Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S8 - звук, bluetooth, обхват
#1

Здравейте,
мисля, че чето някъде, но не съм сигурен, че модела S8 е с 24bit audio, а S7 e с 16 bit : някой чел ли е подобно сравнение и така ли ? За притежателите на S7, които вече са с S8, забелязвате ли промяна в качеството на звука, когато слушате музика ?
Четох също, че има подобрение в блуутута и обхвата на wifi и GSM сигнала, но не откривам сравнение и актуална информация. Любопитно ми е да разбера, забелязвате ли промяна в качеството на  GSM сигнала, обхвата,Wifi.

Имам S7 Edge и обмислям смяна с S8+ и в момента, понякога имам проблем с обхвата, имам и проблем със звука по време на разговор. Докато слушам някой, изведнъж настъпва едно заглъхване, чувам събеседника, но глухо и ужасно. Момчето с което говоря, също е с S7 edge и също се оплаква , че заглъхва.

Благодаря предварително на всички.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колко бита е аудиото не знам, но не намирам никаква разлика в това, за което питаш. S8 поддържа блутуут 5.0, но за сега няма насрещни устройства с такъв. Там ще е голямата разлика.
Цитирай
#3

Дали е 16 или 24 битов аудио чипа, не си мисли, че ще хванеш някаква разлика на слух. 
Други показатели са важни в случая и те са налице и при европейската и при американската версия на S8/S8+. 
Звука има подобрение, но пак има какво да се желае в сравнение с конкурентни модели на LG и HTC. Всичкото това, ако желаеш да слушаш на висококачествени слушалки. 

А относно телефонията за момента нямам прекъсвания или заглъхвания. Блутуут системата няма ядове въобще, а Wi-fi е една идея по-слаб или да го наречем по-разглезен в сравнение с по-стар модел като например S5. 
Случва се да отчита малко по-слаба връзка и да разпада по-лесно връзката, както и да се муси на някои по-стари модели рутери, да не иска да се свързва с тях. Разликата е наистина трудно доловима, но я има.
Цитирай
#4

А, дисплея на Sam S8 HDR ли е, защото не мога да разбера ? В едно сравнение, което гледах пак пишеше и на S7 и на S8 HDR?
Цитирай
#5

(2017-05-28, 21:33:53)forumec написа:  А, дисплея на Sam S8 HDR ли е, защото не мога да разбера ? В едно сравнение, което гледах пак пишеше и на S7 и на S8 HDR?
Разбира се, че дисплея на S8/S8+ e сертифициран HDR. Можеш да прочетеш тук по темата:
https://www.sammobile.com/2017/03/29/gal...xperience/
Цитирай
#6

На S7 не е.
Цитирай
#7

Това ще да е някаква маркетингова глупост. HDR е термин от фотографията. Дайте пример в коя ситуация бих забелязал, че екранът ми не е HDR?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#8

Всичко за което питаш работи по-добре в S8+, сравнено с S7 e.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#9

имах и двата апарата... s7 edge смених 2 броя заради обхвата и сега със s8+ същата работа... не съм доволен от обхвата ... ще махам и S8+... и ще забравя че самсунг съществува... това е фирма създала телефон с който да стоиш в офиса... тръгнеш ли на път не спират да прекъсват разговорите... да не говоря че и в града понякога нямам мобилен интернет... много пари за апарат който е пълен с неща които никога не ползвам а точно от което имам нужда - обхват го няма... аз съм намерил решение прехвърлям при липса на сигнал на хуавей и съм окей... но да дадеш 1700 лв за телефон който да ти къса нервите е безумие... п.с. а в някоя тема писах за звука - имам 3 телевизии TV GO , Bulsatcom i N3 Play... на ю туб се чува силно и добре а на телевизиите след 2 секунда заглъхва...

