Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да ъпдейтнем андроид 7.0 чрез firmware finder
#1

Ще опиша накратко стъпките за ъпдейт до Андроид 7.0 с програмата "firmware finder".



Имаше колеги, които изпитаха трудности с въпросния ъпдейт, и се надявам темата да помогне на следващите решили да ползват метода.


1. Инсталирате си "firmware finder" от гъгул магазина. За тези които не знаят, firmware finder е програма на Хуауей за последните фърмуери за техните устройства - няма нищо хакерско и нередно. Ползването на метода не отнема гаранцията.

2. Влизате в настройките на програмата, инсталирате proxy addon, след което програмата ви показва какви настройки трябва да сложите на вашата мрежа.

3. Отивате в списъка с ъпдейти, и избирате нужният пакет според вашето устройство:

    а) за едносимовия модел от В161 към В371 с големина 1.9гб

    б) за двусимовя модел с В160 към В370 с големина 1.9гб

     ВАЖНО! Не се мъчете да качвате директно В380/381, дава грешка. Те идват като ОТА, веднага след инсталирането на             370/371.
    
     За цялата процедура са нужни 6 ГБ свободно пространство на телефона!

4. След като вече сте избрали пакета за вашия телефон, маркирате го и му давате да се изпрати в ъпдейтъра на телефона.

5.  Влизате си в настройките на телефона и проверявате за нова актуализация, където ще ви се появи и избраният пакет.           Пускате в ход инсталирането.

6.  При вече стартирана новата версия на телефона, махате настройките на прокси, които направихте по рано (програмата firmware finder повече не ви е необходима). Влизате в настройките на телефона и пак проверявате за нова актуализация, където трябва да ви чака В380/В381.

7.  Всичко трябва да е минало нормално и се наслаждавате на новия андроид.

 *8. Не е задължително, но препоръчвам връщане към фабрични настройки.
Цитирай
Аксесоари
#2

Май става и с 4.5 гб свободно място. Поне така пише в инфото, във ФФ.
Също така при някои възможно е да не идва в380/381. При мен още не е дошъл, а мина 1 седмица вече.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Май само при теб не е дошла, незнайно защо.
Ако не си пробвал, върни към фабрични ако ти се занимава.
Цитирай
#4

Не, аз съм доволен от в370 а като гледам в FF няма кой знае каква разлика. При в380 са оправили уж няколко бъгове, поне така пишеше в фф.
Може би са оправили проблема с батерията, защото с в370 държи по-малко..

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Абсолютно същото направих снощи (два поредни опита):
1. Ресетнах си телефона до заводски настройки. Така остана над 7GB свободна памет на телефона.
2. Свалих от Google Store-a Firmware Finder + прокси addon-а.
3. Направих необходимата настройка, активирайки проксито с портове и всичко. Намерих и посочих необходимия firmware през приложението и го "изпратих" към инструмента за обновление.
4. Започна да се сваля и махнах проксито (иначе се замисля след първите няколко процента и няма сваляне, постоянно излиза съобщение за нестабилна връзка).
5. Firmware се изтегля успешно и телефона иска рестарт.
6. След рестарт на телефона и проверка на софтуера за обновление излиза грешка за невъзможна инсталация.

Телефона е двусимов. Firmware е правилния - 370. Отказвам се да си играя, тъй като отнема не малко време по възстановяване данните на телефона след подобни ресети и процедури (55 приложения, активации, вписвания, оторизации и чудесии отнемат поне час и половина да се нагласят).

iPhone XR, Macbook Pro
Цитирай
#6

И аз да допълня колегата който е дал подробно процедурата по ъпдейта -  зависи от  коя версия ъпдейтвате ( тези пакети които са  посочени стават ако  сте с 160 , ако сте с бета 336  сваляте малкия пакет ) .
Цитирай
#7

Направих корекция в описанието, за да бъде ясно от коя към коя версия трябва да се премине.

