Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WordMate - универсален речник за Андроид
#1

ЕДИТ:
НОВО!!!
Има оправено приложение от d1scw0rld и е качено в маркета под името WordMateX https://play.google.com/store/apps/detai....wordmatex
Ако имате проблеми със свалянето на речниците ползвайте моя линк по-долу
Успех!

[Изображение: 5feca5b1a850b579.JPG]

WordMate е универсален речник който е само 47кб и всички речници се поставят в SD картата в "/sdcard/wordmate" папката. Там трябва да поставите .DWM файловете. Речника работи и с StarDict формат, но не са на 1 файл и затова се постаявт в отделна папка в /sdcard/wordmate.

Благодарение на СуперЮзър вече имаме WordMate за дисплеи с висока резолюция. Повечето от вас ако са го ползвали знаят че оставяше празно пространство от страни или го разпъваше на целия екран при ICS и така ставаше по-трудно за четене.
Сега може да изтеглите новата фиксната версия от тук
https://mega.nz/#F!6NkEwZ5I!zNZY2FTK7kjEKgwLwxWUeQ
П.С. махнете старата преди това! (ако е от маркета)

Всички събрани речници и генератора за направата на ваши такива, както и примери може да се свалят и от
https://mega.nz/#F!6NkEwZ5I!zNZY2FTK7kjEKgwLwxWUeQ или от сървъра ми. (Там има мирър)

.........................................................................................................................
Ето тук ще има описание на всички речници, за да се знае кое за какво е, големината им е в Мб или Кб и я пише в сървъра...

Код:
Comprehensive_English_English/    - Английско тълковен речник /Stardict формат и е в папка, понеже са няколко файла
Accounting-EN-BG.dwm            - двупосочен Английско-български двупосочен речник със счетоводни термини
AcronymsBG.dwm                    - речник на Акронимите и съкращенията в Българския език
BG_Constitution.dwm                - КОНСТИТУЦИЯ на Република България
BGNamesDict.dwm                    - Речник на българските имена
BulGreekDict.dwm                - Българо-гръки речник
BulItalianDict.dwm                - Българо-италиански речник
BulRusDict.dwm                    - Българо-руски речник
BulSpellDict.dwm                - Български правописен речник
BulTalkDict.dwm                    - Български тълковен речник
BulThesaurusDict.dwm            - Български сионимен речник
BulTurkDict.dwm                    - Българско-турски речник
ChineseBulDict.dwm                - Кирайско-бъларски двупосочен речник
DialectBG2.dwm                    - Диалектен речник
Dreambook-BG.dwm                - Съновник
EngBulDict.dwm                    - Англо-Български двупосочен речник
EnglishTenses.dwm                - Времената в Английския език
E-numeration.dwm                - Е-номерациите на храните
FabricTerms-EN-BG.dwm            - Речник на текстилните термини Англо-български
Finance-BG.dwm                    - Финансов
FrenchBulDict.dwm                - Френско-български двупосочен
GermanBulDict.dwm                - Немско-български двупосочен
GreekBulDict.dwm                - Гръцко-български
IrregularVerbs.dwm                - Речник на неправилните глаголи в Английския език
ItalianBulDict.dwm                - Италианско-български
LiteraryTermsBG.dwm                - Речник на литературните термини
PCTermsBG.dwm                    - Речник на компютърните термини Англо-български
PolBulDict.dwm                    - Полско-български двупосочен
PolyTech-EN-BG.dwm                - Политехнически Англо-български
Rare&DialectBG.dwm                - На редките, остарели и диалектни думи
RusBulDict.dwm                    - Руско-български
SpanishBulDict.dwm                - Испанско-български двупосочен
TurkBulDict.dwm                    - Турско-български
WordNet.dwm                        - Много богат Английско-английски речник включващ различни думи, термини и съкращения
GNU-GPL.dwm                      - GNU лиценз за програмни продукти
LatinBulJuristic.dwm             - Латинско-български юридически речник!!!!! обединен с LawDict-BG+Lat.dwm
LawDict-BG-EN.dwm            - Англо-БГ юридически терминологичен речник (2172 думи)
LawDict-DE-BG.dwm             - Кратък немско-бълг. юридически речник (12092 думи)
Towns&Villages.dwm            - Населени Места (Град/Село; област; община, П.К.; Тел. код; МПС)
LawDict-BG+Lat.dwm           - Терминологичен юридически речник (латински и български)
Nuclear.dwm                        - Термини в ядрената енергетика EN-BG от Янчо Янков

[note=PROXIMO]Речниците на който в информация пише, че аз съм автор е грешно, защото по скоро само съм ги обработил и конвертирал до дадения формат.[/note]

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако намерите интересни речници които да конвертираме от Интернет кажете и да се мъчим да ги направим. В сайтчето си има Howto и всеки може да си направи и сам, но да поясня тук какъв е синтаксиса на ТХТ файла
Код:
Име на речника
описание на речника (това излиза като се натисне меню about dict)
дума1
описание на дума1
дума2
описание на дума2<br>нов ред от описанието<i>това е италик</i> <b>а това болд</b>
дума3
<br>описание

