Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Включване на GPS от растояние при загубен / откраднат телефон?
#1

Има много програмки тип anti-theft (в това число почти всички антивирусни), които локализират телефона на картата. Проблемът е, че при изключен GPS не могат да го локализират...

Доскоро ползвах Avast, който позволяваше (на рутнат телефон) да се включва GPS-a и мобилния интернет и т.н. и нямаше как да не го локализира, освен ако телефонът не е изключен. Обаче махнаха тази опция и проверих почти всички други антивирусни и положението там е същото - при изключен GPS телефонът не може да бъде локализиран... което е уникално тъпо, защото и най-простия крадец ще се сети да изключи GPS-a.

Резервният вариант беше отделна програмка, която само да ми включва GPS-a, а пък след това антивирусната са си го открие (което при включен GPS не е никакъв проблем). Но и такова не намерих Sad Някой нещо подобно да е срещал?
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, аз ползвам Lost Android (или Android Lost, не съм сигурен как се казва). Има доста възможности, можеш да командваш тел-а през компютъра или с sms-и през друг телефон (вкл. това, което искаш ти за gps-а). Има и платена версия с още повече възможности, но за твоята идея не е необходима.
https://play.google.com/store/apps/detai...ndroidlost

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#3

(2017-05-31, 12:20:50)siebel написа:  Здравей, аз ползвам Lost Android (или Android Lost, не съм сигурен как се казва). Има доста възможности, можеш да командваш тел-а през компютъра или с sms-и през друг телефон (вкл. това, което искаш ти за gps-а). Има и платена версия с още повече възможности, но за твоята идея не е необходима.
https://play.google.com/store/apps/detai...ndroidlost

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Това е една от малкото програми, която не съм пробвал, защото няколко антивирусни, вкл. вградената защита на Андроид системата, ми го разпозна като malware. На теб не ти ли го разпознава и проблеми имал ли си?
Цитирай
#4

Ползвам я вече на няколко телефона (от няколко години) и досега не съм имал проблеми. Предполагам, че ти я разпознава като вирус, защото иска достъп до много неща (сигурно така трябва, за да работят всичките функции). Но все пак ти си преценяваш.
Аз обаче не ползвам никакви антивирусни и съответно не съм получавал такова известие за опасно приложение.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

P.S. Сега поразгледах в google по твоя въпрос и виж на какво попаднах (писано е от създателя на приложението, чети първия пост) : Link

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)