Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за P10 Lite

Това добре но защо при едни пише в ъпдейта че го има при други не как да го разбирам това
Цитирай
Аксесоари

Аз Volte имам още Теленор като ми го активираха докато бях на EMUI 5. На 380 съм и също нищо не ми е излизало за турбото.
Цитирай

И аз днес получих 382. Никакви турбота и подобни. Само security patch за декември.
Цитирай

Май приключи поддръжката на този телефон нищо ново не се случва освен някой пач за сигурност
Цитирай

А, може и да ни изненадат  Smile

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай

От Huawei са казали, че до края на годината още 23 модела ще имат Андроид 9, ще видим нас ще ни огрее ли.
Цитирай

Не вярвам да пуснат 9 за нашите телефони, в целия раздел за Huawei се коментират Р20 и Mate 20 останалите модели са ги отписали пълна скука

Току що ми се появи нова версия 386 довечера ще я изтегля, и отново нищо ново само пач за сигурност за януари 109мб
Цитирай

Лайт версиите получават само един голям ъпдейт. Няма шанс.

Poco F3
Цитирай

Само аз ли получих 386 има ли други с тази версия, струва ми се че батерията е малко по зле
Цитирай

И при мен се забелязва лек спад при батерията след последната актуализация !
Цитирай

При мен си е все тая. телефона си работи перфектно. Между другото, продавам го, защото ми подариха друг. Ако някой се интересува да пита.
Цитирай

При мен оня ден дойде 386, но и аз също забелязах че батерията пада по-бързо. А аз ползвам телефона основно като ТЕЛЕФОН, а не за фейсбук, игри, инстаграми и там другите неща. Обикновено телефона ми държеше по 3-4 дни, а понякога и 5. Сега държи 2 и на 3-тия батерията пада. Явно проблема е за всички.

Само да кажа, че вече P10 и P10 Plus имат EMUI 9 т.е. Андроид 9. Официално от 19-ти Януари е пуснат ъпдейта за тези два модела и леко по-леко всеки ще го получи. Дано и ние с P10 Lite сме късметлии и ние да го получим или по-точно някой от Huawei да реши, че P10 Lite все още не е умрял и има живот за още една версия на EMUI, но шанса за сега е малък. Гледам има няколко къстъм ромове с Андроид 9, но те са доста орязани и някои от тях имат бъгове. Примерно аз обичам да използвам Радиото на телефона и да слушам, обаче в никой, ама имам предвид никой къстъм ром за Huawei няма радио, хахаха. Имам предвид FM Радио дето да сканира честотите. Иначе от Гугъл плей има онлайн радиа, ама аз не искам да си хабя нета за радиа. Искам си старото FM радио дето е безплатно и не му трябва интернет, хахахаха.
Цитирай

(2019-02-07, 13:29:39)Aalesund написа:  При мен оня ден дойде 386, но и аз също забелязах че батерията пада по-бързо. А аз ползвам телефона основно като ТЕЛЕФОН, а не за фейсбук, игри, инстаграми и там другите неща. Обикновено телефона ми държеше по 3-4 дни, а понякога и 5. Сега държи 2 и на 3-тия батерията пада. Явно проблема е за всички.

Само да кажа, че вече P10 и P10 Plus имат EMUI 9 т.е. Андроид 9. Официално от 19-ти Януари е пуснат ъпдейта за тези два модела и леко по-леко всеки ще го получи. Дано и ние с P10 Lite сме късметлии и ние да го получим или по-точно някой от Huawei да реши, че P10 Lite все още не е умрял и има живот за още една версия на EMUI, но шанса за сега е малък. Гледам има няколко къстъм ромове с Андроид 9, но те са доста орязани и някои от тях имат бъгове. Примерно аз обичам да използвам Радиото на телефона и да слушам, обаче в никой, ама имам предвид никой къстъм ром за Huawei няма радио, хахаха. Имам предвид FM Радио дето да сканира честотите. Иначе от Гугъл плей има онлайн радиа, ама аз не искам да си хабя нета за радиа. Искам си старото FM радио дето е безплатно и не му трябва интернет, хахахаха.