ето и конкретен пример от счетоводния речник
Код:
Счетоводен EN-BG двупосочен речник
<i>Речник на счетоводните термини<br>думи: 2077<br>версия: 240512.5<br><br>автор: PROXIMO<br>e-mail: proximo_@abv.bg<br>web: http://wordmate.hit.bg</i>
abort fee
<br><i>такса за неуспешна сделка</i>
accelerated depreciation
<br><i>ускорена амортизация</i>
accept deposits
<br><i>привличане на депозити</i>
Файла трябва да се съхрани като UTF-8 и да се конвертира с wmgen с команда "wmgen.exe име_на_файла.txt -i"
резултата е файл "име_на_файла.txt.dwm" който е готов за речника. Може да го преименувате на каквото искате, важно е разширението накрая.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#3

Програмата е много добра. За Английския има много речници, но за всички други езици, това е най добрата алтернатива. Много ми харесаха и допълнителните речници - Е добавките, диалектните думи и финансовия речник.
Дано се намерят последователи и с помощта всички да намерим още речници и справочници, който да се конвертират.

Ето два компютърни речника в текстов файл.
Ако някой има желанието и познанията да ги конвертира - нека помогне.
http://dox.bg/files/dw?a=6b5025ef05
Предполагам, че трябва да се напише някакъв скрипт, който да ги направи в изходния вариран за конвертиращата програма.
Цитирай
#4

Има нов речник на Акронимите - AcronymsBG.dwm
Aaalgelll много работа ще отнеме да се конвертират, защото трудно може да се напише алгоритъм който да ги редактира или поне за мен с моите познания. Най-лесно е ако са в формат
Код:
дума
опреледение
дума2
определение
или
Код:
дума; опреледение
или с някакъв др разделител.
Така стават най-бързо, за др трябва работа.
Ако ти се занимава ги направи така, самото конвертиране става за секунди, аз ще се заема с него.
и пак формата е следния
Код:
1. ред име на речника
2. ред инфо за речника
3. или всеки нечетен ред е Дума
4. или всеки четен ред определение
5. дума2
6. опр2
7. дума3
8. опр3
....

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#5

Ето и текстов файл на един съновник. Хубавото е, че файла е във формата който трябва да бъде. Само трябва да се изтрият Буквите.
http://dox.bg/files/dw?a=50a015f5a4

п.п. Аз лично не смятам да го ползвам, но предполага, че ще има хора на който ще е от полза.
Цитирай
#6

Направих и Съновника, отне ми час и половина да го редактирам.
Dreambook-BG.dwm

Едит:
Нов речник с превод на Компютърните термини по молба на aaangelll
PCTermsBG.dwm

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#7

Ето един текстов файл със западни транзистори.
http://dox.bg/files/dw?a=9280b13495
Лично аз имам съвсем елементарни познания по електроника и едва ли някога да ми потрябва.
Но ако има желаещи мога да напиша скрипт който да го направи във формат годен за конвертиране.
Но не ми се ще да го правя ако няма да се ползва. Затова пишете дали на някой ще му върши работа.

П.П. Така като гледам скрипта ще е елементарен. Иначе не бих се захванал.
Цитирай
#8

Още 1 речниче на диалектните думи - DialectBG2.dwm, докато първия речник на редките, остарели и диалектни думи е по-скоро с турски и стари български думи навлезли в езика ни. Този е с по-нови шоспко-родопски думи. Има и простотии, и цинизми. Много смях!!

едит:
Нов файл BG_Constitution.dwm - КОНСТИТУЦИЯ на Република България. Мисля, че е добре всички да я имаме и да я прочетем поне вендъж!!

Едит2:
Нов полско-български двупосочен речник - PolBulDict.dwm (с по 5156 думи на език), благодарение на aaangelll

edit:3
Нов Политехнически речник англо-български - PolyTech-EN-BG.dwm с 144711 думи и фрази (благодарение на aaangelll). 1/3 от думите се повтарят едва ли не, защото на много думи има и множественото им число, а превода е същия, но не мога да направя алгоритъм за да ги изтрия, яко някой е на ясно може да помогне.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#9

2 нови файла
LatinBulJuristic.dwm - Латинско-български юридически речник
GNU-GPL.dwm - GNU лиценз за програмни продукти

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#10

Много странно,първо пробвах на хд2 ,оказа се,че първо трябва да инсталирам програмата после да направя папката и да сложа речниците , ок логично.Но сега опитах и на One x и първо инсталирах после създадох папката сложих 2 речника вътре от линковете по-горе и пише No dictionaries were found... някаква идея защо така?
Цитирай
#11

Объркал си името или мястото на папката.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#12

Не,всичко беше точно,преинсталирах програмката и пак създадох папката и чак тогава "захапа" речниците явно това е бил проблема защото и при hd2 пак така се показаха.. сранна работа,но нищо ,много съм доволен от речника писна ми от тея платени и разни wifi дет изискват.Едно голямо благодаря!
Smile
Цитирай
#13

Има ли начин да се декомпилира формата на Eurodict .KDD до някакъв текстов файл, за да го направим за този речник. Благодаря!

