Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Персонализиране на Galaxy S8/S8+

Това, което описваш не е ли one-handed mode?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2017-07-06, 16:09:36)hollyshit написа:  При мен накъдето и да слайдвам нищо необикновено не става.
На заключен екран като го правя просто се отключва екрана и влизам в началния екран.

Ако на заключен екран долу в ляво и дясно имаш две икони за бърз достъп след отключване - ето при мен:

[Изображение: 17836826.jpg]

Ако докоснеш иконата, се появява един сив полукръг:

[Изображение: 17836827.jpg]

И около него започват да пулсират ъгълчета на квадрат:

[Изображение: 17836829.jpg]

Не знам дали е до някакви настройки или ъпдейт, но при мен друго не се случва и след отключване се старира менюто на "Контакти" или Камера ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-07-06, 15:17:19)Georgo написа:  Здравейте! Забелязали ли сте /за мен беше ново/, че като слайднете от долният ляв, или десен ъгъл на телефона /включително при заключен екран/ се появява бързо меню /shortcut settings/ в кръгла форма /четвърт кръг/ - много е гъзарийско! само трябва да слайдвате над иконите, иначе се отваря съответното приложение на иконата. Не знам имаше ли го това преди ъпдейта, или е добавено. Поздрави!

Имаш ли инсталиран ES File Explorer? При него има подобна екстра, която аз не харесвам.
Цитирай

(2017-07-06, 15:50:00)vladi1 написа:  Слайднем накъде?

[Изображение: AF1QipNE4jcN1_aYek7KhdzpiGjtmZP8pZLdYAmQ...owTXluQmRn]
По диагонал нагоре. Получава се това на снимката /ако успея да го прикача/.

Да, имам ЕS explorer

Нещо не мога де се справя с прикачване на screenshot-a

HTC EVO 3D, ROM: стоковия , Андроид версия: официалната 4.0.3.
Asus Fonepad JB 4.1.2, Samsung Galaxy S4; Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S10
Цитирай

Прикачи го в сайт за изображения и дай линк към изображението Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

[Изображение: Screenshot_2t8cZZ4G.png]

сега май стана! За това говоря, но сега се замислих - това функция на телефона ли е, или на някоя програма... не знам!

Полу-кръга се върти и се показват различни неща - преложения, сетинги и др.

И рекламата горе не мога да я махна - което ме навява на мисълта, че наистина това може да е функция на ES Explorer-a, или някое друго приложение... Извинявам се, ако съм подвел някого...

HTC EVO 3D, ROM: стоковия , Андроид версия: официалната 4.0.3.
Asus Fonepad JB 4.1.2, Samsung Galaxy S4; Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S10
Цитирай

Махаш ES Explorer и всичко се връща в изходно положение.
Цитирай

Пфу – мислех, че съм открил нещо ново, а то... Наистина се оказа ЕS Explorer-a... И не - няма да го махна, според мен е много добър файл-мениджър, с който работя от много години и съм му свикнал, но разбрах откъде се изключва /ако ми омръзне/ - в настройките на експлорера има опцията ES Swipe, която може да се изключи.

HTC EVO 3D, ROM: стоковия , Андроид версия: официалната 4.0.3.
Asus Fonepad JB 4.1.2, Samsung Galaxy S4; Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S10
Цитирай

Точно. Аз съм го спрял.
Цитирай

Ако искате да работи крайната светкавица(Edge flash) - Заключен екран и защита-други настройки за защита-достъп за уведомления-уведомяване(или може да тикнете всички)

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай


Чудих се къде точно да напиша този пост и реших да е в тази тема. Все пак ще пиша за нещо персонално за този телефон.
Преди около 10 години с мои приятели създадохме един подобен сайт с форум в него на друга тематика. Сайта беше много успешен и изключително популярен в продължение на няколко години. Аз там се явявах кръсник на сайта(измислих му името) и също така имах модераторски права. Разбира се като всекий успешен и доста посещаван сайт форумът му бъкаше от спам. Идваше момент в които просто не смогвахме да трием, а наказанията не са решения в всекий случа поради един прост факт - конкуренцията на другите сайтове с подобна тематика. 
Тогава мислейки как да решим проблема така, че хем да не наказваме активните си потребители(споровете винаги възникват между такива потребители) , хем да не позволявам цял свят да чете понякога доста грубите постове измослихме следното решение на проблема - създадохме спам тема ! 
Тази тема се виждаше само от регистрираните потребители. Не се виждаше от случаино попаднали чрез търсачките гости. В тази тема всекий имаше право да спори за каквото и колкото си иска... Разбирасе грубите убиди също бяха забранени. Искам да Ви кажа, че тази тема разтовари изключително форума. 
Мисля, че екипът може да помисли над нещо такова...

П: постът ми е провокиран от случилото се вчера в една от темите на форума...

Пс2: Забравих още една подробност, която е важна според мен. След създаването на тази спам тема не се триеха никакви постове. Всички, който се считаха спам се местеха там. Това имаше огромно психологическо влияние върху ползвателите....

