Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Троянец или?
#1
Exclamation 

Става въпрос за таблет под Android. От няколко дни ми излиза системно съобщение за зловреден софтуер. Деинсталира се успешно, но на следващия ден се появява отново. Според AVG въпросното приложение MediaService е безопасно, но CM Security го разпознава като троянски кон. Искам да го премахна, но за момента резултата е временен. Помагайте!

скрийншот на съобщението за заплаха
Цитирай
Аксесоари
#2

Това е реклама , а не вирус.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Махни и AVG, и  CM Security, и няма да имаш проблеми.
.......Съвсем сериозни! Tongue

Doogee S30
Цитирай
#4

Таблета става страшно бавен като се появи това чудо, обикновено е като фурия, притеснява ме това, че уж се деинсталира въпросната MediaService, а почти веднага се появява пак, ако е сервиз от Гугъл добре, но как да разбера?
Цитирай
#5

(2017-05-22, 23:02:56)rado__8 написа:  Това е реклама , а не вирус.

Как така?
Цитирай
#6

(2017-05-23, 05:06:10)guitman написа:  Махни и AVG, и  CM Security, и няма да имаш проблеми.
.......Съвсем сериозни! Tongue

Подкрепям Smile

@badsharki Media service е процеса за медия той винаги работи когато гледаш клип във фейсбук, You Tube и т.н. и не е вирус. Вирус са антивирусните които си натъпкал в устройството пускат ти реклами и плашат за да си помислиш, че имаш вирус.

Ето тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=78439

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Аз попринцип съм Троянец Smile
Но, да както каза колегата @радо и @guitman махни ги тез програми, те обикноивенно са пълни с такива трикове...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#8

Добре, аз всъщност пробвах всички антивирусни (една по една де) с рейтинг над 4,6 и никоя освен CM Security не отчете MediaService като заплаха. Обаче това е андроид, пълни се с боклуци нон-стоп. Съветвате ме да махна всичко, а според мен на андроида му трябва почистваща програма и то всеки ден. Или пак бъркам?
Цитирай
#9

Почистваща от време на време - да, антивирусна - не.

 
Цитирай
#10

(2017-05-23, 18:42:37)NoMaD написа:  Почистваща от време на време - да, антивирусна - не.

Ползвам Clean Master, ако ми препоръчате друга ще я пробвам?
Цитирай
#11

Стоково приложение за това в телефона няма ли?

 
Цитирай
#12

Колега махни ги тея антивирусни,въобще не ти трябват.Само ползват рам и бавят устройството.Дори и имаш нещо зловредно в телефона,дори и програмата да го покаже няма да може да го махне.Така че...не виждам смисъл...Ама твой телефон,твой избор Big Grin
Цитирай
#13

(2017-05-23, 19:38:22)badsharki написа:  Ползвам Clean Master, ако ми препоръчате друга ще я пробвам?

Това също е рекламен софтуер говоря за Clean Master. Рутни и ще ти дам SD Maid Pro най-добрата програма за почистване според мен.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

Колега, защо не искаш да разбереш, че Андроид НЕ Е ТОВА което ти си мислиш.
Да има вредни програми, но ТИ трябва да ги си инсталираш. Като например, сваляш си приложението от някъде си в Интернет, и си го инсталирваш на телефона. БАМ това вече е проблем.
В Play Store е изключено да има такова приложение с ЛОШ код който да ти прави бели.
Сега, тези антивирустни програми и тем подобни ХИЧ не ти трябват. Ти не ползваш Windows.
Точно тези мастъри, клийнъри и глупости които си си инсталирал и си мислиш, че имаш най-предпазеното устройство на света е голяма грешка. Точно тези програми ТЕ следят и ти бавят телефона. Карат те да отовриш програмата и да я стартираш, да ти сканира устройството и изпрати всичката инфорция на някой си сървър. Точно така те знаят какво гледаш, какво търсиш и ти пращат реклами. Толкова ли е сложно да се разбере, че Андроид няма вируси които идват ЕЙ Така от някъде си...
Послушай Радо какво ти пее, а и не само той...

Още нещо, пише че ползваш МилтиПад или там квото е (неизвестно за мен). Идва от Китай, е точно от там идват тези боклуци който ти бавят телефона. Купуваш си евтин телефон ама пълен с боклуци и реклами, антивирусни и тем подобни. И после що така...


Премахни ги изцяло, и не се занимавай.
Аз нямам нито един от тези проблеми, защото не ползвам нито едно от изброените...


Със здраве

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#15

Дай му заводски настройки. Ако заразата не се е набутала в recovery дяла - ще се оправи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)