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#10

(2017-05-29, 12:04:28)luxlux написа:  имах и двата апарата... s7 edge смених 2 броя заради обхвата и сега със s8+ същата работа... не съм доволен от обхвата ... ще махам и S8+... и ще забравя че самсунг съществува... това е фирма създала телефон с който да стоиш в офиса... тръгнеш ли на път не спират да прекъсват разговорите... да не говоря че и в града понякога нямам мобилен интернет... много пари за апарат който е пълен с неща които никога не ползвам а точно от което имам нужда - обхват го няма... аз съм намерил решение прехвърлям при липса на сигнал на хуавей и съм окей... но да дадеш 1700 лв за телефон който да ти къса нервите е безумие... п.с. а в някоя тема писах за звука - имам 3 телевизии TV GO , Bulsatcom i N3 Play... на ю туб се чува силно и добре а на телевизиите след 2 секунда заглъхва...

На служебния ми е Huawei, не можеш да си представиш какъв хубав обхват ! И то на Мт*л!!! И, аз когато съм в движение на 7-цата нямам обхват и е мазелак. Имам чувството ,че дори и да на сервиза им да го пратя, ще кажат, че не откриват проблем.
Цитирай
#11

(2017-05-29, 12:04:28)luxlux написа:  имах и двата апарата... s7 edge смених 2 броя заради обхвата и сега със s8+ същата работа... не съм доволен от обхвата ... ще махам и S8+... и ще забравя че самсунг съществува... това е фирма създала телефон с който да стоиш в офиса... тръгнеш ли на път не спират да прекъсват разговорите... да не говоря че и в града понякога нямам мобилен интернет... много пари за апарат който е пълен с неща които никога не ползвам а точно от което имам нужда - обхват го няма... аз съм намерил решение прехвърлям при липса на сигнал на хуавей и съм окей... но да дадеш 1700 лв за телефон който да ти къса нервите е безумие... п.с. а в някоя тема писах за звука - имам 3 телевизии TV GO , Bulsatcom i N3 Play... на ю туб се чува силно и добре а на телевизиите след 2 секунда заглъхва...
Искам да попитам две неща. Първото е кой е този град, в който изпитваш затруднения с телефония и мобилен интернет? И на кой оператор си? 
Второто е тези въпросните телевизии през интернет браузера ли се опитваш да ги гледаш или през някакво специализирано приложение?
Цитирай
#12

(2017-05-29, 12:04:28)luxlux написа:  имах и двата апарата... s7 edge смених 2 броя заради обхвата и сега със s8+ същата работа... не съм доволен от обхвата ... ще махам и S8+... и ще забравя че самсунг съществува... това е фирма създала телефон с който да стоиш в офиса... тръгнеш ли на път не спират да прекъсват разговорите... да не говоря че и в града понякога нямам мобилен интернет... много пари за апарат който е пълен с неща които никога не ползвам а точно от което имам нужда - обхват го няма... аз съм намерил решение прехвърлям при липса на сигнал на хуавей и съм окей... но да дадеш 1700 лв за телефон който да ти къса нервите е безумие... п.с. а в някоя тема писах за звука - имам 3 телевизии TV GO , Bulsatcom i N3 Play... на ю туб се чува силно и добре а на телевизиите след 2 секунда заглъхва...

Хм....много странно....
Аз с обхвата няма проблеми на S8, ама вобще никакви. Дори и на места където е слабо покритието по принцио. 
Ползвам две телевизий и на двете звука е супер.
Не бях използвал тази от мобилният оператор защото не ми харесва качеството и, прочетох поста и я включих за 10 минути.... Няма проблем с звука...
А Булсатком гледам от както го създадоха, на всичките си телефони. Проблеми не съм имал от години, а понякога я гледам с часове. Особенно когато съм в друга страна и нямат наши канали в хотела. 
Задължително поне час сутрин с кафето и вечер пак толкова....... 
А тва дет се вее сигурно е много хубаво...
Ползвай си го с здраве щом ти харесва Wink

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#13

Как е звука от спийкъра? В сравнение с айфон 7 примерно?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)