Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

задаване на постоянен IP адрес
#1

Здравейте,
Имам А850 с в.4.2.2 Андроид,  руутнат;CN Recovery CWM 6.0.3.4.Мога ли да го настроя да получава от рутера постоянен ИП адрес, тъй като веднъж се получи конфликт-телефонът беше взел ИП адреса на устройство свързано по кабел към рутера.
Пробвах в настройките на рутера запазих определен ИП адрес съответстващ на МАК адреса на телефона но не се получи.
Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Объркал си устройството.Задаваш статика на телефона-настройки на WIFI,трите точки(или чертички),махаш отметката на"аутоматик" и задаваш ръчно IP,като избираш по-далечно IP от тези,които раздава рутера, за по-сигурно,да не го грабне някое друго устройство,което ползваш по-често.
Цитирай
#3

(2017-05-25, 19:52:11)vertexe написа:  Объркал си устройството.Задаваш статика на телефона-настройки на WIFI,трите точки(или чертички),махаш отметката на"аутоматик" и задаваш ръчно IP,като избираш по-далечно IP от тези,които раздава рутера, за по-сигурно,да не го грабне някое друго устройство,което ползваш по-често.

Първо опитах да задам статичен IP адрес на телефона, но в настройките на WIFI никъде не видях да има опция за ръчно задаване.
При А850 като отида на настройки на WIFI, натискам контекстното меню /3- те чертички/ и след това разширени, но няма отметка за автоматично/ ръчно.
Ако съм включил WIFI ми показва МАК адреса и ИП адреса, но не мога да променям.Ако пък не съм включил WiFI ми пише че няма данни и също не мога да променям.
Моля някой колега с А850 да напише при него как излизат настройките.
Цитирай
#4

Включи вифи,закачи се към рутера,чукни в дясно от името на мрежата символа i ,заградено в кръгче,отиди на IP setting,DNCP,чукни там и сложи тикче на static IP.Веднага се появяват полетата за ръчно IP.
Цитирай
#5

(2017-05-28, 14:41:27)vertexe написа:  Включи вифи,закачи се към рутера,чукни в дясно от името на мрежата символа i ,заградено в кръгче,отиди на IP setting,DNCP,чукни там и сложи тикче на static IP.Веднага се появяват полетата за ръчно IP.

След като се свържа към wifi мрежата никъде не ми излиза i и не мога да правя никакви редакции.
Да не би да е от софта на телефона?Мога ли да направя тези настройки от рекъвъри мода или някъде другаде?
Цитирай
#6

Рома също има значение....на 4.2.1 също не можах да намеря начин за ръчно IP.Не съм се задълбочавал в проблема.
Цитирай
#7

Объркахте устройството. Задавате статично на телефона - настройките на WIFI, трите точки (или тирета), премахвате отметката от "автоматично" и задавате ръчно IP-то, като избирате следващо IP от тези, които рутерът дава, за повече сигурност, да, не грабвайте го с друго устройство, което използвате по-често.
Цитирай
#8

Ми не сме го объркали устройството,предният ми пост описва "обърквацията"...на старите версии на андроид може и да няма ръчни настройки,апаратчетата може да работят само на автоматично раздавани IP.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)