Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за P10 Lite

Да и ти си прав, а защо ъпdeйта 127 дори не е идвал при мен аз съм още на 124, данеби и 183 въобще да не дойде Big Grin
Цитирай
Аксесоари

Едва ли ще забележим съществена разлика след ъпдейта...предполагам се бави, за да се изчистят бъговете от новия ъпдейт като при всеки нов модел така че по-добре по-късно.
Цитирай

И аз бях 124 и от там директно на 183, нямах 127

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някаква разлика усети ли след този ъпдейт?

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай

Честно казано - не. Може би батерията една идейка (ама, минимална) е по-добре.Разправят за камерата, ама не съм фотограф.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Че тя батерията и с 124 ми е супер. 3 дни ми изкарва, с много нормално ръчкане на телефона.
Цитирай

Намерих начин да получите update-а и то през OTA Smile . Значи аз съм със регион C432(EU) на телефона си изтеглих от GooglePlay-а Firmware Finder-а на Huawei и щом го отворих ми показва последния ъпдейт за моя регион (183) викам сега да го тегля ще е тъпо пак по картата и някакви такива гимнастики. Цъканх върху ъпдейта и какво да видя освен да го изтегля като пакето който е качен тук има опция "GET UN UPDATE THROUGH DNS" кликнах върху него и има инструкции как се ползва а именно натиска се бутона "REGISTER UPDATE" и изписва че вашето IP е добавено, тук е монета да каже че трябва да сте вързани за домашния си WI-FI защото следащата стъпка е от същото IP от доставчика ви да влезете в рутера си и да зададете dns-a който ви е в инструкциите така и направих, след което влязох от телефона в System update и мигновено ми изписа че има нова версия а именно 183!
Това е дано да съм ви помогнал и тези който искат да си вземат update-а веднага без да чакат.
Цитирай

@mitko992, това е известен метод. Проблема е, че често след изтегляне на ъпдейта при опит за инсталация показва "Authentication error" или "Authentication failed".

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Аха ами при мен стана пък следното свали се update-на се нормално до 100% изписа всичко ок включи се и като влезнах ми дава че пак съм си с 124. Някакви идей що така? Smile
Цитирай

(2017-09-15, 07:49:51)mitko992 написа:  Аха ами при мен стана пък следното свали се update-на се нормално до 100% изписа всичко ок включи се и като влезнах ми дава че пак съм си с 124. Някакви идей що така? Smile
Защото най-вероятно не е официален ъпдейт. Ако искаш да останеш без апарата, което не ти го пожелавам спри да ръчкаш и си изчакай ъпдейта през телефона.

Аз също съм с B124. Откакто го взех преди 2 месеца го ъпдейтнах веднага.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-09-18, 21:47:04)Krotal написа:  Защото най-вероятно не е официален ъпдейт. Ако искаш да останеш без апарата, което не ти го пожелавам спри да ръчкаш и си изчакай ъпдейта през телефона.

Аз също съм с B124. Откакто го взех преди 2 месеца го ъпдейтнах веднага.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Ами мерси за съвета и пожеланията, просто преди се занимавах с custom rom-ове и не знам защо все ми е тръпка да ръчкам, дори и да става въпрос за update, в който няма много видни промени Smile

ПС: Междудругото аз необичам неофициални източници, но ми се стори че от FF линковете водят към hicloud и си мислих че това са официлните просто принудено го активирам Smile
Цитирай

Теа от Huawei са железни, хората които са с В183 ще вземат да получат нов ъпдейт а други като мен си стоят на В124
Цитирай

(2017-09-19, 06:32:46)esil2 написа:  Теа от Huawei са железни, хората които са с В183 ще вземат да получат нов ъпдейт а други като мен си стоят на В124

Именно, сякаш всички са с различни телефони Big Grin
Цитирай

Хаха....ами така е, с уникални телефони сме!
Цитирай

Лошото с бавенето на този ъпдейт е че стоейки на В124 сме уязвими относно сигурността. Версията В124 е със security patch level от 05.април 2017г. докато новия В183 е от август 2017г.
Цитирай

Освен това е и дразнещо хора с едни и същи телефони даже и едни и същи оператори едни да са с по нова версия от преди повече от месец а другите да си стоят на старата версия, но явно не им пука в крайна сметка потърпевши са потребителите.
Цитирай

