Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia x10 mini/pro

GH0STFACE написа:С това: http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/
ако ти каже че си с най-новия софтуер, му дай въпреки това да продължи. Трябва батерията да ти е над 50%.

Ако така не стане, даваш така: https://www.androidbg.com/forum/topic205...shche.html
т.2 по-специално.

Но, ако телефона е гаранционен, не прибягвай до вариант 2, а го носи на сервиз.

мерси телефона не е гаранционен, когато ми попадне в ръчичките ще пробвам този начин Smile

Huawei Mate 20 PRO LYA-L29 Twilight EMUI 9.0.0.153
Mini M8S II 4K
Amlogic S905X Android 6.0.1 Marshmallow
Цитирай
Аксесоари

Добър вечер на всички. Понеже видях, че най удачното място за въпроса ми е тук ще го задам в тази тем. На скоро купих Experia x10 mini но не схванах как да инсталирам в SD картата приложенията. Ще съм благодарен ако някои обесни процедурата Smile
Данните на телефона:
Версия на Фърмуера: 2.1-update1
Версия на Ядрото: 2.6.29
Версия на Компилацията: 2.1.1.А.0.6
Цитирай

Проблема е че си с фърм 2.1 ако не греша. При него, все още не можеха да се местят в картата.

Ако очакваш неочакваното...то не става ли неочакваното очаквано?. Samsung Galaxy NEXUS White 4.3
Цитирай

Bgm8 написа:Добър вечер на всички. Понеже видях, че най удачното място за въпроса ми е тук ще го задам в тази тем.

Там където си беше пуснал мнението не беше никак най-удачното място, но вече мнението ти е на правилното място. :thumbup:
Цитирай

GH0STFACE написа:
Bgm8 написа:Добър вечер на всички. Понеже видях, че най удачното място за въпроса ми е тук ще го задам в тази тем.

Там където си беше пуснал мнението не беше никак най-удачното място, но вече мнението ти е на правилното място. :thumbup:

Ок. Извинявам се Smile

Kак да си сложа, къстъм ром 2.2 или 2.3 Confusedtupid:
Цитирай

Сваляш си flashtool от http://androxyde.github.com/ И там е обяснено как се root-ва.След това отиваш има install apps,което инсталира cwm,което пък служи за инсталиранено на рома.След това отиваш на http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=726 и си намираш читав ром Smile В повчето е обяснено как се слага ром-а.Преди да форматираш всичко си експортни контактите.След като имаш root си инсталирай titanium backup И си запази всички програми.


Аз имам лек проблем с mms-ите.Не мога да изпращам никакви.Не съм пробвал дали мога да приемам,но и с настройки от сайта на Виваком нищо не се променя.Някакви идеи ?
Едит:Сега се сетих,че имам и един друг проблем.При преместване на програми на картата повечето не могат да се отворят след това.
Цитирай

Dreamzzzz написа:
GH0STFACE написа:С това: http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/
ако ти каже че си с най-новия софтуер, му дай въпреки това да продължи. Трябва батерията да ти е над 50%.

Ако така не стане, даваш така: https://www.androidbg.com/forum/topic205...shche.html
т.2 по-специално.

Но, ако телефона е гаранционен, не прибягвай до вариант 2, а го носи на сервиз.

мерси телефона не е гаранционен, когато ми попадне в ръчичките ще пробвам този начин Smile

Е пробвах го това но телефона пак се изключва сам самоволно когато му падне на разични игри някой път се изключва някой път не като се пусне камерата със светкавица пак се изключва? Някакви идеи защо става така и как да го оправя?Ще бъда много благодарен на всякаква помощ! :wall:

Huawei Mate 20 PRO LYA-L29 Twilight EMUI 9.0.0.153
Mini M8S II 4K
Amlogic S905X Android 6.0.1 Marshmallow
Цитирай

Колеги флаштул неиска да инсталира драйвъри за experia x 10 mini и немога да му направя boot louder ?

| Device: Huawei p9 lite black 
Цитирай

Какво означава: Не иска.

Стартирай flashtoo-drivers.exe и избери да се инсталират x10 mini adb drivers и flashmode drivers.
Цитирай

Някои може ли да ми каже, как мога да инсталирам Voice Search Xperia x10 mini ;(
Цитирай

хора помагайте,оплесках нещата. Значи проблема ми е следния: вчера опитах да си рутна телефона sony ericcson experia x10 mini . Направих както пише тук https://www.androidbg.com/forum/topic20531-$2.html ,но след флашването touch screen спря да работи. Има ли някакъв начин да оправя нещата или да хвърлям телефона?
Цитирай

