Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за P10 Lite

По неясни за мен причини се появи и стои постоянно горе в нотификейшън бар иконката за местоположение. Не се маха и това е.

Някой знае ли защо е станало това и как може да се поправи, евентуално?

Изглежда, че приложението Google Maps нещо не е наред и непрекъснато дърпа инфо за местоположение и разходва и батерията.

Деинсталирах (ъпдейта на) Мапс, ъпдейтнах отново и вече е ОК. Изглежда решено.
Цитирай
Аксесоари

Едносимовия вариант от Теленор отново има актуализация до 207.

Преди малко дойде и В209.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

А следващия дали няма да е Орео??

HONOR 90 - 12/512
Цитирай

Да, последните са B209 за едносимов и B210 за двусимов, след това вероятно ще е ореото като приключат с него. Мисля че следващия месец би трябвало да дойде.
Моя двусимов от Виваком днес получи B208, а сега и B210.
Цитирай

От вчера и аз съм с В 210. Зареден на 100% вчера около 18 часа, в момента е на 86%. Мисля, че батерията е по добре.
Цитирай

(2018-05-25, 08:09:43)Nikimi71 написа:  От вчера и аз съм с В 210. Зареден на 100% вчера около 18 часа, в момента е на 86%. Мисля, че батерията е по добре.

Нещо си се объркал батерията си е същата това е просто пач за сигурност така си пише и в ъпдейта
Цитирай

(2018-05-25, 13:27:56)esil2 написа:  Нещо си се объркал батерията си е същата това е просто пач за сигурност така си пише и в ъпдейта

Ей го пак този! Спри се, ок? Умишлено не се занимава с теб! Изразих СОБСТВЕНО мнение, на база МОЯ телефон. Можеш ли да четеш? Ако искаш говори пак за акумулаторите на колата ти!
Цитирай

(2018-05-25, 13:59:39)Nikimi71 написа:  Ей го пак този! Спри се, ок? Умишлено не се занимава с теб! Изразих СОБСТВЕНО мнение, на база МОЯ телефон. Можеш ли да четеш? Ако искаш говори пак за акумулаторите на колата ти!

Виждам че изказваш собствено мнение но ти обяснявам че оптимизация на батерията няма като минат няколко дни ще се увериш, преди теб получих В210 и имам по ясна представа. А относно акумулаторите трябва да черпиш че се ограмоти по въпроса с дълготрайността им.
Цитирай

След последния ъпдейт се омазаха сумати неща... Светкавицата премигаше в началото, от два дни спря да го прави този номер. Пръстовит отпечатък я хване, я не. По няколко пъти трябва да си слагам пръста, за да се отключи. Няма известия от Фейсбук и никакви снимки не мога да видя във Вайбър. Опитват да се заредят и не могат и това не е проблем от Интернета. Не мога да правя екранни снимки. Изкарва ми съобщение, че няма достатъчно памет при наличието на 3 gb вътрешна и 5 в SD картата. Вграденият аналогов часовник е с размазани цифри,които се оправят когато си поискат. B210 е версията.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Цитирай

Нещо се е омазало яко. Направи едни фабрични.
Цитирай

(2018-05-28, 13:38:04)alisali1234 написа:  Нещо се е омазало яко. Направи едни фабрични.
Това смятам да направя, но не мига, защото дава грешка винаги като опитам да направя бекъп на снимки, видеа и контакти. Ако някой има идеи ще съм много благодарен.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Цитирай

Пробвай да ги запазиш на компютъра, а контактите в Google акаунта.
Цитирай

    някой може ли да ми каже това от къде се появи?
Сега прочетох че Теленор са го пуснали експериментално. За да има смисъл обаче, трябвало и отсрещната страна да притежава и активира опцията и тогава вече разговора ще е с HD качество.

Samsung a40
Цитирай

Как го изкара това бре?
(2018-05-31, 12:21:27)flammen написа:  някой може ли да ми каже това от къде се появи?
Сега прочетох че Теленор са го пуснали експериментално. За да има смисъл обаче, трябвало и отсрещната страна да притежава и активира опцията и тогава вече разговора ще е с HD качество.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Охоо, значи тези на Теленор ще имаме Volte официално, дано да е скоро. Аз го нямам експериментално.
Цитирай

И аз днес забелязах появата на VoLTE. Също съм на Теленор.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Къде точно в менюто излиза тази функция аз нямам такава?
Цитирай

На английски при мен:

Settings - More - Mobile Networks - VoLTE calls

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

При мен това липсва като меню, незнам защо.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай

И на мен ми се появи това voLTE и при някои хора се чува супер ясно и кристално звука при разговор, но може би само ако имат и те същата функция? Сега навсякъде ми се появява този знак за voLTE


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2018-05-25, 13:27:56)esil2 написа:  Нещо си се объркал батерията си е същата това е просто пач за сигурност така си пише и в ъпдейта

Те всички ъпдейти така ги описват, ама последните две актуализации (B206 и 210) бяха по 800 и 500 MB (в този ред), това на security ли ти прилича?

Също с 206 дойде една функция live photo в камерата, а отгоре на hotspot иконката има малка цифра, брояща броя у-ва, вързани за телефона, което го нямаше досега поне при мен (всеки ден ползвам hotspot).
Също като правиш selfie има опция за обръщане на снимката както е на екрана или огледално, това пак с последния ъпдейт.

Само на security ли ти звучи?

Не им правят описания на промените, затова си мислиш, че е само обновление по защитата. И подобрение в батерията с 210 има и го казвам аз, защото съм на място с обхват 2 черти и ако има подобрение или деградиране веднага ще го усетя.
Цитирай

И аз имам тази опция Volte но незнам как да активирам


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei p10 lite 
Цитирай

Активирана ти е, ако си към Теленор, просто не са я пуснали за теб. Все пак само я тестват за сега.
Цитирай

Някой да получи вече Орео?
Цитирай

(2018-06-03, 09:56:08)chochko7 написа:  И аз имам тази опция Volte но незнам как да активирам

VoLTE се предлага в момента само от Теленор и само на няктои абонати.
VoLTE е съкръщение на Voice Over LTE (Long-Term Evolution), т.е. казано просто това е гласов разговор в 4G мрежата. По принцип до сега в България дори и да имаше 4G мрежа, то тя се ползваше само за мобилните данни, т.е. Интернета. Когато тръгнете да се обаждате на някой телефона автоматично прехвърля мрежгата от 4G сигнал към 3G или 2G (GSM) сигнал за разговори.
За сега тестово от няколко месеца само Теленор е пуснал VoLTE, реално не само Интернет, но и разговорите са в 4G мрежата и за това са с кристално качество, а не както до сега да има шум или накъсване и т.н.
Проблема на VoLTE обаче е, че трябва не само вие ами и човека с който ще говорите също да има телефон с VoLTE. Все пак няма как да говорите с някой в 4G мрежата, ако той не е в тази мрежа, хаха.
Още по-лошото за момента е, че повечето по-стари 4G LTE телефони НЕ поддържат VoLTE, така че трябва и нов телефон. За VoLTE, не само телефона трябва да поддържа 4G LTE, но трябва да поддържа и самия протокол VoLTE.
Освен това за тези които си инсталират КЪСТЪМ РОМОВЕ, внимавайте доста, защото МНОГО от тях НЕ поддържат VoLTE!!! Четете внимателно, дали този ром който искате да инсталирате поддържа VoLTE или не. Особено за P10 Lite доста от къстъм ромовете не поддъжат VoLTE в момента.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)