EDIT:
2 нови речника благодарение на aaangelll
LawDict-BG-EN.dwm - Англо-БГ юридически терминологичен речник (2172 думи)
LawDict-DE-BG.dwm - Кратък немско-бълг. юридически речник (12092 думи)

едит 2
ако мислите че ще е добра идея да сложа и развлекателни речници като тоя кажете, може да дадете линкове и към други!
http://fun-6.com/sme6ni-tekstove-turski-re4nik.htm

Може всякакви речници онлайн да предложите стига да са в не са с търсене, не задължително да са на 1 страница. Просто да са в някакъв табличен вид.
пример: http://www.bgdocs.com/encyclopedic.html

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#14

Речничето е много хубаво но от гръцки на български и от български на сръбски и обратното, може ли нещо да се измисли ??
Поздрави, Роби

SGS III 32 GB White + Apple Wireless Bluetooth Keyboard Mac Model A1255 (BG)
ZTE Blade, Dell Inspiron N5110 Core i7-2670QM 2.2GHz 8GB 750GB 15.6
Цитирай
#15

Има тези, ако беше прочел по-горе нямаше да питаш за тях
BulGreekDict.dwm - Българо-гръки речник
GreekBulDict.dwm - Гръцко-български
сръбски за сега няма

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#16

Евала за програмката, просто не мога да проумея как чак сега я видях, но изключително се радвам, че го направих.
:bow:

LG G3 / Samsung Galaxy Y Duos (GT-S6102)
Цитирай
#17

PROXIMO написа:Има тези, ако беше прочел по-горе нямаше да питаш за тях
BulGreekDict.dwm - Българо-гръки речник
GreekBulDict.dwm - Гръцко-български
сръбски за сега няма
То има амм аз докато се сетя да си инсталирам гръцките букви...
Чакам сръбски и румънски : ))

SGS III 32 GB White + Apple Wireless Bluetooth Keyboard Mac Model A1255 (BG)
ZTE Blade, Dell Inspiron N5110 Core i7-2670QM 2.2GHz 8GB 750GB 15.6
Цитирай
#18

Нов речник
Towns&Villages.dwm - Населени Места
(Град/Село; област; община, П.К.; Тел. код; МПС) За сега може да се търси само по населеното място

Edit:
Днес 5.10.12 17:11 сложих нова версия която може да се търси по име на населеното място, по пощенски код и по телефонен код.

едит2

LawDict-BG+Lat.dwm - Терминологичен юридически речник (латински и български) обединен с LatinBulJuristic.dwm

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#19

Втория вариант на речника с населените места е станал много добре. :thumbup: Само се чудя защо си премахнал надморските височини, това също е много полезна информация. За кметовете и партиите е разбираемо, но защо и височините.
Цитирай
#20

Кофти са някъде само отдо, на др места ??, тирета пише само цифри, на други иметри след цифрите и си мисля че някои са грешни, между др и телефонните кодове са малко объркани мисля. Видях няколко грешки поправих ги, но има и много дълги кодове с 6-7 цифри, според мен няма такива. Би било добре да се оптимизира и като напишеш мпс код или тел клод да ти излизат всички съвпадения на 1 стр с поредни номера. Само че не мога да го направя. Не мога да напиша регулярния израз.

Едит:
Абе от кога са тия данни то и пощенските кодове не са верни... На София е 1271 примерно пък на Плевен 59хх.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#21

Опитвам се да използвам речниците на таблет Privileg MID 97, но след копиране на .dwm файл в папката WordMate излиза следното съобщение:
The version of dictionary format is too high, please upgrade WordMate to use it???
Цитирай
#22

коя версия на приложението използваш

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#23

На RAZR с ICS не намира речниците. Пробвах какво ли не!
Цитирай
#24

Вроятно СДкарт не ти е външната карта ами вътрешната памет ти е разделена на 2, как е името на Flash картата?

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#25

Със сигурност е SD картата, макар, че не съм я именувал. File manager-a ми ги изписва по следния начин Internal phone storage и SD card. На комп-а ми ги дава като две различни устройства: (HSmile, което е вътрешната памет и (ISmile - картата. Има ли значение как е изписано името на папката- пробвах WordMate и wordmate- без резултат. Пробвах да я сложа във подпапка- пак същото. Може би е защото ми беше пусната Data-та и WiFi-то? След инсталацията стартира ли се приложението или не- пробвах и по двата начина? Първо инсталирах и след това създадох папката със речниците от линк-а по-горе със и без стартиране на програмата преди това и не ще! Мислех да я сложа на вътрешната памет, но явно не е това начина. Телефонът ми не е руутнат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)