Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с безжичното зарядно от SGS7
#51

Е, браво сега  Big Grin не е фатално късно, но забележката щеше да ми е по-полезна преди да го поръчам  Lol Т.е. дори размерът да е ОК и да зарежда, заради дебелия кейс и мижавите му 1000mAh - ще зарежда бавно и ще грее, което ще скапва батерията? 

Скоростта на зареждане не ми е проблем, защото ще е докато спя - т.е. - ще има 5-6 часа всяка нощ, но ако ще грее и уврежда батерията - бих се въздържала. 

При зареждане с оригиналното безжично за S8 на бавен режим - няма ли също да има греене и да е зле за батерията? (Нищо не разбирам от ток и зарядни)  Tongue

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#52

(2017-06-22, 17:32:57)divna написа:  Е, браво сега  Big Grin не е фатално късно, но забележката щеше да ми е по-полезна преди да го поръчам  Lol Т.е. дори размерът да е ОК и да зарежда, заради дебелия кейс и мижавите му 1000mAh - ще зарежда бавно и ще грее, което ще скапва батерията? 

Скоростта на зареждане не ми е проблем, защото ще е докато спя - т.е. - ще има 5-6 часа всяка нощ, но ако ще грее и уврежда батерията - бих се въздържала. 

При зареждане с оригиналното безжично за S8 на бавен режим - няма ли също да има греене и да е зле за батерията? (Нищо не разбирам от ток и зарядни)  Tongue
Нагрява се и от новия модел въпреки, че има вентилатор. Всяко зарядно загрява, дори и жично.  Сама по себе си батерията винаги загрява при ускорен заряд. Аз между другото не разбрах S8 да има голяма разлика между ускорен и нормален заряд и по тази причина съм със спрян ускорен. От Samsung се кълнат, че всичко са преценили, но да не забравяме миналата година колко забавно беше. Има си физични и химични процеси, които маркетинга на Samsung не ги интересува Smile и си протичат винаги.
Цитирай
#53

А ти какво зарядно ползваш?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#54

Преди малко и аз се сдобих с оригинално бързо безжично зарядно Samsung тип "стойка" и трябва да кажа, че си зарежда супер. Единствено ме приеснява тоя вентилатор, който се включва от време на време, защото ми е на нощното шкафче до главата....не че спя леко!

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#55

(2017-06-22, 18:04:02)divna написа:  А ти какво зарядно ползваш?

 оригиналното жично и на път една батерия на Huawei 13000 mAh. Ускорен заряд използвах два или три пъти, след което го изключих и нямам намерение да го използвам. Разликата спрямо нормалния е пренебрежимо малка, а щетите за батерията са високи.
Цитирай
#56

(2017-06-22, 18:07:11)buddha написа:  Преди малко и аз се сдобих с оригинално бързо безжично зарядно Samsung тип "стойка" и трябва да кажа, че си зарежда супер. Единствено ме приеснява тоя вентилатор, който се включва от време на време, защото ми е на нощното шкафче до главата....не че спя леко!

Аз ще си призная, колкото и да звучи глупаво и наивно - бях омагьосана от това зарядно още, като го зърнах. Пожелах го моментално - дори само за това, че е красиво и някак футуристично. Просто обичам всякакви технически играчки и имам доста, не свъзани с телефони. Smile

Е, на първо място ме спря цената, на второ писанията за вредите за батерията. Леко забавих импулса да му посегна веднага. Сега още обмислям Smile   Бърз заряд ще ми е нужен много, много рядко. Всяка нощ  си зареждам  телефона, за да започне деня ми с пълен заряд. Изразходвам около 50%. Но човек никога не знае какъв ден го очаква и колко "ток" ще му е нужен Smile

Вентилаторът ще дразни мъжа ми нощем, ако зарядното е в спалнята (сега и аз зареждам на нощното шкафче на самолетен режим), но ако взема безчичното с вентилатор, ще трябва да го кача в дневната високо, за да не го пипа малкия. Той ще е привлечен веднага  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#57

(2017-06-22, 16:10:12)bguser написа:  Е как няма да разбере? То е умно, нали е Samsung  Lol Особено с твоя дебел кейс и с неговите мижави 1000mAh направо те е разбрало - ще те зарежда цяла вечност  Lol 
Oral B си зареждат четките индукционно от 15 години - поне аз от тогава използвам електрическа. Нито е нова технология, нито е някаква турбо гъзария. В другите уреди бобината е доста далече от батериите, но тук е почти залепена за нея, а както и малките деца знаят нищо не трепе една батерия така както топлината  Lol


Става да се изфукваш в голямото междучасие. 
Представи си ситуацията: батерията на телефона ти е 1% и си на път (нали тогава има смисъл от тези външни батерии). Как си представяш да използваш безжичната функция в движение и едновременно с това да използваш телефона? Ще я залепиш с тиксо ли? Пак ще си ги вържеш с кабелчето и ще си заредиш телефона, като през това време дори е използваем. Тук инвестираш за функция, която ще я използваш един или два пъти в къщи и никога когато реално ти трябва да си пуснеш ток към телефона. Да не говорим че тези 10000mAh реално ще използваш 5000mAh max. Останалото ще отиде за индукцията, преобразуването и т.н. 
Обаче в голямотооооооооооо ще си № 1 Lol

