Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fastboot + Recovery + CustomRom(BlackSystem) - Инструкции и инсталация
#1

Внимание всичко правите на собствена отговорност, така че се замислете малко преди да правите каквото и да е

Та да започваме Smile
Необходими файлове: Необходимият FASTBOOT ROM- V20B_00.kdz, Adb USB Driver-a, flash_recovery.zip, KDZ програмката за ъпгрейда


1. Запазвате си всички програми, телефонни номера, всичко, което смятате, че е важно. За програмите можете да ползвате Astro File Manager, има го в маркета. След това направете хард ресет, за всеки случай, така и така губите всичко от сегашния ром.
2. Флашвате с кдз ъпгрейдъра горния V20B_00.kdz РОМ. Инструкции: Upgrade на LG Optimus към андроид 2.1
3. Свързвате с компютър и влизате в фастбуут (При ИЗКЛЮЧЕН телефон натискате Camera + Power, представлява син екран, като терминал)
Натиснате едновременно червената слушалка и камерата и задържате докато извибрира,след като пуснате САМО червената слушалка и държите камерата до появяването на синия екран.
4. Разархивирате flash_recovery.zip и стартирате flashrecovery.bat ще се появи cmd прозорец, както и в фаст буут режима ще бъдат изписани командите, които файла изпълнява. Процеса до колкото си спомням беше доста бърз, и после телефона ви ще се рестартира.
Честито вече имате инсталиран ClockWorkMod recovery (Направете си Backup с него на текущия ROM, за да може да се върнете лесно до 2.1, кoгато пожелаете - при изключен телефон задържате Home+Power за около десетина секунди и след като се появи recovery менюто със бутоните за увеличаване/намаляне на звука се придвижвате до Backup/Restore. Потвърждавате със Зелената слушалка или с камерата и отново избирате BACKUP. Ще почнат да се джуркат едни неща на черен екран и след няколко минути като спрат вече ще имате Backup в папката clockworkmod/backup на картата памет)

Честито вече имате инсталиран ClockWorkMod recovery.


А ето и линкчета към оригиналните теми: BlackSystem by Quarx, Fast Boot + Recovery.

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
Аксесоари
#2

BlackSystem

Като за начало какво представлява този РОМ и с какво е по-добър от официалния, някои неща ще ги пропусна защото, не са необходими на обикновения потребител, но ще оставя линк към темата, та ето:
1. Notification bar-а вече не е бял, а черен
2. Сменен е първоначалния екран, не този с ЛГ, а този с Android (буквите)
3. Оптимизирани са приложенията, изтрити са няколко ненужни, не се притеснявайте всичко работи на 6
4. Добавени са Root + Busybox и Root Explorer.
5. От софтуера на LG са останали клавиатурата и LGMail
6. Изтрит е звука за камерата Smile
7*. Поддържа ext3/ext4 файлови системи, netfilter/iptables, възможност за овърклокване, възможност за повече езици, но не съм сигурен дали има бг
* възможно само с кернел 0.2+


BlackSystem, BlackSystem - BG lang иииии Kernel v0.2.zip или Kernel v0.3.7z или Kernel v0.3.1 (най-нов) (mirror в Dropbox: http://dl.dropbox.com/u/17539072/Kernel_v0.3.1.7z)
Mirror на драйвъра, flash_recovery и кернел 0.2.2: цък


Инсталация:
След като сте свалили BlackSystem - разархивирате и от flash_recovery.zip взимате adb.exe, AdbWinApi.dll и AdbWinUsbApi.dll и fastboot.exe и ги слагате във папката с .img файловете, не знам защо Quarx не ги е добавил, но тези файлове си трябват Smile ииии вече сте готови да пускате flash.cmd във фаст буут режим. (синия екран)
ВНИМАНИЕ, ако cmd прозорецът само мигва, тогава ще трябва да напишете командите ръчно: стартирате cmd, браузвате до папката и пишете:
Код:
fastboot.exe -w
fastboot.exe erase system
fastboot.exe flash system system.img
fastboot.exe reboot
След това телефона ще се рестартира и вече имате прословутата BlackSystem

А ето и как да флашнете и новия 0.2.2 или по-новия 0.3.7 кернел:
1. копирате update.zip от архивa "Kernel_v0.2.zip" или "Kernel_v0.3.7z" в руут директорията на картата
2. влизате в ClockWorkMod-а който преди малко инсталирахте (Home + Power) и избирате втората опция: apply sdcard: update.zip, и скролвате до долу до YES!
Важно! тачскийна не работи в това меню използват се стрелките за звука и зелената и червената слушалка съответно за потвърди и назад!
3. взимате boot.img от "Kernel_v0.2.zip" или "Kernel_v0.3.7z" и го слагате в същата директория при другите файлове виж т.5 и местите всички файлове в "C:\"
4. браузвате до диск C с CMD: "cd c:\" и от там изпълнява следните команди:
Код:
fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot
Не смесвайте двата кернела, каквото и да инсталирате взимайте само от единия архив!