P10 и P10 pro ще получат, защото не са лайт модел. Лайт получават само по един ъп и това е. Няма надежда за втори.

Poco F3
Цитирай

Не е болка за умиране. Тия дни обмислях P20 lite... и размислих. Лагва ли ми, забива ли ми, батерията ли не е звяр... всъщност не ми дава ни най-малка причина да го сменя. И няма да е и тази година. Идеален е.
Цитирай

(2019-02-07, 19:30:09)alisali1234 написа:  Не е болка за умиране. Тия дни обмислях P20 lite... и размислих. Лагва ли ми, забива ли ми, батерията ли не е звяр... всъщност не ми дава ни най-малка причина да го сменя. И няма да е и тази година. Идеален е.

Сестра ми е с P20 Lite. Какво да кажа, не е нещо особено, разликата между двете устройства не е голяма но зависи и от това за какво ползвате телефона. Ако се луди на тема Фейсбук, Инстаграм, Туитър и други където само поствате селфита къде сте, какво правите и т.н. то P20 Lite може да ви се стори по-добър, даже много по-добър, само заради камерата, но камерата не е целия телефон.

Ето и по осезаемите разлики, но не чак толкова фатални:

3ГБ рам срещу 4ГБ рам, но пък за сега дори и 3 са достатъчни и не е нещо болка за умиране
32ГБ срещу 64ГБ, ако не правите един тон снимки и видео то за момента 32 също не е зле и е достатъчно
1920х1080 срещу 2280х1080, реално е по-дълъг екрана и е в новия формат 18:9 който се ползва все по-често, но за сега и 1080p 16:9 си е достатъчно
Kirin 658 срещу Kirin 659, малко на по-висока честота работи и то само едните 4 ядра, 2.10Ghz срещу 2.30Ghz, иначе самото видео е все Mali-T830 MP2

Иначе ето от тук почват вече малко подобренията, които няма как да не се пропуснат:

Задна камера 12MP срещу двойна 16MP камера, тук няма какво да споря, че P20 Lite Прави по-добри снимки
Предна камера 8MP срещу 16MP, тук също трябва да кажа че предната камера на P20 Lite за селфина е много по-добра от тази на P10 Lite
Micro USB срещу USB Type-C, определено тук P20Lite пак е по-добре
Няма лицево разпознаване срещу налично Лицево разпознаване, принципно в някои бета версии на P10 Lite имаше, то не работеше и за това в официалните версии е премахнато, а в P20Lite си работи перфектно и се отключва супер бързо телефона

Сега някои се чудят относно батерията, ами батерията е една и съща, все е 3000 Mah.
Даже, ако трябва да съм точен на P9, P10 и P20 батерия е буквално една и съща, в смисъл модела е един и същ. Някои си казват - ама нали батерията е вградена, не се сваля. Ако са ви казали това в магазина, то е ЛЪЖА, задния капак се нагрява, отлепва се и батерия може да си я сменяте с нова.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Aalesund за това мнение:
  • altawast
Цитирай

Е то това е ясно, то няма несменяема батерия. Просто не са лесно заменяеми тип "гореща замяна" - махаш и слагаш, както преди с капаците. В балкана си взимах 2-3 батерии, заредени до горе (като на фотоапарат все едно) и си ги менках там със сони ериксона ;d

И аз не виждам освен в камерата в какво е по-добре P20 lite, а камерата и на този към момента ми е идеална. 3-те GB рам са ми перфектни, нямам изхвърляния от приложения, забиване и т.н. Идеален е, мислих си, но се отказах - просто НЯМА какво да ми предложи лично на мен повече. Чат пат някоя снимка, чат, разговори - това е. Екрана е идеален, Youtube си върви, батерията е както в първия си ден (много много съм доволен), а е на година и половина. И тази година съм с него. EMUI 8 е достатъчно актуален и тази година, получава си някакви seucirty пачове там, нови картинки на лока даже всеки петък идват. Всичко работи "мазно"... изобщо няма грам с нещо да ме накара да го заменя. Няма смисъл да се чеша.
Цитирай

