Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Honor 9 представен на 12.06.2017
#1

[Изображение: Honor-9-Poster-640x747.jpg]


Huawei пусна нов тийзър по-рано днес, който на практика потвърждава официалната дата за обявяването на Honor 9, заедно с нова смарт гривна...

Към цялата статия -->

-
Цитирай
Аксесоари
#2

Стъклен гръб? Нов мокър сапун в ръката ми повече никога. Ако ще и да е златен.
Цитирай
#3

Малко взеха да тъпчат на едно място.В някои отношения дори тръгват назад според мен.За сметка на това по цени вече задминават лидерите...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#4

Посочи една цена на техен модел, която да е по-висока от аналогични модели на т.нар. "лидери" !? И какво иновативно и невероятно предложиха всички останали големи играчи на пазара?

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#5

(2017-06-02, 20:14:08)dani_z25 написа:  Малко взеха да тъпчат на едно място.В някои отношения дори тръгват назад според мен.За сметка на това по цени вече задминават лидерите...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Не знам дали почнаха да задминават "лидерите" по цени, но определно ценообразуването им се е влошило от преди година примерно. Цените са им се качили а не предлагат нищо кой знае какво. Докато не оправят един основен аспект от телефоните си, а именно софтуера, всяка цена над 500 долара е абсолютно смешна и не заслужена.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#6

Ами както многократно коментирахме в теми на всевъзможни модели, ценообразуването е сбъркано в посока нагоре при всички! Относно софтуера на Huawei поне аз за два месеца и малко нямам почти никакви оплаквания! А от EMUI 5.1 съм наистина приятно изненадан!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#7

@maktub19 P10 Plus е по-скъп от LG G6.За модели като Mate 9 Pro да не говорим...LG побраха по-голям дизплей в по-малко тяло, Самсунг също... Такива неща..

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
Цитирай
#8

Нормално е да скачат цените, все пак хуавей е на 3. място в света по-продажби и първи в Китай.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

(2017-06-03, 08:50:00)dani_z25 написа:  @maktub19 P10 Plus е по-скъп от LG G6.За модели като Mate 9 Pro да не говорим...LG побраха по-голям дизплей в по-малко тяло, Самсунг също... Такива неща..

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Съвсем нормално е Huawei 10+ да бъде по-скъп от LG G6! Cpu,Gpu,Ram,Rom,Камера, дори и дисплей според мен са по-добри! Спрямо S8+ цената не е по-висока! Сравнението с mate 9 pro или mate 9 porsche design пък са съвсем неуместни!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#10

(2017-06-03, 01:15:55)smiley написа:  Не знам дали почнаха да задминават "лидерите" по цени, но определно ценообразуването им се е влошило от преди година примерно. Цените са им се качили а не предлагат нищо кой знае какво. Докато не оправят един основен аспект от телефоните си, а именно софтуера, всяка цена над 500 долара е абсолютно смешна и не заслужена.

еми то всички свикнахме като е китайско и да е в пъти по-евтино, нищо че като изработка и performance  може да е на същото ниво като корейски и други марки, или по-добро за същата цена. Забелязах честичко пишеш негатовно за софтуера на Хуауей, интересно ми е някога ползвал ли си последните версии на ЕМУИ или само така си пишеш по инерция? Та по тая логика и мненията из нета дето са всичко що не е стоков Андроид или близко до него е смешно да струва над 500$ ..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#11

Официален анонс
 
Доста добра цена за това което предлага,дано за Европа не я надуят много!
Цитирай
#12

Вече официални новини.... А и цената за Китай май изобщо, ама изобщо не е зле....
http://www.mobilebulgaria.com/news/40389...1%80%D0%B8
Цитирай
#13

(2017-06-04, 18:09:17)mg22 написа:  еми то всички свикнахме като е китайско и да е в пъти по-евтино, нищо че като изработка и performance  може да е на същото ниво като корейски и други марки, или по-добро за същата цена. Забелязах честичко пишеш негатовно за софтуера на Хуауей, интересно ми е някога ползвал ли си последните версии на ЕМУИ или само така си пишеш по инерция? Та по тая логика и мненията из нета дето са всичко що не е стоков Андроид или близко до него е смешно да струва над 500$ ..