#angelovarna, наистина от коя версия опитваш ъпдейта? Странно е, защото всички ъпдейтнаха по този начин.
Цитирай
#8

Да попитам б380/381 това ли е финалната която чакаме през ота, така или иначе, или не е сигурно?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Не е сигурно. Това са някакви версии, свалени незнайно откъде, правени незнайно от кого...
Цитирай
#10

Това е последна и официална версия засега ( 380 / 381 ) .
Цитирай
#11

(2017-06-02, 20:48:42)PROX1MO написа:  Да попитам б380/381 това ли е финалната която чакаме през ота, така или иначе, или не е сигурно?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

След инсталацията на В370/371, телефона получава веднага ОТА към В380/381 без намесата на ФФ, което би следвало, че си идва директно от ”Хухавей”. Дали е официална бета или официална нуга, знае ли човек.
Иначе с тази версия, телефона се държи стабилно.
Цитирай
#12

Бета или не аз съм много доволен. Слагайте, няма да сгрешите.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

(2017-06-02, 15:00:22)angelovarna написа:  Абсолютно същото направих снощи (два поредни опита):
1. Ресетнах си телефона до заводски настройки. Така остана над 7GB свободна памет на телефона.
2. Свалих от Google Store-a Firmware Finder + прокси addon-а.
3. Направих необходимата настройка, активирайки проксито с портове и всичко. Намерих и посочих необходимия firmware през приложението и го "изпратих" към инструмента за обновление.
4. Започна да се сваля и махнах проксито (иначе се замисля след първите няколко процента и няма сваляне, постоянно излиза съобщение за нестабилна връзка).
5. Firmware се изтегля успешно и телефона иска рестарт.
6. След рестарт на телефона и проверка на софтуера за обновление излиза грешка за невъзможна инсталация.

Телефона е двусимов. Firmware е правилния - 370. Отказвам се да си играя, тъй като отнема не малко време по възстановяване данните на телефона след подобни ресети и процедури (55 приложения, активации, вписвания, оторизации и чудесии отнемат поне час и половина да се нагласят).

И при мен, на служебната мрежа ми даваше това съобщение. Като се прибрах, у нас ползвам гигабитов нет и се свали много бързо. Но не съм махал приложението и проксито, ното съм правил настройките за домашната ми мрежа. Чак след като се инсталира, ги разкарах. Даже сега получавам и през OTA, ъпдейта до 380. За сега ми се струва, че работи добре. Приятно съм изненадам от китайчето. Почти същото потребителско усещане, като Нексуса ми.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#14

(2017-06-02, 15:00:22)angelovarna написа:  Абсолютно същото направих снощи (два поредни опита):
1. Ресетнах си телефона до заводски настройки. Така остана над 7GB свободна памет на телефона.
2. Свалих от Google Store-a Firmware Finder + прокси addon-а.
3. Направих необходимата настройка, активирайки проксито с портове и всичко. Намерих и посочих необходимия firmware през приложението и го "изпратих" към инструмента за обновление.
4. Започна да се сваля и махнах проксито (иначе се замисля след първите няколко процента и няма сваляне, постоянно излиза съобщение за нестабилна връзка).
5. Firmware се изтегля успешно и телефона иска рестарт.
6. След рестарт на телефона и проверка на софтуера за обновление излиза грешка за невъзможна инсталация.

Телефона е двусимов. Firmware е правилния - 370. Отказвам се да си играя, тъй като отнема не малко време по възстановяване данните на телефона след подобни ресети и процедури (55 приложения, активации, вписвания, оторизации и чудесии отнемат поне час и половина да се нагласят).
Не махай проксито докато не се инсталира напълно 370/371. Чак след инсталирането, махаш проксито и от актуализатора проверяваш за 380/381.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

И да махаш проксито пак става.

