pro
#76

Инсталиран е и на двата компютъра. На лаптопа показва, че има проблеми, инсталирам и накрая ми дава, че има грешка и единствена опция - close. На компютъра дава, че всички драйвъри са инсталирани, но отново не намира телефона Sad
Цитирай
Аксесоари
#77

А пробва ли със стария Flashtool как ще е. Версия 0.2.9.1.
Цитирай
#78

Мисля, че не съм. Изтеглих програмата от линка, който имаше в темата, защото търсих друг линк, но така и не намерих. Ако не те затруднявам може ли да ми дадеш линк към тази версия? Благодаря ти много предварително!
Цитирай
#79

http://www.multiupload.com/7H4JT35B6G

А ето ти и темата как се работи с него: https://www.androidbg.com/forum/topic111...htool.html
Цитирай
#80

Много ти благодаря. Дано се справя :cheers:
Цитирай
#81

Някой може ли да ми каже този тъп телефон как се изключва при положение че не може да му се махне батерията,а като не мога да го изключа не мога с back бутона да го вкарам в режим за инсталиране на софтуер и си виси вече 5 часа на началния надпис и след малко ще изхвърчи през прозореца!! :angry:

Спиралата на Max Factor прави миглите да изглеждат до три пъти по-дълги...
Мисля, че Max Factor трябва да почне да прави презервативи
Цитирай
#82

Като махнеш задният капак, в ляво от камерата има гумено капаче. Под него можеш да откачиш батерията. Wink
Цитирай
#83

Привет, имам следния проблем със Xperia X10 Mini Pro, който купихме на съпругата ми.
Телефона след като беше работил точно един ден се изключи и при включването излезе надпис
“Sorry! The application Home screen (process com.sonyericsson.homescreen) has stopped unexpectedly. Plesae try again. Force Close" и така постоянно. Не можах по никакъв начин да стигна до настройките за да направя ресет!
Съответно прочетох из нета че се случва тези телефони след ъпдейт до 2.1 да правят така и решението е repair със
PC Companion. Така след repair-а телефона проработи.
На втората вечер от използването му (демек ей сега преди малко) го намерих в състояние да иска пин кода на сим картата.
Въведох го и Huh ... честито, пак същия проблем. Та сега пак повторение на процедурата само че със Update service програмата на SE. Вече пак работи, но не знам докога!?!?!
Попаднах на една тема http://talk.sonyericsson.com/thread/12919 в която се разисква проблема и стигат до извода че някое инсталирано приложение, Dr.Web antivirus по-конретно, създава проблема.
Това добре, ама аз го нямам. Стигам до извода че някое приложение го прави!?
Моля за съвети и идеи и сори за дългия пост.
Весели празници Christmas

HTC Wildfire S Black
Цитирай
#84

pwf написа:По незнайни за мен причини не мога да инсталирам Viber на MiniCM 7.1.3 (Андроид 2.3.7) на Е10i (Mini).. Някакви идеи ?

По незнайни за тебе причини спри да ползваш поне за сега този ром Wink
на 2.1.5 си беше наред но има ъпдейт на кернела който яко омаза всичко и препоръчвам да чакаш докато излезе стабилна версия

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#85

Привет. Докато чаках да видя дали пак ще се скапе телефона по описания по-горе начин,
просто реших да му сложа custom rom и вече съм със FroyoBread | v023f от xda форума (видях че и тук някой го препоръчва). Сега телефончето работи много добре и за сега съм повече от доволен Big Grin
Искам да попитам има ли вариант като избера default input за клавиатура, при отварянето на хардуерната клавиатура
има избор на език долу в ляво на дисплея. Там има български, но той не е нито БДС нито фонетика.
Има ли вариант там да се добави фонетиката? Да припомня че телефона е X10 mini pro.
Благодаря предварително.