P20 lite с този екран и същата батерия ме съмнява да изкарва колкото P10 lite.
Между другото и аз мислех да го сменям но както каза колегата по нагоре телефончето се оказа читаво и не виждам за момента нещо много по добро в този клас. Бях се засилил за едно Xiaomi Redmi note 5 но размера му е голям и малко тежичък може да ти скъса джоба, а и като го поставих на масата до моя телефон да ги тествам като бързина на отваряне на интернет страници почти са еднакви и реших че заради една батерия дето ще кара например малко повече просто няма смисъл, така че ще чакаме да видим какви модели ще излязат тази година.
Цитирай

Аз моя вчера го продадох и взех Honor 8X.
Цитирай

Честито със здраве да си го ползваш, макар че според мен малко са му надули цената
Цитирай

(2019-02-08, 10:31:17)esil2 написа:  Честито със здраве да си го ползваш, макар че според мен малко са му надули цената

Благодаря, да ти се връща по хубав. Аз го взех от Теленор и като е с план е много изгодно. А телефона наистина е много добър, взех преди 2 седмици на дъщеря ми и затова се реших и аз.
Цитирай

Днес мина някаква актуализация и ми се появи VOLTEto с 4ram версията съм[Изображение: 163ca26ff332775d1a3d0e6168ba5d98.jpg]
Цитирай

При мен отдавна има volte но съм го спрял защото някъде като няма 4G и разговора прекъсва
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • pezilink
Цитирай

Аз също имам такава опция за VOLTE и уж е активирата, ама като говоря то не усещам разлика. Все си е като преди, какво е това HD качество не знам. Освен това мисля, че ако разговора наистина е по VOLTE тогава май отгоре не излиза ли още една икона, която показва че има разговор именно в тази мрежа? При мен лично няма такава икона отгоре и май си говоря в обикновената мрежа, но пък тогава за какво е активирана тази опция от менюто щом не работи. Много странно. Не съм сигурен, ама май за да работи VOLTE освен от телефона, май трябва и самия оператор да е активирал тази опция. По едно време знам, че само някои абонати имаха, а други не. Примерно както казах аз не виждам VOLTE икона отгоре на моя телефон, обаче една позната има същия P10Lite и при нея отгоре до иконите с обхват и т.н. си има икона VOLTE, даже тя ме бе питала каква е тая икона, трябва ли и т.н. защото не я беше виждала преди.
Цитирай

Трябва да се обадиш на оператора да ти активират услугата иначе и да включваш от менюто няма файда, и след активирането ще ти излезе до името на оператора надпис volte. Щом си на виваком като се обадиш ще кажеш че си купил нов телефон например Р20 и активирането със смс не става за това щенастояваш да ти я активират те, ако откажат ще се обадиш по късно и така докато не попаднеш на свестен човек да ти пусне услугата
Цитирай

Тая работа с VoLTE е на късмет. У-ва, които се поддържат официално не им работи, на други, които не се поддържат от някъде им се появява и работи, и така...

Скоро бях в Англия и с карта на Vodafone UK веднага си подкара VoLTE, т.е. телефона си го поддържа, води се разговор и т.н. Опцията иначе си я имам от 7.0 и винаги си е била активирана. Бях пробвал с на приятел Telenor-ската карта, но също не видях VoLTE. Не, че и нещо спешно де.

P.S.: За сметка на това (много по-важното) скоростите им на download през 4G са абсолютно подигравателни, тук торенти тегля с Vivacom-ската мрежа на hotspot, това там е далеч от нашите скорости. Не, че не върши работа, но в никакъв случай не е като нашите мрежи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)