Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hauwei G9 Lite / Р9 Lite -Европейски или Щатски ROM?
#1
Photo 

Здравейте скъпи приятели,
Отварям темата, защото нищо не намерих по въпроса за Hauwei G9 Lite. 
Случката е следната: Купихме си от онлайн Hauwei Р9 Lite но получихме Hauwei G9 Lite. Естествено веднага питах продавача защо и той ми обясни, че това на практика е абсолютно същия модел, но произведен за Азия.  На пръв поглед нищо смущаващо. Телефона е супер. НО!!! Понеже се произвежда да Азия телефона идва с Андроид който е бъкан с китайски приложения. Основното меню може да се промени дори и на Български, но стандатрните приложения и доста подменюта са изцяло на Китайски. Много досадно. Въпроса ми е, дали може да се сложи някакъв Европейски или Щатски  ROM? 
Приятели, благодаря предварително. Знам че пак ще помогнете, както сте го правили винаги. 

 
[attachment=17150]
http://linasofi.snimka.bg/hobby/parfyumi...4.38068087
Цитирай
Аксесоари
#2

HUAWEI G9 Youth това ли ти е модела?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Модела е Huawei VNS-AL00
Цитирай
#4

Ето софтуера за Huawei VNS-AL00 >> http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry58320421

>> https://cloud.mail.ru/public/FS97/uNRR8y4Zo Какво има в него не знам и всичко правиш на собствена отговорност. Телефона ти не е с Kirin 650, а със Snapdragon 617 процесор и трябва да инсталираш софтуер само за VNS-AL00 Поразгледай 4пда форума, аз само с това мога да ти помогна Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Много благодаря! Веднага се захващам. Разбира се, ще пиша какъв е резултата.

(2017-06-09, 22:43:59)rado__8 написа:  Ето софтуера за Huawei VNS-AL00 >> http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry58320421

>> https://cloud.mail.ru/public/FS97/uNRR8y4Zo Какво има в него не знам и всичко правиш на собствена отговорност. Телефона ти не е с Kirin 650, а със Snapdragon 617 процесор и трябва да инсталираш софтуер само за VNS-AL00 Поразгледай 4пда форума, аз само с това мога да ти помогна Smile

Радо, пак ти благодаря, и имам още един въпрос. Може би трябваше да започна с това, че съм лаик в тази област и наглед прости неща за мен се оказват непреодолима бариера. Разбира се преди да питам чета във форума, но явно не намирам правилната статия. Та въпроса ми е, след като свалих архива, какво следва? Да го разархивам и да да го пейсна някъде ли? Моля те за няколко стъпки. Или ми дай линк към статия за да прочета. Благодаря ти предварително.

Само да кажа, че пробвах начина с разархивиране и създаване на папка с име dload на SD картата. След това натискане на Volume Up + Volume Down + Power едновременно. В началото тръгва но после около 2 или 3% спира и казва че ъпдейта е фалирал. С две думи не ства или поне аз не правя нещо както трябва. Моля Ви за помощ. Благодаря.
Цитирай
#6

Виж това видео макар заглавието ...  и не разхивирай зипа така го сложи както го изтегли >>






Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Нямам такава опция "Local update"
[Изображение: 038068695-big.jpg?r=0]
Цитирай
#8

Някаква идея, как да продължа?
Цитирай
#9

Download latest full package.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#10

(2017-06-11, 22:53:13)ronnie72 написа:  Download latest full package.
ronnie72, шегуваш ли се? Ако е така, благодаря ти че се забавляваш на мой гръб. Е на мен не ми е много смешно! Аз все още се надявам някой да помогне наистина. 
Цитирай
#11

Показал си скрийншот с три опции и питаш как да процедираш. Пиша кое от трите да избереш, ти си мислиш, че се шегувам. Моля, бъди по-конкретен какво ТОЧНО искаш да направиш с телефона за да можем да помогнем! Не знам с кой Андроид си, но в 7.0 опцията Local update я няма.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#12

ОК Сори. Помислих че се бъзикаш. Случката е следната: В резюме-
Изпратиха ни грешен модел и сега се опитвам да направя нещо. Става въпрос, че Андроида версия 6.0 е някаква Китайска версия и дори да променя езика все пак много от нещата остават на китайски.Идеята е да сложа някаква човешка версия на Андроид без иероглифи. rado__8 ,подаде ръка и ми даде линк към руски сайт от който да сваля един архив. Но понеже, не съм много на ТИ с тези джаджи нищо не успях да направя, за това той ми препоръча да следвам стъпките във видеото. Е тук идва следващия проблем. Нямам опция "Local update" а като цъкна "Download latest full package" просто АБСОЛЮТНО НИЩО не става .Тръгва да търси онлайн и съответно не намира нищо. На кратко това е. Ако може да помогнете, ще бъда благодарен.
Цитирай
#13

А защо не го върнеш? Трабва да уважат смяната, защото това не е стока за нашия пазар.
Цитирай
#14

Това ,че ТРЯБВА не означава че ще стане. Един колега вече изгоря по тази схема. Върна един проблемен таблет и вече 4 месеца, нито парите нито таблета. А и още 40лв. за пощенски. Та набутването да е пълно. Как да се доверя на продавач, който вместо Р9 Lite ми изпрати G9. Не мисля, че имам такъв вариант за съжаление. Каквото мога ще се опитам да направя, пък да ства каквото ще. Все пак благодаря.
Цитирай
#15

Ако си качил някаква версия на софтуера на сд карта и се опитваш да я "подкараш", или избираш *#*#2846579#*# от диалера да ти се отвори т.н. Project menu или при изключен телефон задържаш едновременно трите бутона - Power бутона и бутоните за звука + и -. Би трябвало ъпдейта да започне.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#16

За съжаление не става по този начин. Писах в по-горните постове вече.
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Цитат:
Само да кажа, че пробвах начина с разархивиране и създаване на папка с име dload на SD картата. След това натискане на Volume Up + Volume Down + Power едновременно. В началото тръгва но после около 2 или 3% спира и казва че ъпдейта е фалирал. С две думи не ства или поне аз не правя нещо както трябва.
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Цитирай
#17

Момчета, какво стана? Някакави идеи относно моя проблем?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)