Здравейте! Имам Xperia X10 Mini от около 1 година. Досега без никакви оплаквания. Вчера ми падна батерията, телефона се изключи и стоя изключен около 5-6 часа. След това не можах да го включа. Мислех, че проблема е в зарядното и телефона не се е заредил. Извадих SIM картата и телефона започна да се зарежда. Оказа се, че телефона не функционира със SIM картата. Не иска въобще да включи когато тя е поставена. Картата си работи на друг телефон. Преди малко установих и че и Mini-то работи с друга SIM карта. Направо нямам думи! Някакви предположения и предложения?
Цитирай

dri написа:Здравейте! Имам Xperia X10 Mini от около 1 година. Досега без никакви оплаквания. Вчера ми падна батерията, телефона се изключи и стоя изключен около 5-6 часа. След това не можах да го включа. Мислех, че проблема е в зарядното и телефона не се е заредил. Извадих SIM картата и телефона започна да се зарежда. Оказа се, че телефона не функционира със SIM картата. Не иска въобще да включи когато тя е поставена. Картата си работи на друг телефон. Преди малко установих и че и Mini-то работи с друга SIM карта. Направо нямам думи! Някакви предположения и предложения?

Наистина странен проблем. Не виждам логика да не работи с конкретна карта, която пък си работи в друг телефон.. Нямам идея, но в случай че не се оправиш - смяната на сим карта, поне в мтел е 10лв, при другите оператори предполагам е нещо подобно също.

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай

Занеси има телефона с картата и покажи, че не работи в апарата. Тогава сложи друга карта за да видят, че апарата е в ред.

Трябва за подмяна дефектирала карта да не ти вземат пари.
Цитирай

GH0STFACE написа:Занеси има телефона с картата и покажи, че не работи в апарата. Тогава сложи друга карта за да видят, че апарата е в ред.

Трябва за подмяна дефектирала карта да не ти вземат пари.

То, доколкото виждам проблема е че те операторците ако решат да пробват картата в друг апарат и тя работи съм сигурен че ще се направят на луди. Така че най-добре да се подготви колегата да кихне 10ина лева, пък ако не му искат - супер Smile

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай

Няма да плащам за дубликат, понеже картата е фирмена и го издават безплатно. Обаче каква ми е гаранцията, че след известно време няма да се случи същото и пак да се разправям с mtel-ци? Пълна мистерия ми е това, че апарата отказа да работи с определена SIM карта. Ако се сетите за нещо друго пишете. Благодаря!
Цитирай

Здравейте, става дума за X10 Mini Pro, взех го преди ден, втора ръка.
Първоначалните ми впечатления бяха добри, но след като го разчовърках вече, виждам че е изключително бавен.
Като казвам бавен имам предвид наистина бавен, мисли много дълго преди да отвори нещо, а снимките в албума въобще не ги отваря, при положение че сам ги е снимал преди това.
От време на време се саморестартира..
Има и друг странен проблем, забива и екрана гасне, мислех, че самия телефон се изключва..никое копче не работи и му вадя батерията, преди малко обаче осъзнах, че гасне само екрана и не светва каквото и да правя, телефона даже звънеше, но не светеше.

Още след като го взех му върнах заводските настройки, но уви...иска още нещо.

Благодаря ви предварително.

EDIT:

Последва преинсталация на Android-a и проблемите намаляха, снимките обаче все още не се отваряха, оказа се, че и качената музика насича.
Смених MicroSD картата и проблема се реши, явно съм я надраскал, сега вместо с 8 съм с 2 Sad , но поне няма проблеми.

SonyEricsson Xperia X10 MiniPro
Цитирай

За снимките ползвай QuickPic от Play. По-бързо ги зарежда.
Цитирай

Здравейте .... някой може ли да ми помогне.....искам да си ъпдейтна фърмуера на телефона, но не мога да намеря по нов.Старият ми е версия 2.1............четох из форумите единствено видях как става за xperia x10 със флаш туулс.
За моят мини про не намерих в нета фърмуер.....
Цитирай

За твоя телефон няма по-нова версия от 2.1. Така че си с най-новата Smile
Цитирай

А някой стабилен мод за този модел има ли ? И ако може линк как се инсталира същия....благодаря предварително.
Цитирай

Тук има стабилни и нестабилни ромове: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=727

Във всяка конкретна тема/ром има обяснено как се слага.
Цитирай

Ще погледна кое как се прави ако има нещо ще питам.......
Цитирай

здравейте, проблема при мен е следния: додох си телефона X10 MINI PRO на ремонт имаше проблем с буксата за зареждане, и след като го взех (това става вчера) днес викам да си пусна музика да слушам и какво да видя "Аксесоара не се подържа" , някой да има идея какво се случва.Форматнах телефона но ефект нямаше
Цитирай

Търся помощ
Заключих си екрана на х10 мини про.Сега вече иска отговор на таен въпрос ,но аз го взех втора употреба и не знам отговора.как може да се отключи?Няма проблем ,че юе се изтрият контактите или смс-те.
Много благодаря на тези ,които ще помогнат
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)