п.п. Ако 73 в ника ти е набора даже и голямо междучасия няма да има  Lol

Явно ти си най големия отворко тук къде и как ще си я ползвам си е моя работа  , а и няма безжично зарядно което да дава по голяма сила на тока от 1А и за батерията е по добре бавното зареждане тогава и загряването е по слабо, затова и бързото зареждане не е препоръчително за дълго време заради загряването , а то е 9V/1.67A.
Цитирай
#58

Тази тема ако продължава така с Радени вълнения да се пълни не знам до къде ще стигне и на кой ще е полезна...
Цитирай
#59

Вентилаторчето работи само когато е избрана опцията за бързо зареждане?При нормално зареждане венилаторчето не работи и телефона не загрява.
Цитирай
#60

(2017-06-22, 18:28:22)i770514 написа:  Вентилаторчето работи само когато е избрана опцията за бързо зареждане?При нормално зареждане венилаторчето не работи и телефона не загрява.

Ето това е един много полезен пост! Взех бързо зарядно защото такова изпадна /за 35 лева с гаранция от голяма верига....не можах да се стърпя/, но сега ще пробвам да махна бързото зареджане, защото и аз всяка вечер преди да легна го бодвам в кабела. Смятам, за 6-7 часа ще се зареди на нормално зареждане....?

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#61

Smile Гледам бая се е развила темата...та по въпроса т.е. смисъла ,заради който споделям как се държи падчето.Покрай гърмящия ноут 7 от Самсунг явно са си взели бележка и в модулчето ,което отговаря за зареждането и което е в телефона, има редица подобрения/различия в сравнение с това,което се поставя в седмицата.Та именно това модулче е отговорно за проблеми при зареждането,било то жично или безжично,на първо място ,то спира всякакво зареждане при достигане на 42-43 градуса температура на батерията.Има много оплаквания от оригиналното безжично зарядно(на цена 148 лв.) ,които се състоят в това ,че много собственици използващи бързо зареждане ,намират телефона си  зареден на 83-84 %,тогава въпреки вентилатора е достигната граничната температура и зареждането е спряло без да се поднови след падането и.На второ място при липсата на комуникация м/у електрониката на батерията и това на зарядното,зареждане не се осъществява,поради което някои фалшиви зарядни се игнорират,и телефона не се зарежда с тях. И на трето,от Самсунг са декларирали,че батерията в осмицата е от ново поколение и при нея загубата на капацитет при използването и(цикли заряд-разряд) е силно редуцирано т.е е много вероятно след една година капацитета на батерията да е същия ,когато е купена.За справка седмицата ми(SGS7) загуби около 300 мач за една година използване.Друго интересно при батерията на осмицата е,че примерно на моята капацитета е 3110 мач,при декларирани 3000,не знам защо.
Изводите-при всички положения батерията няма да се повреди от загряване,понеже още при 42 градуса зареждането ще спре,проблеми от загряване има и при оригиналното зарядно на осмицата и най-важния Smile коментираното падче си работи без проблем,телефона винаги е на 100% сутрин,значи не загрява и е на цена 25 лв.
Само да спомена,че  безжичните зарядни с функция бързо зареждане,активират в телефона функцията бързо безжично зареждане по подразбиране,тя може да се изключи от батерия,горе трите точки,разширени настройки,бързо безжично зареждане.Въпросното падче не активира тази функция.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe за това мнение:
  • kerenski
Цитирай
#62

Доставиха ми малкото pad-че днес, предполагам и другите заявили ще го получат. Сега няма как да го пробвам, защото телефонът ми е зареден. Но довечера ще видя и споделя.

felipe, i770514, адмирации за предоставената информация. Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#63

А някой да ползва безжичното зарядно от S6?
Видях в някой от електронните магазини ги даваха като подарък, ако си купиш S8. Ясно е, че се опитват да ги разкарат, но все пак, дали работят добре?
Цитирай
#64

Въпросното падче за което се пише по-горе е именно от S6...то затова му е и такава цената.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#65

Да, но е някво различно от моето. Може би е някво универсално са всички QI устройства на Самсунг, не знам.

Ето го това, за което говоря.

[Изображение: galaxy-s6-qi-chargers-3-9zh2jqc.jpg?itok=42G9iWbw]
Цитирай
#66

Такова имах ,но го подарих преди да взема осмицата,не съм го пробвал,но както съм писал по-горе имах стенд безжично,неоригинално и не искаше да зарежда.
Ако го имаш защо не го пробваш?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#67

Аз зарядното го имам, но телефона не Big Grin
Очаквам го другата седмица да пристигне.
Цитирай
#68

Здравейте, моля някой да сподели как се държи въпросното падче със S 8+. За колко време зарежда и към какво зарядно го включва.
Реших да си го поръчам, но ми се вижда доста по-малко от S8+. Благодаря предварително.

