Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията (предложете читав майстор...)
#1

Здравейте всички! Искам да ви се оплача от проблема, който ме сполетя. Въпросния телефон както си работеше изведнъж загасна, беше на 50% и нито се зареждаше, нито разреждаше. Та като се изгаси го пуснах в зарядното, но след 2 часа индикиране, но не зареждане тела умря напълно. Реших да го отворя и понеже знам че като махна батерията от пина и я сложа пак може да се оправи и то взе че конектора, в който батерията влиза си остана на батерията и се откачи от платката. Какво да видя аз, понеже батерията беше сменяна и не знам как са я сменяли, след като конектора се отчупи от платката забелязах , че въпросния конектор явно са го отчупили в сервиза и вместо да го запоят или оправят са замазали положението с моментно лепило(имаше в изобилие.... потрес). Може и платката да е дала накъсо след като е спря тела, защото без батерия като го вържа към компа няма никой, а попринцип старите модели сони ги разпознава, като ги вържеш без батерия. Въпроса ми е, ако някой разбира дали може да ми каже как да го оправя или някой да го оправи или да ми препоръчате най-накрая читав сервиз(няколко пъти съм патил вече), защото ми писна, а не ми се сменя цяла платка защото телефона не е в гаранция и ще паднат сума пари. Благодаря за отзовалите се! Smile Лек ден!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, снимката която си прикачил не е с достатъчно разрешение за някаква приблизителна оценка на ситуацията. В болшинството от случаите при "изкъртване" на куплунг от платката се отлепят и контактните площадки към които е бил запоен или поне част от тях. Ако "пистата" т.е. проводника към дадената площадка е на същата страна на платката има някакъв шанс да се оправи , но ако е на междинен или противоположния и прехода е съсипан заедно с контактната площадка направо си е за смяна на платката или директно телефона. Скъпо е ама ремонта в тези случаи е почти невъзможен без доста скъпа ремонтна техника и пак няма гаранция за успех, а масата от сервизите не биха инвестирали в техника която ще трябва да чакат да се изплати следващите 5 - 6 години в идеалния случай.

Sony M4 Aqua
HUAWEI Nova 5T
Цитирай
#3

Благодаря за отговора :Smile Вече ходих до сервиз и казаха че е възможно да се оправи, т.к не било много протрито, но трябва нов конектор.
Цитирай
#4

Като е на 100% и сте в режим стамина колко часа ви показва че остават до изтощение на батерията,преди всякалш повече ми показваше сега повече от 24часа не показва

Huawei P10 Lite
Цитирай
#5

Това е много относително и няма никакво значение. Ако не ползваш телефона, ще ти изписва много часове.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)