Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем след инсталация на РОМ. Asus Zenfone 3 x008 ZC520TL Китаец
#1

Здравейте!

Закупих от Китай въпросния модел Asus Zenfone 3 Pegasus x008 (ZC520TL) който на практика е същия като европейския модел Asus Zenfone 3 Max но явно има някаква минимална разлика защото глобалния Ром от Zenfone Max не става на китаеца. 

Телефона дойде с модефициран китайски Ром WW в който нямаше китайски приложения и си беше почти като Европейския. Опитах се да го префлашна чрез FlashTool след инсталация на MTK drivers и изтеглих новия ром от руски форум xda следвах указанията всичко уж мина прекрасно и след като го включих след това излезе само Логото на Асус и на андроид плюс Normal Boot долу в ляво и до там. По далеч не стигна.

Въпроса ми е има ли някой от София който естествено срещу заплащане би се наел да го събуди от мъртвите Smile

Благодаря Ви.

Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

А какво наложи префлашването с което си го прецакал? Питам защото имам същия с модифициран от китайците WW rom и телефонът си работи без никакви проблеми...

Tapatalk
Цитирай
#3

(2017-06-06, 17:13:08)eksoldier написа:  А какво наложи префлашването с което си го прецакал? Питам защото имам същия с модифициран от китайците WW rom и телефонът си работи без никакви проблеми...

Tapatalk

Привет на теб. Префлашването се наложи защото имах проблем с 4G и не можеше да изпраща SMS си проблем с SMS центъра. Рома започваше с цифрата WW_Phone 16..... а във форума Руския имаше по нова версия и реших да го флашна. Твоя с кой ром е?
Цитирай
#4

Моите китайци явно са по напреднали. С по-нова версия съм, а телефонът ми дойде преди около два месеца. Проблем имам с Гугъл търсачката. Като задържа на хоум бутона не се стартира. Нагласих го с плъзгане нагоре на бутона за меню да се стартира и всичко е ок. С Nova Launcher съм аз.
Със стария Макс имах проблем не искаше автоматично да приеме настройките за нета и в роуминг се губеше. Беше приел при първото пускане някакви стари настройки още с името Вивател. Въведох ръчно новите и си тръгна. Тябваше да пробваш и ти ръчно да ги въведеш преди да флашваш, но късно.
[Изображение: 7870b77f142d6708e57cbb24403c9db6.jpg]


Изпратено от моят ASUS_X008 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Благодаря ти за споделената информация. Именно аз точно с този Ром исках да флашна и него си изтеглих но явно нещо не правя като хората. Ти наясно ли си точно как става самата процедура?

Дано се появи някой колега от София който може да го флашне успешно ако не ще се наложи да го нося в Мост Комютърс в сервиза им за префлаш.

Оправих се след 7 часово ръчкане и много, ама много четене най-вече в Руските форуми. Имайте предвид, че много малко Ром-ове стават именно за този модел аз си изтрих IMEI и серийния номер при многократните флашове. IMEI успях да си ги препрограмирам и да си ги върна но серийния номер е 11111111111111 :Smile Сега с това се боря. Ето няколко линкове за тези от Вас които искат да преминат през този АД. Едно се убедих, не си струват мъките, загубата на време и нервите които човек изразходва при покупка на телефон от Китай. Това определено за мен бе последния от там. Да, в Европа са по-скъпи но никога няма да срещнете подобни главоболия. 

Ето обещаните линкове откъдето може да си свалите официални и неофициални ромове които пак казвам, че ще е истинско щастие ако след 20 опита някой от тях тръгне хахаха Smile

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry54817378

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=770294&st=380
Цитирай
#6

Хубаво, че си се оправил. Аз имам 4 асуса от Китай. Всичките бачкат без ядове. Един и същ търговец съм ползвал за тях.
Работи ли ти търсачката при задържане на хоум бутона?

Tapatalk
Цитирай
#7

(2017-06-07, 00:16:28)eksoldier написа:  Хубаво, че си се оправил. Аз имам 4 асуса от Китай. Всичките бачкат без ядове. Един и същ търговец съм ползвал за тях.
Работи ли ти търсачката при задържане на хоум бутона?

Tapatalk

Да при мен работи търсачката. Следващия модел Asus ZenFone 3 Max ZC553KL е в пъти по-добър и качествен и най-вече не е с MediaTek :Smile

 https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefo...356392335/ 
Asus Zenfone 3 Max ZC553KL
Asus Zenfone 3 Max ZC553KL
Цитирай
#8

Но и по голям размер на панелa. Взех този защото е с размера на моя Г4, а и ми е за резервен, стои си в шкафа и ще се ползва рядко. Ако вземам 5.5" ще е Xioami Redmi note 4x.

Tapatalk
Цитирай
#9

(2017-06-07, 12:10:26)eksoldier написа:  Но и по голям размер на панелa. Взех този защото е с размера на моя Г4, а и ми е за резервен, стои си в шкафа и ще се ползва рядко. Ако вземам 5.5" ще е Xioami Redmi note 4x.

Tapatalk
Днес взех G6 и се родих. Край на Китайските илюзии за телефони :Smile И аз имах G4 преди година и половина като теб и бях изключително доволен.
Цитирай
#10

(2017-06-07, 00:16:28)eksoldier написа:  Работи ли ти търсачката при задържане на хоум бутона?

Tapatalk

Изтрий кеша и данните на приложенията и ще тръгне >> Google, Google Play services, Play Store и на лаунчъра  Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Той не работеше още след фабрични настройки...

Tapatalk
Цитирай
#12

Тогава си актуализирай гугъл сървиси с коя версия си в момента дай шот.


[Изображение: photo_2017-06-09_00-05-49.jpg]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)