Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с рестартиране на Lenovo Vibe Z2
#1

Здравейте, бих искал да потърся някакво мнение и помощ, преди тотално да се разделя с телефона. Става въпрос за Lenovo Vibe Z2w (k920 mini мисля, че се води), купен директно от Китай. Устройството работи перфектно в продължение на 2 години, когато в един момент започна да изкарва съобщение, че Youtube спряло да работи с единствената опция - ОК отдолу. Проблем с youtube имаше още от самото начало, при влизане и пускане на какъвто и да било клип даваше, че приложението не отговаря и го гасеше, просто ако исках да гледам нещо влизах през браузера и нямаше грижи. Та въпросния прозорец го изкарваше постоянно, щракаш ок и то пак го дава и така до безкрай. Реших да му направя HARD RESET, влезнах в меню-то, дадох му опцията и го рестратрирах, след което телефона повече не се включи. В началото зарежда логото там на Lenovo, седи 20-30 секунди на него и се рестартира и така до безкрай.

Закарах го в сервиз, държаха го 3 дена, отговориха ми че не подлежал на ремонт.

Обадих се в Lenovo Bulgaria, от където ми обясниха, че не можели да направят нищо на китайски телефон, което за мен беше странно, като се има в предвид, че Lenovo е китайска марка.

След доста четене успях да го флашна и му смених софтуера, но проблема е същия, тръгва, дава логото и се рестартира, оня ден го бях пуснал да се зарежда, докато си се рестартираше и след няколко часа го открих включен. Тръгнах да му правя началните настройки, всичко е ок, докато не се рестатрира, рестартира ли се отново захапва в тоя режим на рестартиране.

Сложих друг софтуер - още по-зле, рестартира се сигурно 500 пъти и даже и не се включи тоя път, по-рано се включваше по-често, може би на 15-20 рестартирания...

Бих се отказал от него, но факта, че си зарежда и си работи от време на време ме кара да мисля, че има може би някаква надежда... някой да се е сблъсквал с подобен проблем, да знае как се решава или поне да ми препоръча надежден сервиз, където да не подскачат, като чуят че става въпрос за китайски телефон... ще бъда благодарен!

Поздрави на всички!
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)