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#3

е сичко е окей ама Гаранцията изтича ли след това ???

HUAWEI P9 LITE , Samsung Galaxy Note 2
Цитирай
#4

Гаранцията не изтича, а не я признават.
Но почти винаги можеш да се върнеш към оригиналният ROM и ще ти признаят гаранцията.
Винаги си прави Backup. Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Като се върна от даскало ще го пробвам Smile

LG GT540 Android 2.2.1 - CyanogenMod 6.1.2
Цитирай
#6

Май аз съм бил един от първите , които го инсталираха след като излезна ...

[colour=darkgreen]SAMSUNG GALAXY S4[/colour]
Цитирай
#7

Аз, обаче като ми върнат телефона от сервиза Smile
Смяната на кернела перманентна ли е или се оправя ако го флашна пак с официалния софт?
Цитирай
#8

@hacker_didko10: да ти наистина си един от първите, но от българите Big Grin
@suffer: нямам идея, но би трябвало да се оправи, ако се флашне с официален РОМ, пък и като имаш фастбуут и recovery, няма да ти се налага да го носиш на сервиз, освен ако не го счупиш (буквално) Big Grin Ако си чувал за нандройд, сега в 4пда има един леко променен къстъм ром базиран на този на Quarx и на инсталация пише: слагате в картата и ресторвате от recovery-то Big Grin което въобще не е трудно и лесно постижимо с нандройд Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#9

Айдееее > LG Optimus + Black xD + BlackSystem by Quarx + ClockWorkMod recovery + Ubuntu Font Families СТАНА КАКТО ТРЯБВА Smile

HUAWEI P9 LITE , Samsung Galaxy Note 2
Цитирай
#10

toki написа:Айдееее > LG Optimus + Black xD + BlackSystem by Quarx + ClockWorkMod recovery + Ubuntu Font Families СТАНА КАКТО ТРЯБВА Smile
no copy! Big Grin
Честито, вече ти излизат всички логота, нали?

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#11

Не само тфа несе оправя...

HUAWEI P9 LITE , Samsung Galaxy Note 2
Цитирай
#12

Линка за клоклорка не работи л

[colour=darkgreen]SAMSUNG GALAXY S4[/colour]
Цитирай
#13

Работи, само че днеска дропбокса нещо фейлва..
П.П. току-що го пробвах и работи, сега ще добавя и мирър от докс
Едит: готово..

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#14

Дайте да го видя този Ubuntu Font...
Цитирай
#15

цък
ето го в действие:
[Изображение: snap20101118_195837.png]

може да използваш който си искаш фонт, стига да поддържа кирилица, също така мога да напиша още една тема, но този път за това как се сменя Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#16

Просто като видях двама с един и същ реших, че РОМ-а така си идва..
А за темата.. давай - пиши я Smile
Цитирай
#17

Не сме с един и същ, просто е копирал повечко от подписа ми от необходимото Big Grin
Сега идва Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#18

Инсталирах си метаморф тема . Много е яка .

[colour=darkgreen]SAMSUNG GALAXY S4[/colour]
Цитирай
#19

И аз го инсталирах, с леки догадки по някои точки. Доволен съм.
Цитирай
#20

hacker_didko10 написа:Инсталирах си метаморф тема . Много е яка .
дай линкче.

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#21

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841960

[colour=darkgreen]SAMSUNG GALAXY S4[/colour]
Цитирай
#22

Първо искам да поздравя Topgun за инструкциите и се извинявам предварително за глупавия въпрос, но.... инсталирах всичко както трябва и е супер обаче

"3. слагате boot.img от "Kernel_v0.2.zip" и го слагате в същата директория при другите файлове
4. браузвате до папката и изпълнявате
fastboot flash boot boot.img
fastboot reboot"

тази част нещо не мога да я разбера.....

LG GT540 и SGS III
Цитирай
#23

Значи от архива flash_recovery имаше някои файлове, които трябваха и разархивираш flash_recovery и в същата разархивирана папка слагаш файловете от "Kernel_v0.2.zip" защото липсват някои, после влизаш през cmd и браузваш "cd c:\Documents and settings\username\Desktop" например и тогава пишеш горните две команди

matrixablade написа:И аз го инсталирах, с леки догадки по някои точки. Доволен съм.
Кажи какво не е ясно да го оправя?

Оправих го това, ако някой има проблем нещо с разбирането - казвайте! Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#24

Готово, вече съм тунингован Smile

за хората които не знаят как се работи с CMD ето елементарни команди

dir - показва папките и файловете в директирята
cd ИМЕ ПАПКА - влиза в зададената папка
cd.. - връща те в една папка назад
cd \ - връща те в началната главна директория, ако си примерно в "C:\Documents and Settings\user\desktop" праща те в "C:\"

LG GT540 и SGS III
Цитирай
#25

Сега след новия kernel не ми работи Wifi`то, като го пускам и ми се рестартира телефона. Някакви идеи?

LG GT540 и SGS III
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)