Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сваляне на снимка - бутон назад?
#1

Здравейте,

от скоро съм Meizu M5 Note и на всички с Flyme е ясно, че те имат един централен бутон. С един клик върху него, връщат назад. Тъп въпрос но как сваляте снимка от фейсбук? Свикнал съм на старите ми телефони с един централен и два бутона (ляв и десен) ... като отворя снимката върху екрана с десния бутон (назад) ми отваряше допълнотелно меню за Save Photo и я дърпах директно. Тука как става тва? Имаме един бутон който с еднократно натискане направо връща назад и се връща към галерията. Сигурно има начин ама ...аз още не съм го разбрал. Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#2

Като отвориш снимката и задържиш върху нея ти излиза меню. Това става като на всички телефони с on screen бутони.
[Изображение: 7844c7c20f9c833d70c6f301367afdf8.jpg]

Изпратено от моят P9 с помощта на Tapatalk

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#3

Да, верно. Тц... знаех си, че въпроса ми е глупав. Благодаря ти!
Цитирай
#4

Ще споделиш ли, моля те впечатления от телефона? Екран, живот на батерия, сглобка. Благодатя!Smile
Цитирай
#5

(2017-06-09, 02:57:02)shotokanarai написа:  Ще споделиш ли, моля те впечатления от телефона? Екран, живот на батерия, сглобка. Благодатя!Smile
 

Разбира се. Първи и основен фактор, цената - 138 $. Получих го директно в пощата, заплатих 250 лв. За тази цена, на мен ми е идеален. Поръчал съм M621H Global версията. В началото като дойде не работеше интернета. Само WiFi. Почнах да се чудя кво става, вкарвах настройките, имам интернет ама постоянно прекъсва и губи обхват. Мислех си, че проблема е в телефона и бая се ядосах но в последствие видях, че е с китайска версия на firmware 5.2.....А. Ъпдейтнах до 5.2....G и веднага телефона стана друг. В ръчните настройки за нета въведох само част от данните на Виваком, без прокси сървъра и всичко тръгна без проблем. От тогава постоянно цъкам на мобилен нет, нямам загуба на мрежа или прекъсвания. В слушалката чувам ясно, без излишен шум. Високоговорителя ми идва сякаш леко слаб по време на разговор, поне сравнен с звука от видео клиповете в Ютуб. Там гърми добре. Аз май имам леки проблеми със слуха и за мен е важно да се чува по-гръмко. Със сигурност звука не е като на някои Lenovo Dolby Atmos, ама за мен е добре. Дисплея му е хубав, през по-голямата част от времето съм с намален контраст, рядко е на макс. Единствено само ако съм на слънце тогава увеличавам но пак се вижда. Скенера за пръстовия отпечатък работи перфектно - реагира адски бързо и няма грам забавяне или нещо подобно. Адски удобен е. Тъч бутона в крайна сметка е един и със съвсем леко натискане връщаш назад, в началото ми беше странно ама се свиква адски бързо. Flyme 5 като цяло работи доста плавно и не усещам забивания. Август месец се чака Flyme 6 Global, която със сигурност ще донесе още подобрения. Селфи камерата е хубава, задната също снима прилично. Не е флагман, ама нормално... 140 $. На тъмно снимките имат шум. Батерията държи - нямам оплаквания. Със сигурност в Flyme 6 ще е още по-оптимизирана. Преди бях с друг китаец и го зареждах по 2 пъти на ден. Сега с Meizu-то, мога да изкарам целия ден, но не ми е нонстоп в ръцете все пак. Иначе е почти винаги със пуснато 4G или WiFi. Сравнение със стария е много по-добре. Сглобката му е супер, поне аз не усещам никъде хлабаво или нещо от сорта. В ръката стои сякаш ще го изпуснеш, пързаля се... ама е значително по-лек от стария ми и заради тва имам чувството, че ако не е с кейсове ще го строша или изпускам постоянно. Поръчал съм му маса кейсове и протектори от тези стъклените full cover и да ти кажа, почти не се усеща че има. Екрана реагира мигновенно. Аз го ползвам предимно за сърфиране, социални мрежи и видео и снимки, игри не играя въобще. Не усещам загряване на самия телефон, нито забиване. Със сигурност има още кво да се желае, все пак този процесор не е черешката на тортата и сензора на камерата не е на флагман ... но за мойте изисквания и цената му от 250 лв... доволен съм от избора си. Ако решиш да поръчваш, можеш да ми пишеш да ти дам координати на една мадама в Али, която най-вероятно ще ти го декларира на ниска цена и можеш да спестиш митници и глупости. Общо взето това е Smile
Цитирай
#6

Искрени благодарности за обективното представяне. Аз съм с M2 Note и съм страшно доволен. Но стана модел на 2г. и се замислям дали да не го сменя за M5 Note или MX6. Ноута ме блазне заради картата памет и батерията, а MX6 заради дисплея и камерата. Та се двоумя още. А и сегашният ми тел.работи перфектно(пу пу пу) и това също ме спираSmile
Със здраве да си ползваш телефонаSmile
Цитирай
#7

Ами MX6 е с по-добър процесор наистина и по-добър сензор на камерата но за мен телефон без SD Card слот, въобще не попада в списъка като избирам телефони. Аз съм свикнал... дори когато правя хард ресети или сменям някакъв телефон, директно вадя и местя SD картата или прехвърлям файловете направо на лаптопа с адаптер. И като гледам цена от 240 $... без SD слот и с 3060 mAh батерия, направо бия "X" на браузъра. Аз лично на постоянен нет и на такива екрани от порядъка на 5.5 инча... такива смешни батерии по 2600-3000 mAh въобще не ги тача. Другите Китайци вече слагат по 4-6 GB рам и някакви 4-5-6000 mAh батериии за под 200$... какви са тези по 3 хиляди не знам. Въпрос на вкус колега Smile Пък и при мен правилото е ...оптимално съдържание на тва което ми трябва за максимум ниска цена. Карам с един телефон максимум година и постоянно ги въртя, респективно не купувам флагмани и скъпи телефони. Това Meizu M5 Note ще го джиткам няколко месеца дорде ми втръсне и до тогава ще излезе друг модел под 200 $ с още по-добри параметри и ще скоча на такъв. Ти просто трябва да прецениш кое ще удовлетвори възможно най-много изискванията ти, спрямо бюджета ти.
Цитирай
#8

Определено донякъде си прав. Аз на моя съм с 3100 батерия, но с постоянно пуснат нет си карам 2 до 3 дни. Ще го помисля още малко Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)