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1409578
Ето ти такава тема. Има я отдавна и ако спамеха и хейтеха само в нея щеше да рай, но...
Благодаря ти все пак за препоръката.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

Имам нужда от помощ- днес взех 8+ (предния беше ейдж плюс) ,не мога да си задам мелодия от моите файлове .Отваря ми се Гугъл мюзик май беше и не ми дава меню да задам песента като тон за звънене .Отивам на звук ,натискам +добавяне на мелодия от телефона и ми отваря one drive . Помогнете ми ,къде е тази настройка ,как да го оправя? Все едно съм пенсионер ,който сефте хваща такъв телефон ,ужас .

Оправих се .
Цитирай

Аз също си взех С8+ и установявам някакви "изненади" Smile
1. Конектора за зареждане е по-голям (на фона на доста прочетеното през последните месеци, че смятат да унифицират "джаджата" на всички модели телефони)   Va
2. Липсва ми (или не мога да открия опцията) на крайния панел - емисии, мисля че беше. На старият ми С6 едж+ като се разтъркваше отляво или отдясно, излизаха разни благинки, без да светва целия екран.
3. Продължавам да имам проблем с Фейсбук (както на С6-цата) - няма ми я опцията за смяна на мелодията за уведомление  Angry
За друго не се сещам...

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2017-07-13, 17:52:44)dreems написа:  Имам нужда от помощ- днес взех 8+ (предния беше ейдж плюс) ,не мога да си задам мелодия от моите файлове .Отваря ми се Гугъл мюзик май беше и не ми дава меню да задам песента като тон за звънене .Отивам на звук ,натискам +добавяне на мелодия от телефона и ми отваря one drive . Помогнете ми ,къде е тази настройка ,как да го оправя? Все едно съм пенсионер ,който сефте хваща такъв телефон ,ужас .  

Оправих се .

Копирай мелодията във Вътрешната памет в папка Рингтонс и ще я виждаш в списъка, който ти предлага телефона.
За съобщения си копираш мелодията в папка Нотификейшънс. За алармата се копира в Алармс и т.н.
Цитирай

https://youtu.be/sk2zwkJ2SIU

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Здтавейте , колеги . Искам да попитам има ли начин функцията: "ALAYS ON DISPLEY" на заключения екран да бъде винаги с еднаква яркост , а да не е адаптивна към околната светлина ?
Цитирай

(2017-07-17, 21:11:33)vasq7a написа:  Здтавейте , колеги . Искам да попитам има ли начин функцията: "ALAYS ON DISPLEY" на заключения екран да бъде винаги с еднаква яркост , а да не е адаптивна към околната светлина ?

Не, така си е направена за да пести батерия:на тъмно избледнява,в джоба или чанта загасва,мести се нагоре- надолу по дисплея...

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Колеги, как мога да редактирам секцията с приложения? Началния екран си може както обичайно, но в приложения не намирам.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Като влезнеш в този екран горе вдясно имаш три точки. Пипваш там и ти излизат настройките и други опции.
Цитирай

Ползвате ли приложения за блокиране на реклами в браузера? Гледам, че за някои е посочено, че са спрециално за браузера на Самсунг. Аз предпочитам Chrome.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-07-25, 08:52:52)divna написа:  Ползвате ли приложения за блокиране на реклами в браузера? Гледам, че за някои е посочено, че са спрециално за браузера на Самсунг. Аз предпочитам Chrome.

Аз използвам браузъра на Самсунг и към него съм добавила Adguard Content Blocker. Chrome не ти ли хаби повече от батерията?

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай

В София за два дни ползване батерията ми пада до 40% - 50%. ОК съм с браузера и консумацията. Но почти винаги съм пред лаптоп и рядко опирам до влизане през телефона.  Chrome ползвам на всички устройства, логната, и ми пренася едни и същи настройки навсякъде, затова го предпочитам. Батерията ми пада основно от снимане  Big Grin

Сега на морето влизам почти само през телефона, но не на плажа. Там не искам да се сещам за цивилизацията Big Grin И открих колко е удобно да влизам през телефона Big Grin Изключая случаите, в които ми се налага да ползвам SW, който нямам на телефона. И при тези обстоятелсва зареждам всеки ден. Пак съм ОК, за сега.

Не знаех, че оптимизираната консумация на батерията е предимство. Ако мина на браузера на Самсунг - ще свикна, но за сега не ми се налага. Smile

Ще го имам предвид, благодаря Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Ползвай си Chrome, свикнала си, а и щом батерията ти издържа достатъчно, тогава няма проблем. Smile Не снимам и батерията ми издържа доста. Зареждам си телефона на 2-3 дни, тъй като основно сърфирам в интернет от телефона, за мен браузърът е важно да е икономичен. Един ден реших да сменя стоковия с Chrome. Изяде ми батерията като Бисквитеното чудовище бисквитки. Big Grin Затова и се отказах от него.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай

Абе хора, честно не мога ... какво ги правите тези телефони че на два, три дни да ги зареждате! Ползвате ли ги?
Преди два дни говорих с мой приятел (притежаващ също S8) и той ми каза така: - На два, три дни го зареждам!
Само че се оказа че си вклюва мобилните данни когато му трябва само интернет, включен Режим за пестене на енергия и общо взето нищо не се прави по телефона! Аз всеки ден в края на деня съм на 30%!

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)