Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Z3 без протектор
#1

Имате ли впечатления дали се драска стъклото на дисплея, ако е без протектор. Задното се драска, виждал съм на Z3+. Имам закалено стъкло отпред и отзад ама много го удебеляват. Чудя се да махна поне предният.
За SONY Z3 става дума
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз бях на същата дилема до преди няколко дни. Махнах ги, телефона стана тънък (доста по-добре изглежда, няма ръбесто стъкло по лайсните, няма кръгчета около сензорите и камерата по дисплея, доста по-прилично изглежда от моя гледна точка). Няма начин да не се драскат. Дори и горила глас се драска, но вече с какво натискане и какви предмети..
Аз прецених за себе си, че не си изтървам телефона, не го нося с ключове, внимавам дори протектора да не се надраска (на гърба) и ги свалих двата (на гърба и екрана). Свикнал съм да го оставям на меки повърхности и за сега няма нещо фрапантно. Прецени твоя начин на ползване и дали си заслужава, отделно ако имаш някакъв калъф, можеш да го сложиш при проблеми и да го махаш когато си поискаш.
Моите калъфи така и си стоят в чекмеджето и никой не ги купува. Не съм свикнал да си нося телефона в калъф. Скрива се първо и второ имам премиум телефон със стъкло и метал. Трето - със сигурност няма да векувам с него и ще го сменя, а сигурно няма и да го продам, като знам колко пари съм дал и за колко ще го продам.
Ако срещна някакъв проблем или ще се пробвам да си сложа старите протектори или ще си купя нови. Може и в калъф да го оставя, но малко вероятно ми се струва.
Цитирай
#3

моят е от 1г без.Ходя на работа оставям го навсякаде без проблем. и с предното и задното няма драскотина.ако го облепиш целия кога ще му се радваш истински.телефона е красив,тънък и перфектен радваи му се и да не ти пука много.

| Z3
Цитирай
#4

Исках мнение от някой ползвал фактически телефона без защита. Една година е показателен срок. Ами ползвам го и това е. Благодаря
Цитирай
#5

Моя го ползвах година и половина без никакви протектори или калъфи. Никога не съм го оставял с екрана надолу и нямаше никакви драскотини. За сметка на това, задното стъкло няма квадратен милиметър без драскотина. Някои са толкова дълбоки, че се усещат с пръст. Трудно си личат защото по задното стъкло оставаха много отпечатъци и ги скриваха Big Grin .

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#6

За задното май не е добре без защита. Видях на колега със Z3 plus, без протекция и имаше драскотини.
Цитирай
#7

Аз си сложих стилния калъф и телефона все още си стои стилен и приятен Big Grin
Гледам цените им в ebay доста са паднали на тоя вид калъфи за нашия модел. Има само един кусур и то е, че лед индикатора се закрива и няма дупчица от която да се вижда, че свети.

pavelcheto пробвал ли си да полираш с някаква паста (дори и за зъби?) :Д
Цитирай
#8

Не съм. Но и не искам, ясно ми беше, че ще стане така като го ползвам без протектор. Мен повече ме дразни, че почна да пада боята на металната рамка. Не е надрана, просто се люпи боята.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#9

Моята не се лющи. Виж да не е от ползването ти - примерно в разни ципове по джобове да се закача или някакви такива. Моята единствено има няколко черни точки и то беше от изтърване. На всичко отгоре и бутоните ми са станали много калпави. Нямат щракащ звук. Power бутона ми е един мек, бутона ми за камерата е много нестабилен (нещо препуква). Само волюм бутоните що годе са наред, но не са толкова щракащи.
На приятелката ми Z3-та я поправяха гаранционно и съвсем ненужно (за нейно щастие) смениха лайсните, бутоните и механизмите за бутоните. Щракат като на самсунг телефон, лайсните са много лъскави. Явно с времето си заминават..

Ако някога ми се наложи да сменя батерията на телефона, сигурно ще сменя всичко, което ме дразни
Цитирай
#10

Моя не се драскаше. Кво ли не го правих

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

(2017-06-03, 12:19:11)galaxyhopper написа:  Моята не се лющи. Виж да не е от ползването ти - примерно в разни ципове по джобове да се закача или някакви такива. Моята единствено има няколко черни точки и то беше от изтърване. На всичко отгоре и бутоните ми са станали много калпави. Нямат щракащ звук. Power бутона ми е един мек, бутона ми за камерата е много нестабилен (нещо препуква). Само волюм бутоните що годе са наред, но не са толкова щракащи.
На приятелката ми Z3-та я поправяха гаранционно и съвсем ненужно (за нейно щастие) смениха лайсните, бутоните и механизмите за бутоните. Щракат като на самсунг телефон, лайсните са много лъскави. Явно с времето си заминават..

Ако някога ми се наложи да сменя батерията на телефона, сигурно ще сменя всичко, което ме дразни
Какво ги правиш тия бутони. Аз отключвам и заключвам с почукване и всички са ми като нови. 9 месеца го ползвам.
Цитирай
#12

И моя на 2 години нямаше проблем с бутоните.
Цитирай
#13

Честно казано не знам. Аз още като го взех втора ръка не ми харесаха тия два бутона. А пауър бутона мисля, че окончателно замина след като сложих един пластмасов кейс (все пак ми беше подарък, доста оригинален при това) и който ми вземеше телефона започваше все едно да натиска копче на дистанционно с изтощени батерии. Така май си и замина това копче. Другото няма промяна дето прещраква. Аз си ползвам само дисплея, отучих се от копчетата. Само за усилване и намаляне ползвам. За камерата не го барам, барем да пропусне вода (нали там му е слабото място)

И моят тел се ползва от 2014, тогава имаше само за отключване. Освен предишния собственик да го е изхабил от това и ако е флашвал нещо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)