Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за P10 Lite

Сигнала не се бууства,а превключва от 4G на 3G или 2G или обратното и затова рязко се променят чертичките.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари

Забелязъл съм, че ако не е указано конкретно на каквъв режим да работи мрежата, при разговори телефонът минава в 3г, а не в 2г. До колкото знам, може и да бъркам, вторият слот поддържа до 3г за конкретния модел. Четох го някъде из руския форум. Както казва колегата по-горе, вероятно телефонът се мъчи да превключва честотните режими и съответно нивото на сигнала играе. За едно обаче беше много прав. 4г-то, а и телефонията на оранжевите е под всякаква критика. В режим на 2г, ползвам xposed модула smart network, движа ли се с нещо по-бързо от пеша, отсрещната страна ме чува зле и насечено. Ефекта го наблюдавам и при стоков ром и при къстъм ром.
Цитирай

(2018-02-13, 14:01:54)Aalesund написа:  Освен това когато тръгвам да звъня чакам по 15-20 секунди докато вземе да дава свободно, има някакво забавяне ..................

При мен това го имаше и преди последния ъпдейт. И при други телефони съм го забелязвал, както и други хора са ми се оплаквали. Понякога звъни бързо, понякога се бави доста... Е, ако съм набрал по грешка някого и затворя бързо, все се оказва, че не съм бил достатъчно бърз   Big Grin Big Grin Big Grin ....  На Виваком съм.
Цитирай

От скоро и при мен се появи проблем с мрежата. На виваком съм с врсия 198 и почти всеки ден ми се налага да пътувам, но ми прави впечатление че там дето имаше обхват сега просто изчезва и след малко се появява. Не мога да разбера от ъпдейта ли е или от оператора но с предишните версии не съм имал такъв проблем.
Цитирай

Аз нямам проблеми с В197.
Цитирай

(2018-02-16, 16:46:49)Stilian555 написа:  Аз нямам проблеми с В197.
Аз също потвърждавам, че проблеми не съм имал откакто обнових, но с версията преди това имах. Писал съм по-назад в темата. Може би, въпросните актуализации влияят по някакъв начин и върху други процеси в телефона, въпреки че пишат само за промени по сигурността. Това е като един да изпие литър алкохол и нищо да му няма, а другия да се натрови и да умре. Един и същ алкохол и количество, но на единият не му понася.  Visslar Lol

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Привет!!!
Има едно приложение "Firmware Finder for Huawei", надеждно ли е, тоест, може ли да му се вярва? Гледам "АС432В199" я има налична(аз съм с 197 още)...
Та, да рискувам ли според вас???

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-02-17, 14:27:06)AloneCrew написа:  Привет!!!
Има едно приложение "Firmware Finder for Huawei", надеждно ли е, тоест, може ли да му се вярва? Гледам "АС432В199" я има налична(аз съм с 197 още)...
Та, да рискувам ли според вас???

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Колега, приложението си е окей. Почти всичко живо, с продукти на хуауей си проверява, сваля и флашва фърмуер от там. Друг е въпросът, че, за да можеш да свалиш нещо, се изисква прокси и още някоя друга настройка. По-важното, е че трябва обаче да провериш избрания ром дали е одобрен за инсталация с IMEI, защото ако не е, има възможност да не мине инсталацията. А ако си по-упорит, има дори възможност да си омажеш и брикнеш телефона. В тая връзка препоръчвам ако не знаеш какво точно правиш или ако не си наясно, ако нещо се омаже, как да си възстановиш телефона, да не експериментираш.
Цитирай

Ем, vpn настройка ми дава от самото приложение, проверката с имей мина успешно, та, като цяло за сега се тегли актуализацията, да видим накрая сабята какво ще покаже

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Относно това колко съм наясно, от Смартфоните до преди 2 години нямаше нещо неясно за мен, но при днешните срещам доста трудности, почти всички са със заключен bootloader, което за мен е прешка, заьото именно там е силата ми...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

(2018-02-17, 15:13:19)srhristoff написа:  Колега, приложението си е окей. Почти всичко живо, с продукти на хуауей си проверява, сваля и флашва фърмуер от там. Друг е въпросът, че, за да можеш да свалиш нещо, се изисква прокси и още някоя друга настройка. По-важното, е че трябва обаче да провериш избрания ром дали е одобрен за инсталация с IMEI, защото ако не е, има възможност да не мине инсталацията. А ако си по-упорит, има дори възможност да си омажеш и брикнеш телефона. В тая връзка препоръчвам ако не знаеш какво точно правиш или ако не си наясно, ако нещо се омаже, как да си възстановиш телефона, да не експериментираш.
Ей тука вече съм :х[Изображение: 4855f910a7bfe76abc717671950dc996.jpg]

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Хора, явно аз не вдявам нещо, или каръщината пак ме е подпукала, ама не става бе...
Тегля 198, инсталира се, всичко както си му е реда, рестартира си, влизам в системата и това пак си ми показва 197... явно като повечето скептици, ще трябва да чакам сама да си дойде актуализацията...
Съжалявам за спаменето...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

198 е за двусимов.
Цитирай

(2018-02-18, 09:59:18)Stilian555 написа:  198 е за двусимов.
199 не ми дава да го инсталирам...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-02-18, 10:01:51)AloneCrew написа:  199 не ми дава да го инсталирам...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Точно за това написах да се провери коя версия на софта, за коя вариация на телефона е. И съответно да се провери дали е или не е одобрена за инсталация. В случая 199 явно не е одобрена. Пак има начин да се инсталира, насила, обаче не е препоръчително, защото си е като разходка из минно поле - може и да има бъгове, може и всичко да е наред...

