Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на LG G6
#1

Здравейте,
Заглеждам G6 за евентуален следващ телефон. Разгледал съм много ревюта и сравнения... Едно от нещата, които ме карат да се колебая в избора си е паметта му от 32GB! Можете ли да споделяте SD картата като вътрешна памет и въобще как намирате тази неголяма в наши дни памет на G6?
Аксесоари
#2

Има и 64гб вариант,но не знам дали се продава по родните оператори..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#3

По- скоро не! Ще го взема евентуално от Теленор...
#4

И аз, като Вас се двуомя за G6, защото всяка година на флагманите на LG, на много бройки се появява някакъв дефект. Та се двуомя м/у G6 и Mate9. По въпроса за паметта, гледах ревю на български сайт на LG G6 и казват, че са ползвали версията с 32GB, като в слота за карта са поставили такава с 256GB и телефона се е държал перфектно. Без дори минимално забавяне.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
#5

Благодаря за мнението! Но като са сложили памет в слота..., бих искал да разбера до колко тази памет е използваема? Можеш да записваш снимките и видео на нея и частично да прехвърлиш приложения..., или нещо в повече! Защото ако е само първото, тези 256 GB памет са абсолютно излишни като големина... :-)
#6

(2017-05-30, 13:52:43)vladi_3 написа:  Благодаря за мнението! Но като са сложили памет в слота..., бих искал да разбера до колко тази памет е използваема? Можеш да записваш снимките и видео на нея и частично да прехвърлиш приложения..., или нещо в повече! Защото ако е само първото, тези 256 GB памет са абсолютно излишни като големина... :-)
Разбирам, но само това споменават.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
#7

(2017-05-30, 13:52:43)vladi_3 написа:  Благодаря за мнението! Но като са сложили памет в слота..., бих искал да разбера до колко тази памет е използваема? Можеш да записваш снимките и видео на нея и частично да прехвърлиш приложения..., или нещо в повече! Защото ако е само първото, тези 256 GB памет са абсолютно излишни като големина... :-)

Снимките и клиповете можеш да си избереш къде да се запазват и имаш в developer options да форснеш приложенията да се запазват на sd картата. Само, че не знам дали не са махнали от лг adoptable storage (ако не знаеш какво е, реално сд картата ти е форматира и става едно цяло с вътрешната памет). И също за да нямаш проблеми със приложенията на сд картата и adoptable storage-а, трябва сд картата да ти е висок клас, следователно със високи скорости.

П.С Дори и да няма adoptable storage, можеш да го разрешиш през ADB без рут!

LG G6 Black -> Huawei P30 Pro Crystal
#8

Да, знам за възможността през ADB, направих го при сегашния си сони М4! Но мисля, че този не евтин телефон се конкурира с множество телефони с 64 GB и повече памет! И защо да избера него пред Huawei P10 plus, примерно!
#9

Вземи си lg-to не се занимавай с глупости
#10

(2017-05-30, 19:20:31)vladi_3 написа:  Да, знам за възможността през ADB, направих го при сегашния си сони М4! Но мисля, че този не евтин телефон се конкурира с множество телефони с 64 GB и повече памет! И защо да избера него пред Huawei P10 plus, примерно!
По- красив е и с 300лв. по-евтин! Иначе, защо да не вземеш SGS8 ?

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
#11

Да и Самсунга е вариант! Но LG- то ми допадна с широката си камера и някак ми влезе под кожата! Куцо и сакато се хвърли на Самсунга и това ме кара да погледна за друго! Big Grin
#12

Да...и като го хванеш се усешта някакси масивен, не така лек като SGS8!

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
#13

Още не съм го хващал! Много ли е масивен? Big Grin
#14

G6 е май по евтин.
#15

SGS8 е наисина красив телефон, но LG G6 се усеща като по-стабилен......по сигурен......,но LG са се доказали в "сигурноста"!😀😀

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
#16

(2017-05-30, 12:51:50)Chany написа:  И аз, като Вас се двуомя за G6, защото всяка година на флагманите на LG, на много бройки се появява някакъв дефект. Та се двуомя м/у G6 и Mate9. По въпроса за паметта, гледах ревю на български сайт на LG G6 и казват, че са ползвали версията с 32GB, като в слота за карта са поставили такава с 256GB и телефона се е държал перфектно. Без дори минимално забавяне.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Колега, аз не дочаках въобще G6 да дойде в България и се метнах на Mate 9. Какво да ти кажа, не можах да се влюбя дето се вика в него, но батерията е страшна и въобще не съжалявам. От това което виждам в темата за батерията на G6, ми нищо по-различно от моя V10 например. А Мейта ще издържи 2 пъти повече. Иначе мейта не е удобен за държане, V10 макар и с много малко по-голям е по-удобен и по-масивно се чувства в ръката. Гърба на Мейт 9 ама въобще не се чувства като метал, но странно защо никой не приказва за него, а се скъсаха да плюят по G5 заради точно това нещо. Страничните рамки са толкова тънки, че е невъзможно да се ползва без калъф - все нещо докосвам по погрешка и особено при писане. А силиконовия гръб придава по кофти усещане и от най пластмасовия телефон до сега дето съм ползвал. Ама иначе е с премиум материали Big Grin Софтуера е много недодялан в сравнение с този на LG. За пръв път от много години насам ми се налага да търся заместители на елементарни програми като бележки например. Как може да няма синхронизация на бележките с гугъл или с техен облак... И видео плеъра да няма опция след края на клипа да пусне следващ... LG ги вкараха тия настройки още от android 4.0. Но евала им правя за едно - без рут можеш да промениш почти изцяло интерфейса. В момента съм си направил тема, с която телефона ми заприлича на G6. Та ако се решиш да вземеш Мейт 9, пробвай я.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#17

