Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Персонализиране на Galaxy S8/S8+

Това е от настройките на телефона. Ето тук съм обяснил при мейт-а как може да се промени донякъде.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1447804

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари
Wink 

Да промени се ,първия път не искаше но сега стана,ама трудно го виждам трябват ми по едри букви Big Grin Lol .Благодаря

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

(2018-01-23, 18:35:00)divna написа:  А при мен не е така - нито с приложението, нито в браузера (Chrome).

Много странно  Huh мислех ,че при всички  е така. Обновяваш ли си приложението ? Този проблем аз го имам от няколко месеца. Ако името на страницата е по голямо , почва едно скролване....  Bu

ПС:
Нещо не довидях пак... Сега видях ,че в горния пост има решение Smile
Цитирай

Поредното въпросче ,но се лутам 2 дни.Контактите съм си ги качил от Google акаунта в телефона и съм го настроил да показва контактите само от телефона.Записвам нов контакт и той се записва в телефона(по моя настройка) ,как същия контакт да го добавя(копирам или там по някакъв начин) в Google акаунта.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

При мен са синхронизирани и в Гугъл акаунта виждам и контактите от телефона.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

А зашото ти е това упражнение ?
Защо не сложиш да показва тези от гугъл акаунта и да ги записвам там?!
Така хем винаги ще ги имаш на двете места , хем ше можеш да ги видиш и добавяш и от компютър Wink

Иначе, като влезеш в контакта-трите топки горе в дясно-преместване на контакта от телефонът

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2018-01-27, 20:29:42)divna написа:  При мен са синхронизирани и в Гугъл акаунта виждам и контактите от телефона.

При мен също е вкл автоматичната синхронизация показва че са синхронизирани но контакта го няма в акаунта

(2018-01-27, 20:30:25)OGIER написа:  А зашото ти е това упражнение ?
Защо не сложиш да показва тези от гугъл акаунта и да ги записвам там?!
Така хем винаги ще ги имаш на двете места , хем ше можеш да ги видиш и добавяш и от компютър Wink

Иначе, като влезеш в контакта-трите топки горе в дясно-преместване на контакта от телефонът

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

Ясно ще си избирам опция....но като го преместя в акаунта ,изчезва от телефона.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

(2018-01-27, 20:56:33)chokoooo написа:  При мен също е вкл автоматичната синхронизация показва че са синхронизирани но контакта го няма в акаунта


Ясно ще си избирам опция....но като го преместя в акаунта ,изчезва от телефона.
Ако го запишеш в телефона, Няма да го синхронизира с гугъл. Можеш сам ръчно, както показах по горе


Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2018-01-27, 20:56:33)chokoooo написа:  При мен също е вкл автоматичната синхронизация показва че са синхронизирани но контакта го няма в акаунта

А избрал ли си синхронизиране на контактите от телефона? Има опция кое да синхронизираш? Аз съм разрешила за вайбър и гугъл, забранила съм за Месинджър и LinkedIn:

[Изображение: 20335838.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Къде точно се намира тази синхронизация ?

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Влизаш в "Контакти", от трите точки - " Управление на контакти" и там "Синхронизиране на контакти".

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Благодаря

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

(2018-01-28, 00:14:25)divna написа:  Влизаш в "Контакти", от трите точки - " Управление на контакти" и там "Синхронизиране на контакти".
И пак според мен ако запишеш номер в телефонът, той после няма да се синхронизира с гугъл акаунта ако сам не го прехвърлиш
Сега ще тествам и ще кажа Wink

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

Така:
Записах номер в паметта на телефона
Синхронизирах ръчно всички акаунт и за синхронизация
Проверих на компютър дали се е появил в гугъл акаунта
Отговорът е: НЕ
ИЗВОДЪТ:
Записвайте контактите си в гугъл акаунта и така по всяко време каквото и да стане с телефона или сим картата ще ги имате налични на компютър или всеки друг телефон с андроид в който с логнете с профила си Smile

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

(2018-01-27, 20:56:33)chokoooo написа:  При мен също е вкл автоматичната синхронизация показва че са синхронизирани но контакта го няма в акаунта


Ясно ще си избирам опция....но като го преместя в акаунта ,изчезва от телефона.