P.S.
@offtopic
В XDA има тема за официални, сток ромове които са си точно както тези които си идват през OTA. Разликата, е че се флашват през TWRP. До ден, два, авторът, ще качи последните ромове, налични във FF, съответно 198 за DS и 199 за SS. Ако на някой му е интересно може да разгледа Темата.
Цитирай

(2018-02-18, 11:57:22)srhristoff написа:  Точно за това написах да се провери коя версия на софта, за коя вариация на телефона е. И съответно да се провери дали е или не е одобрена за инсталация. В случая 199 явно не е одобрена. Пак има начин да се инсталира, насила, обаче не е препоръчително, защото си е като разходка из минно поле - може и да има бъгове, може и всичко да е наред...
Както написах и по-горе, 198 ми я дава като съответстваща, регистрирам я, тегля я, телефона се рестартира, инсталира, ъпдейтва, включва се, и като дам на система, пак си ми показва 197... Къде ми е факания проблем????

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колега, АloneCrew, с едносимов телефон ли си, както виждаме на скрийншота, или си с двусимов телефон?
Цитирай

(2018-02-18, 12:14:43)srhristoff написа:  Колега, АloneCrew, с едносимов телефон ли си, както виждаме на скрийншота, или си с двусимов телефон?
1

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

(2018-02-18, 12:15:16)AloneCrew написа:  1

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Но ми дава съответствие... Ако е за двусимов, не би трябвало да ми даде съответствие, най-малкото да тръгне самият ъпдейт... Или поне така си го обяснявам аз...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

За да не спамя повече темата ще кажа, че колегата Stilian555 ти е отговорил още горе - 198 е за двусимовите телефони. 199, която не можеш да флашнеш е за твоя, едносимов телефон.
Цитирай

(2018-02-18, 12:24:43)srhristoff написа:  За да не спамя повече темата ще кажа, че колегата Stilian555 ти е отговорил още горе - 198 е за двусимовите телефони. 199, която не можеш да флашнеш е за твоя, едносимов телефон.
Ясно, извинявам се за последният си въпрос, а линк или обяснение за т.нар упорство да флашна до 199 може ли?!?

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

По-горе съм дал линк към тема в xda. За целта обаче е нужно да се отключи bootloader-а, да се флашне къстъм recovery и от там се флашва ром от темата, както се флашва къстъм ром. Интересното, е че при p10lite ota ъпдейтите могат да се правят успешно и при отключен буутлоудър и наличен руут. Условието е при наличен ъпдейт да се дръпне пълният пакет на ъпдейта, а не само "бързият" ъпдейт, както и преди да се извърши фактическия ъпдейт да се флашне стоково рекавъри, и последно, системата да не е модифицирана, т.е. да не са трити/променяни системни файлове/приложения. Буутлоудърът може и да стои отключен. Ако всичко това е изпълнено, системните ъпдейти си минават по мед и масло - тествал съм го многократно, когато бутах телефона с емуи базирани ромове.
Цитирай

Здравейте, мой приятел има проблем след актуализация на софтуера на p10 lite. Не са му активни настройките за заспиване на екрана (5-10-15 минути...). Какъв може да е проблема?
Цитирай

Защото му е включен режима за спестяване на енергия. Ако го изключи ще са му активни настройките за заспиване на екрана Smile .
Цитирай

https://forum.xda-developers.com/p10-lit...i-t3737903
Айде, живи и здрави! Wink

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай

... това е хубава новина... чакам с нетърпение... по тази информация трябва да е съвсем скоро - месец-два...

Nokia 7.1 TA-1095
Цитирай

(2018-02-25, 15:58:27)borislav.mikov написа:  ... това е хубава новина... чакам с нетърпение... по тази информация трябва да е съвсем скоро - месец-два...

Най-рано края на май и това е инфо за p10. За лайт, вероятно след това. Сега ако погледните темата за p10 и p10plus ще видите, че чак сега, в FF, излиза бета орео, за нашия регион, за въпросните телефони.
Цитирай

Не знам колко е вярно това защото скоро имах комуникация с Хуавей България и до колко разбрах за Р9 казаха че не се предвижда орео
Цитирай

Те понеже са много наясно...... Не трябва да им се вярва много
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)