Мерси за отговора. Сега ползвам една стара G2, която бях изгубил / бяха откраднали/, но родната полиция си свърши съвестно работата и ми е върнаха.До скоро ползвах V10, който беше страхотен телефон. Както казваш и аз усещам гърба на Mate9, като на LG G5. Много е и неудобен за носене и ползване / поне при мен, по време на работа/. G6 е много компактен а в същото време с голям дисплей! Единствената причина да взема Mate9 е мисълта за вероятноста, да не му се случи някакъв фабричен дефект за разлика от G6, но смятам да помисля до към края на м.Юни. Надявам се ако изкочи някакъв проблем за този кратък период от време да се сподели а и цената може леко на долу да падне.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk
#18

(2017-05-30, 21:51:05)vargala81 написа:  Колега, аз не дочаках въобще G6 да дойде в България и се метнах на Mate 9. Какво да ти кажа, не можах да се влюбя дето се вика в него, но батерията е страшна и въобще не съжалявам. От това което виждам в темата за батерията на G6, ми нищо по-различно от моя V10 например. А Мейта ще издържи 2 пъти повече. Иначе мейта не е удобен за държане, V10 макар и с много малко по-голям е по-удобен и по-масивно се чувства в ръката. Гърба на Мейт 9 ама въобще не се чувства като метал, но странно защо никой не приказва за него, а се скъсаха да плюят по G5 заради точно това нещо. Страничните рамки са толкова тънки, че е невъзможно да се ползва без калъф - все нещо докосвам по погрешка и особено при писане. А силиконовия гръб придава по кофти усещане и от най пластмасовия телефон до сега дето съм ползвал. Ама иначе е с премиум материали  Big Grin Софтуера е много недодялан в сравнение с този на LG. За пръв път от много години насам  ми се налага да търся заместители на елементарни програми като бележки например. Как може да няма синхронизация на бележките с гугъл или с техен облак...  И видео плеъра да няма опция след края на клипа да пусне следващ... LG ги вкараха тия настройки още от android 4.0. Но евала им правя за едно - без рут можеш да промениш  почти изцяло интерфейса. В момента съм си направил тема, с която телефона ми заприлича на G6. Та ако се решиш да вземеш Мейт 9, пробвай я.

Грешиш за батерията на Г6 в момента го ползвам заедно с iphone 7 plus  лг -то кара повече от айфона 6.30 -7.30 часа сот а пък за сравнение с батерията на v10 и дума не може да става имах и такъв г6 е уникален телефон по бързо работи от айфона пръстовия отпечатък не съм виждал толкова бърз и няма лагове и замисляне просто кърти а какви опции за настройка има не ми се говори мейт 9 ползвах две седмици миналата година и го продадах отвратителен интерфейс нищо не ми хареса в него
#19

Наистина телефонът изглежда страхотен! Как усещаш паметта му- 32GB? Ограничава ли те, прехвърляш ли на карта...?
#20

Паметта ми стига имам имам 18гб свободни от вътрешната памет имам и сд карта 64гб то какво толкова си пълните телефоните че да не стига 32 гб
#21

Не се занимавай с това LG G6 със стари компоненти и за 1 регион 1 за друг друго, аз поне повече нищо няма да си взема на LG, не че съм имал много неща.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#22

(2017-05-31, 16:30:22)hazART написа:  Не се занимавай с това LG G6 със стари компоненти и за 1 регион 1 за друг друго, аз поне повече нищо няма да си взема на LG, не че съм имал много неща.

Ахаха... Готино мнение! Дано да провокира дискусия!  Big Grin Big Grin Big Grin
#23

Какво да провокира дискусия, това мисля това казвам, да не би някой да ми промени мнението на сила, а пък и аз не ангажирам никой с моето.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#24

(2017-05-31, 07:52:28)Kurnasko написа:  Грешиш за батерията на Г6 в момента го ползвам заедно с iphone 7 plus  лг -то кара повече от айфона 6.30 -7.30 часа сот а пък за сравнение с батерията на v10 и дума не може да става имах и такъв г6 е уникален телефон по бързо работи от айфона пръстовия отпечатък не съм виждал толкова бърз и няма лагове и замисляне просто кърти а какви опции за настройка има не ми се говори мейт 9 ползвах две седмици миналата година и го продадах отвратителен интерфейс нищо не ми хареса в него
Ако това което казваш е така, то това lg минава и s7 edge с неговите 3600 мах. А малката седмица iphone държеше много а 7 plus е с по-голяма.

Изпратено от моят SM-G935-F с помощта на tapatalk
#25

(2017-05-31, 19:06:45)Marto.g написа:  Ако това което казваш е така, то това lg минава и s7 edge с неговите 3600 мах. А малката седмица iphone държеше много а 7 plus е с по-голяма.

Изпратено от моят SM-G935-F с помощта на tapatalk

Има вече отзиви за това само един видях да мрънка от батерията но явно телефона му има проблем колкото до самсунг не те съветвам да си купуваш нищо от тази марка 15 години работя в тая свера и самсунг бълват само лагави и бъгави говна
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)