Между другото съм добавил Bulgarian keyboard 2 и мога да пиша на фонетика, но ме изнервя
начина на превключване между езиците. Щеше да е супер ако има бутон на харуерната клавиатура!
Лека нощ Confusedleep:

HTC Wildfire S Black
Цитирай
#86

Някой май беше казал че с Alt и интервала могат да сменят езиците :confused:
Цитирай
#87

GH0STFACE написа:Някой май беше казал че с Alt и интервала могат да сменят езиците :confused:
Така е - смяната се прави с едновременно натискане на Shift (бутончето за горен регистър) и шпация (интервал). На дисплея се изписва коя клавиатурна подредба е on и off. Единственото дразнещо е, че при избор за писане с новата фонетика (не "традиционната"), буквата "я" просто няма начин да се напише. В хелпа (между другото това по-горното е описано в хелпа) пише нещо за @=я, само че не е така. @ си се изписва @. Пробвах 2 версии на програмата - даже май бяха с различни имена (иконите със сигурност са различни), но всъщност се инсталира едно и също нещо и независимо какво е описано в помощта, след като си избереш метода, нещата са си както ги описах.
Цитирай
#88

Здравейте отново.
От около месец имам Xperia X10 mini. Прави ми впечатление, че докато телефонът се зарежда, не мога да отговоря на позвъняване. Ако изключа захранващия кабел, мога да се обадя, но телефонът приема командата за отговаряне чак след няколко секунди. За това време обикновено на позвъняващия му писва да чака и затваря.
Това нормално ли е, или има проблем с моя телефон?
Цитирай
#89

Не е нормално.
Цитирай
#90

На моето мини про му направих root, свалих си link2sd, но въпреки всичко отказва да мести приложенията, а също така и да тегли такива, които автоматично отиват в сд картата, с къстом ром съм - flame и андроид 2.3.7, какво мога да направя? Също така ми дава някакви грешки, когато отворя link2sd, по-късно мога да направя скрийншотове и да ги пусна, мисля, че ще е по-лесно? Smile
Цитирай
#91

Xperia423 написа:На моето мини про му направих root, свалих си link2sd, но въпреки всичко отказва да мести приложенията, а също така и да тегли такива, които автоматично отиват в сд картата, с къстом ром съм - flame и андроид 2.3.7, какво мога да направя? Също така ми дава някакви грешки, когато отворя link2sd, по-късно мога да направя скрийншотове и да ги пусна, мисля, че ще е по-лесно? Smile

Трябва да направиш всички неща описани в тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic126...rtata.html
Цитирай
#92

Здравейте имам мини но немога да си намеря контактите,в сим картата са ми всички номера.Някакви идеи???С андроид 2,3,5 съм.

HUAWEI P9 lite
Цитирай
#93

Скоро си купих минито и още го разучавам. Докато го преглеждах без да искам натиснах "Демонтиране на SD картата". След като свързах с USB кабела телефона към компютъра, ми се появи монтиране на картата. После се оправи, обаче като цъкна на "Поддръжка" и "Ръководство" пише че или са изтрити или SD картата не е монтирана и ме праща в нета да ги разглеждам. Как да го оправя? :/
Цитирай
#94

Извади картата и я сложи пак и би трябвало да се оправи
Цитирай
#95

Не става така. Имам и още един проблем - до батерията ми се появяват две стрелки - едната на горе, другата на долу, и от горе "H". Не съм пускал интернет, нито Wi-Fi е включен, а се свързва с нета и ми взема пари.
Цитирай
#96

Настройки --> безжични и други мрежи --> мобилни мрежи и махаш тикчето от трафик на данни
Цитирай
#97

Кажете в каква резолюция трябва да са тези картинки за екрана , че да излиза всичко от картинката.Сложих някаква на 240х320 и като и дам да е като фон ми дава да е изрежа и от там после на фона се вижда средата на изрязаното.
Цитирай
#98

t0niiii написа:Кажете в каква резолюция трябва да са тези картинки за екрана , че да излиза всичко от картинката.Сложих някаква на 240х320 и като и дам да е като фон ми дава да е изрежа и от там после на фона се вижда средата на изрязаното.

Свали си wallpaper wizardii от маркета и слагай през нея картинките. Ще видиш разликата Smile
Цитирай
#99

пффф мерси много човек :proud: Между другото , като сложа телефона в усб-то от програмат Sony Ericsson Pc Companion ми изписва , че има нов ъпдейт на софта , но телефона е внесен от чужбина и ако го ъпдейтна дали ще си остане българското меню и дали ще може да ми разчете картата после глобулската , защото е разкодирван.
Цитирай

[highlight=red]imam problem s xperia x10 mini pro........................predi 1 den si slojih metod na Lock i brat mi e prewishil opitite za otklu4wane s metod na zaklu4wane i mi ostawa otgowora a az ne pomnq kakaw otgowor bqh zadal ..............i se 4udq dali nqkoi znae kak moje da premahna tozi metod na zaklu4wane......................predwaritelno blagodarq!!!!!...............izwinete 4e ne pisha na kirilica Wink[/highlight]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)