Телефон на Хуавей лично не съм имал с нито една версия на EMUI. Не смятам и да имам, тъй като според мен тези конкретни китайци не са пускали нищо читаво на пазара от горе долу както съществуват. НО, това не ми пречи да имам достатъчно добра представа какво представлява софтуера им. И без да го мисля много, спокойно ще застана зад думите си, че софтуера им е зле - особено визуалната страна на нещата е катастрофална.
Стоковия андроид понеже го спомена също не ми е мерилото за добър софтуер. Първо, че такова нещо като стоков Андроид вече няма (това което виждаме на Пикселите например е също толкова скин колкото EMUI, просто по-добър и директно от Google), второ че купиш ли си телефон от Google ти автоматично им ставаш бета тестер, нещо което на мен не ми се нрави особено. Но да, между "стоков" андроид и EMUI сравнение просто не може да има. Не го казвам това с цел заяждане, просто така ги виждам аз нещата. На теб EMUI може да ти е любимия скин for all I care. 

По темата - новия Honor изобщо не е зле за цената си. Хареса ми, че са се потрудили и над екрана.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#14

(2017-06-12, 15:06:51)smiley написа:  Телефон на Хуавей лично не съм имал с нито една версия на EMUI. НО, това не ми пречи да имам достатъчно добра представа какво представлява софтуера им. И без да го мисля много, спокойно ще застана зад думите си, че софтуера им е зле - особено визуалната страна на нещата е катастрофална.

Спира един голфаджия с голфа си до едно бентли на един светофар. Отваря голфаджията джама, свирка, кима на шофьора от бентлито да си отвори прозореца. Отворил го шофьора и голфаджията го пита:
-Абе да те питам, доволен си от тва?
Шофьора погледнал…
- Доволен съм!
- Що гледам, че нещо не ги карат много.

Смайли, изумяваш, човече, изумяваш. Придържай се към темите за самсунг, пародичния тъчуиз и т.н. Плюеш Хуауей навсякъде, а сам признаваш, че не си имал нито едно тяхно устройство. Да си имал и да си останал разочарован е окей, ама ти...

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#15

(2017-06-12, 15:14:16)Anastasia123 написа:  Плюеш Хуауей навсякъде, а сам признаваш, че не си имал нито едно тяхно устройство.

Аз коментирам неща, дето не е нужно да си имал въпросното устройство, че да ги знаеш (: 
+ аз съм си изградил мнение (а както и ти) за достатъчно много неща (и не само телефони, ами например компютри, коли та дори и жени) без да съм ги имал всичките, просто защото физически не е възможно да имаш всичко дето искаш. Та не те разбрах какво се опита да кажеш, ма поне вица беше добър.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#16

Да вица беше добър, но Bentley откога се сравнява с Huawei. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Хазарт, бентлито няма нищо общо с Хуауей или с която и да е марка телефони.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#18

@smiley
Както ЕМУИ така и ТъчУиз доста храна са изяли из нета, всеки му харесва нещо различно .. та всеки има право на мнение то е ясно, ама чак такива крайни изказвания от рода "цена над 500$ е смешна" щото "визуалната страна на софтуера е катастрофален" с нищо не допринасят и само подклаждат спорове.. както в момента. В такъв случай, по-добре си задръж мнението за себе си след като е базирано на някви предубеждения, докато ако беше базирано на реално ползване на 2та скина, даже би ми било интересно да прочета някакво сравнение.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#19

(2017-06-12, 17:50:39)mg22 написа:  @smiley
Както ЕМУИ така и ТъчУиз доста храна са изяли из нета, всеки му харесва нещо различно .. та всеки има право на мнение то е ясно, ама чак такива крайни изказвания от рода "цена над 500$ е смешна" щото "визуалната страна на софтуера е катастрофален" с нищо не допринасят и само подклаждат спорове.. както в момента. В такъв случай, по-добре си задръж мнението за себе си след като е базирано на някви предубеждения, докато ако беше базирано на реално ползване на 2та скина, даже би ми било интересно да прочета някакво сравнение.