Galaxy S9+/128GB: 9.0 Galaxy S8+: 8.0 Galaxy S7 edge: 7.0
HTC One М8: 6.0 HTC One X: 4.4.2


Цитирай
#69

Зарежда и не грее. При батерия на 23%, предвиди зареждане за 2ч 50 мин.

Ето снимах:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#70

Значи - да споделя.
Закупено безжично зарядно EP-PA510... за 26 лв. от верига компютърни магазини /предполагам, че не е редно да пиша коя, да не излезе, че правя реклама/. Днес около 18.30 часа телефона /S8/ беше на 17 % и го сложих на зарядното. Идикацията беше, че ще се зареди за около 2ч. 45 мин. До момента /22.00 часа/ телефона е на 88 %. Прави впечатление, че за първият час - час и половина успя да вдигне да около 65 % - т.е. в началото зарежда по-бързо /ако е вярна индикацията/. Загряване има, но мисля, че не е във фрапиращи измерения /когато го проверявам от време на време, показва 39 - 40 градуса, при положение, че в стаята е около 25 градуса/. Предполагам, че до 23.00 часа ще се зареди на 100 %, което е за около 4,5 - 5 часа. Засега е това. По-нататък - повече.

HTC EVO 3D, ROM: стоковия , Андроид версия: официалната 4.0.3.
Asus Fonepad JB 4.1.2, Samsung Galaxy S4; Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S10
Цитирай
#71

Същото това падче днес и аз си го получих, от същата компютърна верига
Реших да го тествам, като за първо зареждане, да знам какво да очаквам.
Значи, батерията беше паднала на 19%, като го сложих да се зарежда.
По часовник се зареди до 100% за 3 часа и 45 минути, тогава светна диодчето от синьо в зелено. За загряване не съм проверявал, ама като се има в предвид, че падчето отдава само 1 ампер ме съмнява да нагрява прекомерно батерията. Все пак оригиналното зарядно отдава 2 ампери и там повече заслужава притеснения.
Времето за зареждане не ми е проблем, защото планирам да го ползвам нощем. А и 3.45 ч. не мисля, че са проблем за повечето хора. Ако някой бърза, да ползва оригиналното жично зарядно.
Цитирай
#72

Имах и аз едно НЕ оригинално EP-NG930, без вентилатор и без бързо зареждане (въпреки че пише fast charge). Нещо ми правеше проблеми и понякога светваше и червено, а не само синьо или зелено. Както и да е махнах го вече и сега гледам че много хвалите това и мисля и аз да си взема Mini Wireless Charging Pad - EP-PA510.  Искам да го ползвам само вечер, да ми е тихо и удобно без да ми е нужно бързо зареждане. Единственото което ме притеснява дали не свети много силно диода и с тези размери 7,5 на 7,5см дали ако сложа да речем малко по надолу телефона няма да е проблем и да не се зарежда. Тоест как се уцелва точното положение на телефона спрямо pad-а и по колко да стърчи отгоре и отдолу. Говоря конкретно за Galaxy S8.
Цитирай
#73

Зарядния пад трябва да се намира точно в центъра на телефона, за да зарежда безпроблемно.
Можеш да експериментираш с местене в различни посоки, то веднага ще си покаже индикацията, ако спре зареждането.
Индикатори има и на телефона и на падчето.
Позволява известно разместване от центъра, но не много. Да не го сложиш много изместено на границата, където спира да зарежда и след неволно пипане през нощта да спре да зарежда, че на сутринта може да си неприятно изненадан с почти празна батерия.
А проблема със светодиода се лекува с обръщане на пада на другата страна, да не ти свети в очите. Другият вариант е залепване на парченце черен изолирбанд върху диода. Така вече няма да имаш никакъв проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna
Цитирай
#74

Я, сега виждам,че е повдигната темата Smile ,малко късно ,но да споделя развитие във връзка с първия ми пост.Наскоро установих,съвсем случайно,че зарядното си зарежда без проблем осмицата,но без преходника USB Type C->microUSB,който се намира в комплекта на осмицата.Значи, ако се ползва друго зарядно с micro USB накрайник няма проблеми,а ако се използва оригиналното зарядно на осмицата,което е с USB Type C и преходника ,не става.Не разбирам каква е причината ,но е факт.Иначе падчето го използвам вече почти две години всяка вечер и батерията на телефона ми е на 89% според Phone Info.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#75

Аз предпочитам този тип безжични. Usb-c му е входа. Няма нужда да се намества - само го слагаш отгоре и то си е на мястото. Зарежда бързо. През нощта като се събудиш и виждаш лесно часа на АОД без да се надигаш. 


https://photos.app.goo.gl/H78NwSkevLQfiaec6

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)