Еееееее......... Китайска Работа, хахахахаха. Така е. Ако искате да имате винаги ъпдейти, то купете си я Samsung, я LG, я Sony. Е да, и аз искам Самсунг от 1000 кинти, ама нямам пари за него и за това съм с китайски телефон. Добре, че GPS на тоя телефон работи доста добре, хахахаха, на старите ми китайски телефони и таблети (наричам ги китайски, защото всичките евтини марки са все китайско производтво) все не бачкаха, в смисъл че не намираше спътници или ако види, то не се свързваше с тях.
Ох, аз добре че съм от късметлиите, които получават ъпдейти. Лошото е това че, хората които не получават автоматични ъпдейти не им се позволява и дори ръчно да направят ъпдейт като си свалят последната версия.
Цитирай

Година и половина ползвам марката Huawei, три модела смених и като заключение мога да кажа че правят не лоши телефони с добри технически данни на ниски цени което привлича хората, но като оптимизация на софтуера, като батерия и като поддръжка лично на мен не ми харесва, и единствената причина която ме задържа на тази марка както казах е цената.
Цитирай

Не знам защо толкова искате ъпдейт?
В124 е бетон, никакви проблеми. 1 път съм го рестартирал за почти пет месеца ползване.
А относно сигурността - да каже някой дали е имал проблеми поне веднъж .

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай

(2017-09-28, 10:17:13)vassetz написа:  Не знам защо толкова искате ъпдейт?
В124 е бетон, никакви проблеми. 1 път съм го рестартирал за почти пет месеца ползване.
А относно сигурността - да каже някой дали е имал проблеми поне веднъж .

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

По тази логика няма да има изобщо нужда от последващи ъпдейти, както по сигурността така и софтуерни подобрения. Наистина е подигравка с потребителите да се игнорират едни а пък други системно да получават на време тези ъпдейти. Днес получих отговор от съпорта на Хуауей България за липсата на В183 за моя П10лайт който отговор направо ме разсмя- проверявайте редовно ОТА или през HiCare/HiSuite за наличие на актуализация. Актуализациите се извършвали по IMEI номера на телефона която логика е меко казано смешна тъй като се извършва на произволен принцип - давам пример с моя телефон и този на жена ми закупени заедно с много близки IMEI номера, единият се ъпдейтва редовно а другия нъц Bu  Май това ще е последния ми Хуауей за съжаление. Наистина са сполучливи моделите им като качество/цена но относно софтуерна поддръжка са гола вода. Може би по-добре беше както е при повечето големи производители тези актуализации да са по региони а не по IMEI.
Цитирай

Аз два пъти ги питах и на мен отговориха същото, направо са смешни. Като се върна малко назад и се замисля ако сега трябва да си купувам нов телефон със сигурност няма да е Huawei и то не само заради поддръжката.
Цитирай

За жалост, вашите телефони са "забравени" по IMEI- просто късмет.
Надявам се да се "отпушат" при следващи ъпдейти.

                                                                    
Цитирай

И аз преди 2-3 дни си проверих моя и пак няма ъпдейт, ами си стои на B124. Мен пък ме дразнят някои лагове и това, че не винаги получавам всички notifications - за това се надявах ъпдейт да оправи тази работа. Въпреки, че вчера разгледах в техномаркет един Galaxy S8+ и той си лагваше и явно при тази OS няма спасение от лага.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай

(2017-10-04, 08:19:26)totopz написа:  И аз преди 2-3 дни си проверих моя и пак няма ъпдейт, ами си стои на B124. Мен пък ме дразнят някои лагове и това, че не винаги получавам всички notifications - за това се надявах ъпдейт да оправи тази работа. Въпреки, че вчера разгледах в техномаркет един Galaxy S8+ и той си лагваше и явно при тази OS няма спасение от лага.

На мен не ми лагват известията само ако е включен режима за спестяване на енергия Smile .
Цитирай

(2017-09-28, 10:17:13)vassetz написа:  Не знам защо толкова искате ъпдейт?
В124 е бетон, никакви проблеми. 1 път съм го рестартирал за почти пет месеца ползване.
А относно сигурността - да каже някой дали е имал проблеми поне веднъж .

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
И аз това им се чудя голямо мрънкане..телефона си е перфектен за класа си и ъпдейта нищо не променя и с него и без него никаква разлика няма да забележите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)