Както вече веднъж казах - специално визуалната част на софтуера (която е най-сбъркана) ти трябват точно 5 минути в магазин, за да разбереш дали ти харесва или не (мога и да ти изредя какво не ми харесва, за да се убедиш че съм го ползвал въпросния скин, но не мисля че му е тук мястото за това). Не е нещо, което с времето става по-красиво или да се променя коренно, ти просто свикваш. По същия начин както можеш да кажеш от първите 3 секунди дали дадена кола ти харесва, така можеш да кажеш дали даден скин за софтуер ти харесва. Не е точно ракетна наука. Не е и нещо, за което ти трябва определен опит със определено устройство - като например да кажа дали батерията е добре или зле. Но на базата опита, който имам с EMUI мога да ти кажа, че и перформънса не е впечатляващ.
И понеже си във отворен форум, където достъпа до информация е напълно безплатен (и лесен) няма как да очакваш в темите да пишат само привържаниците на дадената марка. Не е редно и да бъде така. За това както в темите на htc, Samsung, Sony, LG etc. можеш да видиш хора оплакващи се от някакви неща, така можеш и тук да видиш хора оплакващи се от други неща. That's life for you. Нон-стоп оплакване (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#20

И аз както казах, всеки си има мнение.. нормално. Всеки търси нещо различно в даден телефон и е ОК, че в Хуауей не може да го намериш. Става въпрос че от такива гръмки изказвания няма смисъл. Аз пък нищо чак толкова фрапантно и сбъркано не съм забелязал до сега, телефон като телефон Smile, върши ми добра работа Хонора 8, който имам, въпреки че сигурно ше го сменя с нещо друго за разноорбазие след известно време, а защо не и Самсунг да видя какво толкова му харесвате. Иначе относно 3те секунди, радвам се за теб че толквоа бързо преценяваш коли, телефони и т.н. аз примерно на пръв поглед много ми допада айОС-а, но като тръгнах да го ползвам, еми не ми е удобен, но за тва да разбереш трябва малко повече време, щото едно е user interface-a , друго е usability-то. Обратно хора, които са позлвали само айФон, андроида няма да им допадне, та зависи до голяма степен с какво си свикнал.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#21

(2017-06-12, 18:23:09)mg22 написа:  щото едно е user interface-a , друго е usability-то. 
Именно. И usability-то, аз не го коментирам (просто защото там нещата дори няма как да ги опишеш като хората), не коментирам дори перформънса в случая. Коментирам нещата които виждаш и докосваш. Например консистенцията на различните елементи през целия интерфейс; как са комбинирали елементи от Windows Phone, iOS, Material Design и бог знае още какво; използваните цветови палитри; цялостната семплота на интерфейса и т.н. и т.н.
Да, това за мен са неща, които мога да ги забележа в рамките на 1 минута ползване на устройството.

Цитат: Става въпрос че от такива гръмки изказвания няма смисъл.

Не са гръмки. По същия начин както не мисля, че телефон струващ два бъбрека и апартамент в Бояна, а в същото време предлага екран с мизерна резолюция си заслужава, така не виждам защо устройство с лош софтуер (както казах визуално най не ми допада, но и като перформънс не е на върха на сладоледа) да си.

Цитат: върши ми добра работа Хонора 8, който имам

Разбира се, че ще ти върши. Както им върши на още хиляди хора купили си този телефон. На мен също сигурно би ми вършил, но просто удоволствието от работата няма да го има.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#22

(2017-06-12, 18:00:17)smiley написа:  EMUI мога да ти кажа, че и перформънса не е впечатляващ.

(2017-06-12, 18:34:48)smiley написа:  не коментирам дори перформънса в случая.

С всеки изминал ден ми става все по-трудно да намеря смисъла в нелепите ти коментари.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#23

да, най-добре да приключим безмислените спорове. Реално за цената си Хонор 9 е супер, при положение какво и на каква цена изкарват другите марки. Много хора ше кажат, че не е най-доброто, но то не е и там замисъла .. и аз не съм голям фен на стъклените телефони, но то взе да става масово вече.. за съжаление

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#24

Дано да дойде тук на близка до обявената цена в, което се съмнявам силно обаче.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#25

(2017-06-12, 19:02:55)mg22 написа:  да, най-добре да приключим безмислените спорове. Реално за цената си Хонор 9 е супер, при положение какво и на каква цена изкарват другите марки. Много хора ше кажат, че не е най-доброто, но то не е и там замисъла .. и аз не съм голям фен на стъклените телефони, но то взе да става масово вече.. за съжаление

Разбира се, идеята на този телефон не е да е "най-добрия". Това не им е дори флагшипа.

За цената си несъмнено ще има много клиенти. Винаги е хубаво да се види големи компании да пускат по-affordable телефони с добри характерситики. Не всички искат/ могат да се ръснат 2 бона за телефон (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)