Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за P10 Lite

Мисля че в България е в тестов период още и за това не всички го имат. Ето даже намерих статията на Теленор от май, миналата година:
https://www.telenor.bg/bg/news/%D0%BF%D0...0%B0-volte
"Технологията вече е налична тестово за избрани на произволен принцип частни и бизнес клиенти на оператора, които разполагат с мобилни устройства, поддържащи VoLTE, имат абонаментен план с 4G достъп и се намират в зона на покритие на 4G мрежата на Теленор."
Аз получих Volte може би 1 или 2 седмици след като го обявиха.
Цитирай
Аксесоари

А може ли да се крие тази икона VoLTE в горния ляв ъгъл?

Изпратено от моят RNE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Май само като се изключи функцията. Иначе в лентата за състояние, името на оператора може да се скрие.
Цитирай

Току що при мен дойде ота 388 и освен корекции за сигурност за февруари друго не видях за сега.
Цитирай

И при мен дойде преди час, инсталирах го и забелязах нещо - от 16GB свободни станаха 19. При друг ъпдейт не е мърдала така паметта, кешове ли чисти, какво прави като обновява не знам...ама няма лошо де.
Аз така или иначе и 16, и 19 нямам какво да ги правя Big Grin
Цитирай

На някой да му се е появило в менюто vowifi понеже Виваком предлагат тази услуга а ако не греша би трябвало нашите телефони да я поддържат но при мен никъде го няма.
Цитирай

Няма и при мен, въпреки, че слагах в Mate 20 и се активира сим картата на мейта и се появи иконката.
Но връщайки в p10 lite нищо.
Цитирай

(2019-02-24, 10:57:44)esil2 написа:  Трябва да се обадиш на оператора да ти активират услугата иначе и да включваш от менюто няма файда, и след активирането ще ти излезе до името на оператора надпис volte. Щом си на виваком като се обадиш ще кажеш че си купил нов телефон например Р20 и активирането със смс не става за това щенастояваш да ти я активират те, ако откажат ще се обадиш по късно и така докато не попаднеш на свестен човек да ти пусне услугата
Здравейте,
Има ли някой абонат на Виваком с активирано VoLTE?
Цитирай

Не четеш ли по нагоре аз имам и съм писал как става
Цитирай

(2019-03-23, 08:24:48)esil2 написа:  Не четеш ли по нагоре аз имам и съм писал как става

Разбира се че чета.Но съм прочел и друго.Не виждам P 10 lite.
Я дай един скрийншот да видим.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ха, Здравейте, Колеги Smile
Абе, преди около 7-8 месеца използвах телефончето за последен път, и си имаше VoLte в менюто, пък преди 2 дена го включих, Ъпдейтна се до последната за едносимов и VoLte-то изчезна...
But whyyyyy? [Изображение: 00c4e77ac65544d29e6c865984c868cb.jpg]

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-23, 09:25:06)tsv_vatev написа:  Разбира се че чета.Но съм прочел и друго.Не виждам P 10 lite.
Я дай един скрийншот да видим.

Специално съм я зумирал да видиш оператора и надписа volte
http://prikachi.com/images/817/9529817A.jpg

http://prikachi.com/images/823/9529823j.jpg
Ето още една снимка
Цитирай

(2019-03-23, 17:24:29)esil2 написа:  Специално съм я зумирал да видиш оператора и надписа volte
http://prikachi.com/images/817/9529817A.jpg

http://prikachi.com/images/823/9529823j.jpg
Ето още една снимка

Телефонът е в корпоративна група.Днес звънях на човека, който отговаря , пратих му и двете прикачени снимки.Той казва че не можел да го активира?Да пробваме с SMS/ което преди това правих, но без ефект; също и *#*#86583#*#*/
Ако има други колеги на Виваком да споделят как е при тях/ има ли такива, с неактивирана от Виваком услуга?
Благодаря
ПС.Синът ми има P20 lite / в същата група / и до преди 4 дни нямаше активирано VoLTE.След като се получи последния ъпдейт 8.0.0.178 автоматично, без никакви СМС-и се появи надписът до логото на Виваком
Цитирай

Ами пробвай да сложиш картата в телефон на синът ти и прати смс, ако не стане обади се на оператор и кажи че си си купил Р20 lite пращал си смс и не е станало да ти го активират те.
Цитирай

Успях поне в менюто да активирам на P10 Lite VoWi-Fi по този начин.