Не изчезва !
Явно си му задал да ти показва само контакти от телефона
Или го настрои на "всички..." или избери гугъл ( след като ги преместиш и направо задай и от опция по подразбиране да ги записва направо там ( така,че да не се налага ти да избираш ръчно преди всеки запис  Visslar Cool

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Нищо не правя ръчно, но когато съм в гугъл - мога ръчно да избера някой контакт да се скрие, наример. Ти да не си на старата версия в Гугъл? Имаш ли опция за превключване стара/нова?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-28, 11:29:46)divna написа:  Нищо не правя ръчно, но когато съм в гугъл - мога ръчно да избера някой контакт да се скрие, наример. Ти да не си на старата версия в Гугъл? Имаш ли опция за превключване стара/нова?
С новата съм ( ако говориш за от компютър )
Аз казвам , че:
Ако е записан в паметта на телефона, тогава трябва ръчно да се премести в гугъл акаунта, ЗАЩОТО при синхронизиране не премества записаните в телефонната памет в гугъл

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Разбирам те, но моите са в гугъл - без да съм ги местила ръчно.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-28, 11:59:38)divna написа:  Разбирам те, но моите са в гугъл - без да съм ги местила ръчно.
Защото ти е зададено да ги записваш там по подразбиране
[Изображение: 188d38687a7334e8434ad18b12f36e67.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

Благодарение на теб го намерих къде е , защото преди беше на друго място и напоследък се вбесявах че ми е зададено да записва в телефона и всеки път ръчно избирах да е в гугъл

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Радвам се Smile И аз научих разни неща покрай дискусията Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-28, 12:31:57)divna написа:  Радвам се Smile И аз научих разни неща покрай дискусията Smile
При теб е зададено да ги записва в гугъл, нали ?

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Ще те разочаровам, ама не - ето:

[Изображение: 20340489.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-28, 12:49:46)divna написа:  Ще те разочаровам, ама не - ето:

[Изображение: 20340489.png]
Странно, и сега като запишеш нов номер, после виждаш ли го в гугъл контакти на компютъра ( а не в телефона ) ?

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Трябва да пробвам, но предполагам, че ще се види, след се направи синхронизиране - не моментално.

Аз друго си мисля от снощи насам - контактите съхраняват ли се и в самсунг акаунта, облак, някъде .... В момента в Гугъл акаунта, предполагам виждам огледало на записите на телефона. Ако ги изтрия от телефона - Гугъл няма да показва нищо.

Експортнала съм ги в един файл и ги имам, ако се случи нещо, та не е като да съм без резевен вариант Smile Но ако направя един hard reset - ще мога ли да ги възстанвя от някъде другаде?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Контактите записани в телефона няма да се показват в гугъл акаунда(в компюгъра), същото се отнася и за самсунг acc.
Не е добра идея да ги запишете в паметта на телефона.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-28, 13:06:41)extremee13 написа:  Контактите записани в телефона няма да се показват в гугъл акаунда(в компюгъра), същото се отнася и за самсунг acc.
Не е добра идея да ги запишете в паметта на телефона.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
И аз това се опитвам да обясня от самото начало...Ама..Не знам защо не се разбираме

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

(2018-01-28, 12:58:36)divna написа:  Трябва да пробвам, но предполагам, че ще се види, след се направи синхронизиране - не моментално.

Аз друго си мисля от снощи насам - контактите съхраняват ли се и в самсунг акаунта, облак, някъде .... В момента в Гугъл акаунта, предполагам виждам огледало на записите на телефона. Ако ги изтрия от телефона - Гугъл няма да показва нищо.

Експортнала съм ги в един файл и ги имам, ако се случи нещо, та не е като да съм без резевен вариант Smile Но ако направя един hard reset - ще мога ли да ги възстанвя от някъде другаде?
Всички тези които са ти в гугъл акаунта, Винаги ще ги виждаш и на телефона( след като се логнеш с твоя акаунт ) и на компютъра.
Т.е. Не ти трябва възстановяване, а само да зададем да ги показва от там Wink

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Всъщност това не е така.
Ако си избрал гугъл и/или самсунг да ти синхронизират контактите, то те ще го правят. Независимо къде са записани.
Мойте са и на двете места. По default се записват в гугъл.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

(2018-01-28, 13:39:25)DaDiablo написа:  Всъщност това не е така.
Ако си избрал гугъл и/или самсунг да ти синхронизират контактите, то те ще го правят. Независимо къде са записани.
Мойте са и на двете места. По default се записват в гугъл.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Аз тествах , при мен не ги синхронизира
Ако някой го направи и при него е ок, да сподели

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)