Накрая инсталирах в380 с FF. Свалих версията с 290 мб, но по-време на инсталацията свалих още няколко пача(известяваше ме, че имало нови пачове) и така целия пакет стана 3 гб.
[Изображение: 3a81c29a4cdac7721d3faafa1e8e5df5.jpg]
[Изображение: 5b8f4338afb2cf71ba752177a443542c.jpg]

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Така като се замисля, ти беше казал, че си в Белгия и телефона е купуван от там. Дали пък в твоя случай не трябваше да свалиш по-малкия файл на В370. Не се сещам за друго, което да ти бави ОТА до В380. В големия файл има обяснение на български, какво съдържа ъпдейта, докато в другия не фигурираше описание на нашия език.
Ти беше пробвал много начини, а пробва ли малкия файл от 1.6 ГБ на В370?
Цитирай
#17

Не, бях инсталирал в370(1. 94 гб). Възможно да е от региона, знам ли..
Важното е сега съм с в380.Smile
Иначе ако не махате прокси настройките по време на инсталацията, актуализатора дърпа още нвколко файла. Приключва свалянето и се появява известие, че имало нов пач и така аз свалих няколко пача - 300 мб, 1. 5 гб, 800 мб и т.н.
Ако не искате да имате подобни проблеми оправяте прокси настройките. При мен приключи свалянето, след като махнах проксито.
Предполагам е някакъв бъг и дърпа едни и същи фсйлове от фф.


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Здравейте, колеги!
Аз съм от бета тестерите на Huawei. Има ли някакъв смисъл, да правя гимнастиката от 1-ви пост? Ще се подобри ли нещо или няма смисъл, да човъркам телефона?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#19

Ако сега нямаш оплаквания, и си доволен, не се занимавай с глупости! Аз толкова добрв работещ телефон, не съм виждал отдавна!
Цитирай
#20

(2017-06-02, 15:00:22)angelovarna написа:  Абсолютно същото направих снощи (два поредни опита):
1. Ресетнах си телефона до заводски настройки. Така остана над 7GB свободна памет на телефона.
2. Свалих от Google Store-a Firmware Finder + прокси addon-а.
3. Направих необходимата настройка, активирайки проксито с портове и всичко. Намерих и посочих необходимия firmware през приложението и го "изпратих" към инструмента за обновление.
4. Започна да се сваля и махнах проксито (иначе се замисля след първите няколко процента и няма сваляне, постоянно излиза съобщение за нестабилна връзка).
5. Firmware се изтегля успешно и телефона иска рестарт.
6. След рестарт на телефона и проверка на софтуера за обновление излиза грешка за невъзможна инсталация.

Телефона е двусимов. Firmware е правилния - 370. Отказвам се да си играя, тъй като отнема не малко време по възстановяване данните на телефона след подобни ресети и процедури (55 приложения, активации, вписвания, оторизации и чудесии отнемат поне час и половина да се нагласят).

Same shit here, само където аз не правя ресет в началото. От две различни мрежи съм го инсталирал, с и без махане на прокси, ъпдейтвам от версия 160
Цитирай
#21

Не ми изглежда да е официален продукт на хуавей... адреса на девовете е в русия!? Това не пречи да работи де Smile

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#22

Firmware Finder не е продукт на Huawei. Повече по темата съм писал тук, пост 830: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1402424

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#23

(2017-06-04, 11:33:49)ronnie72 написа:  Firmware Finder не е продукт на Huawei. Повече по темата съм писал тук, пост 830: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1402424

Извинявам се ако звучи глупаво ама както разбрах програмата търси за нови версии в сървърите на хуавей, това според мен означава че хуавей са ги пуснали тези версии, тогава защо не ги предлагат на техния сайт като бети или официални
Цитирай
#24

Извинявам се за подвеждащото описание относно програмата. Исках да кажа, че предоставя всички ъпдейти на Хуауей. Така и не можах да го оправя, тъй като ми изчезна опцията за редактиране - някой мод ако съдейства, ще съм благодарен!
Цитирай
#25

@esil2, не знам защо е така. Huawei създават ъпдейт (В370 примерно), изпращат го до бета тестери, в последствие те им връщат обратна връзка, че не всичко е ОК и този билд не се пуска ОТА. Но въпреки това не се унищожава а си стои на сървърите където се открива от FF. По-късно се създава нова версия (В380 примерно) и ако няма проблеми се получава като ОТА.
Но това са само размисли по темата. Дали е така на 100% само Huawei знаят. Smile

POCO F5 12/256 GB





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)