Телефона ми е руутнат и добавих в /vendor/bulild.prop следните редове:

# Debug Options
persist.dbg.ims_volte_enable=1
persist.dbg.volte_avail_ovr=1
persist.dbg.vt_avail_ovr=1
persist.dbg.wfc_avail_ovr=1

# Data Options
# Commented this line out as it was reported to break WiFi calling on some carriers. Not even sure if it's required to begin with.
#persist.data.iwlan.enable=true

# Radio Options
persist.radio.rat_on=combine
persist.radio.data_ltd_sys_ind=1
persist.radio.data_con_rprt=1
persist.radio.calls.on.ims=1


Видях информацията тук:

https://github.com/Magisk-Modules-Repo/v...ystem.prop

След рестарта се появи в менюто на P10 Lite менюто за vowifi.
Та продължавам да се боря с активация на сим картата, въпреки че ми беше активна в Мейт 20 про.
Възможно е и софтуера да не позволява.
С 388 съм двусимов вариант.[Изображение: 5af111255d5f8c752ba1676c207ef4da.jpg][Изображение: fe90911e70c1b378f3f941069fa86ab0.jpg][Изображение: 8858e0f67bcbcbc57f841cca132d5d93.jpg]
Цитирай

(2019-03-27, 15:04:08)plevel12 написа:  Успях поне в менюто да активирам на P10 Lite VoWi-Fi по този начин.
В момента телефона използва настройките за volte на виваком набити в телефона след като е сложена тяхна сим карта и докато няма промяна в тях т.е. да дойдат нови с актуализация, поддържащи vowifi услугата няма да тръгне. Вариант като при някои Qualcomm базирани телефони да се смени профила на volte/vowifi предполагам, че липсва на всеки хуавей с kirin чипсет.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2019-03-26, 10:38:10)esil2 написа:  Ами пробвай да сложиш картата в телефон на синът ти и прати смс, ако не стане обади се на оператор и кажи че си си купил Р20 lite пращал си смс и не е станало да ти го активират те.

Здравейте,
Размених картите.Тази с активирането VoLTE , като я сложих в P10 lite веднага се показа логото на Волте до логото на Виваком.
Обаче не можа да се активира картата от П10лайт, поставена в П20лайт.
Пуснах няколко СМС-а без ефект.
Обадих се на 123-взеха да ми обясняват, че било от абонаментния план и нищо не направиха.
После една позната говори с човек от Виваком и той казал да не би да има някакви пренасочвания.
Да се анулират с ##002#зелена слушалка- с този код май се трият всички настройки, защото после ми дойде СМС от 90009 за настройки за мобилни данни.
Вече след това като пратих СМС на 1701 стана веднага активацията на Волте.
Цитирай

На мен ми мина мерака за това volte не намирам особена разлика и с него и без него, даже мисля че май хаби повече батерията. Освен това на места където липсва 4G покритие разговорите пропадат, усеща се най вече когато човек пътува и мрежата се мени от 4 на 3G и обратно, така че колега tsv_vatev не се учудвай ако някога ти дойде смс че някой те е търсил, просто за момента не си бил в 4G покритие и отсреща човека е чул че няма връзка с този номер.
Цитирай

На мен най-голямата екстра ми е бързото свързване и браузването докато върви разговора.
Цитирай

Някой някакви отзиви за 383?

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-04-01, 20:36:43)AloneCrew написа:  Някой някакви отзиви за 383?

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Колега аз отдавна съм с 388 и нищо ново само пач за сигрност
Цитирай

Преди малко видях че има нова актуализация 390, но отново само пач за сигурност за март. Мисля че за друго няма да ни огрее.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай

Колеги, има нова версия току що ми дойде като ота и тегля пълния пакет
http://prikachi.com/images.php?images/451/9538451O.jpg
Цитирай

Здравейте. Имам Huawei p10 Lite. Батери ми е за смяна. Знаете ли колко ще излезе?
Цитирай

Абе след последния ъпдейт до B390 пущиняка взе на всеки 3 дни да ми иска пин при отключването. Релно пръстовия отпечатък не отключва телефона. Излиза съобщение, че от съображения за сигурност на всеки 3 дни трябва да отключваш телефона с пин код. Ужас, тъпотия е това.
Този проблем само при мен ли е, аз ли нещо съм активирал или просто по подразбиране Huawei са сложили тая опция. Преди като бях на 388 нямах проблеми от този сорт.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)