Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няколко въпроса относно Xperia XZ
#1

Здравейте, предстои ми взимане на нов телефон. До момента бях с Z3, но след като го измих на чешмата просто избуши... Снимал съм под вода във басейн и какво ли още не и не съм имал проблеми, но от сервиза ми казаха, че така ги правели, че след 1-2 години уплътненията отслабвали и водата си влизала спокойно в телефона. Сериозно се чудя между Xperia XZ и XZ Premium, спираме това, че втория все още го няма навсякъде и е доста доста скъп, докато първия мога сравнително по-евтино да си го намеря. Гледах някои ревюта за XZ и не се изказват ласкаво за телефона, забива, не работи гладко из приложенията, нито за камера, нито за звук, нито за качество на картината. Искам по-скоро да си взема телефон и от тази гледна точка съм склонен за XZ, просто за premium няма за кога да чакам да му пада цената. Моля всеки който има наблюдения или притежава Xperia XZ да си изкаже реалните впечатления за него, ще ми бъде в помощ дали да продължа със Сони или е време да развея белия флаг след толкова години подкрепяне на марката и да си взема от конкуренцията. 
Благодаря предварително!

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз бях в такава дилема 1 седмица. Също бях с Z3, на 2 години е телефона и до ден днешен си работи чудесно. Предстоеше ми преподписване и затова реших да го остава на дъщеря ми за игри. 1 седмица четох, четох и се чудех из между премиум версията и чистата версия. След много чудене се хвърлих на чистата версия. От 1 седмица с него и такива работи, които си описал не виждам. Телефона си работи доста добре и не съжалявам.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#3

XZ няма нищо общо с Z3. Много е по-добър. На пипане, на драскане, не се пързаля. Z3 е може би най-плъзгащия се телефон. Оставям го на лаптопа и наклона е към 1 градус. След 15 мин чувам телефона как удря плочките...
със Z5 имах досаден проблем с ГПС който отказваше да не намери докато не го рестартирам понякога. С този тоя проблем въобще го няма. Батерията държи много повече. То си е по скоро оптимизация на софтуеъра отколкото на самата батерия... снимките са хубави. бутона за отключване с сензор за отпечатък работи супер.

Имам сериозен проблем с рам менажирането. имам много малко апликаций, но съм почти винаги на 99%. В резултат телефона се държи не като Z3, ами направо като Z2. Бавен, не реагира. като пиша излизат по 10 букви наведнаж след някакво забавяне. Този проблем обаче мисля че е само в моя телевизор. Не съм имал време да го ресетна през компаниъна още. Гледам че друг не се оплаква от това. Затова не мисля, че е широко разпространен проблем.

Та взимай телефона, няма да съжаляваш. Единственото лошо е цената. Сони си слагат премиум който малко фирми си позволяват.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)