Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с яркостта на XZ? Сменя се от самосебе си
#1

От няколко дни съм собственик на телефона, но ми прави впечатление, че яркостта си се движи, когато и както пожелае от самосебе си. Някой друг имал ли е този проблем и има ли някакво решение? По-скоро софтуерен или хардуерен е проблема? Четох в Интернет, че и други са имали такъв проблем.
Благодаря!

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
Аксесоари
#2

Изключи си опцията в Настройки/Дисплей/Адаптивна яркост.

Когато е включена, оптимизира нивото на яркостта спрямо наличната светлина. Ако се намираш на тъмно намалява яркостта, ако си на светло я увеличава.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#3

(2017-06-11, 22:42:23)IYI написа:  Изключи си опцията в Настройки/Дисплей/Адаптивна яркост.

Когато е включена, оптимизира нивото на яркостта спрямо наличната светлина. Ако се намираш на тъмно намалява яркостта, ако си на светло я увеличава.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk

Само един проблем има с изключването на авто режима. Като си цъкаш през деня ще си усилиш на макс яркоста и вечер като си пуснеш екрана ще си изкараш очите. И обратното. Сутрин ще се кьоравиш здраво.

Дай му време да се адаптира. При мен първите 2 дни, много ме дразнеше неадекватния начин по-който телефона реагираше и сменяше яркостта. В последствие май се само регулира и оправи. От тогава си бачка ок. Почти никога не се налага да регулирам ръчно.
Цитирай
#4

Аз няма да я изключа никога. Със старият телефон постоянно я регулирах, а сега телефона си го прави сам. Просто обясних на човека, че това е опция, не проблем с телефона.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#5

Благодаря за отговорите! Реално точно тази настройка е била проблема. За да не отварям нова тема ще пиша направо тук...
Откакто взех Xperia XZ постоянно сигнала за мобилния интернет и за обхвата ми седи на 2-3 черти, където и да отида. При вас така ли е? Трябва ли някакви настройки да направя или нещо което съм пропуснал...? Просто не ми изглежда нормално почти винаги да е така. Към Мтел съм.
Ето вижте и на прикачената снимка как изглежда (в този момент съм си спрял мобилния, за това е с хиксче отгоре до сигнала) .
Благодаря!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
#6

Ако си на 4G е нормално, поне при мен, защото е малък град. Иначе 3G е пълен до горе винаги.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#7

И при мен е така на X Compact, Mtel, 4G мрежа. 2-3 черти. Но това не виждам да ми пречи по някакъв начин. : )
Цитирай
#8

Живея в град Варна. Ами не съм сключвал нищо допълнително за 4G с Мтел. На договор съм и имам 2 ГБ на максимална скорост и след това неограничен на по-ниска, друго не знам. Отгоре в повечето случаи ми изписва LTE до обхвата, когато пусна мобилния интернет. Като цяло не мисля, че е толкова зле обхвата и връзката, но ми прави впечатление и ме кара да се замисля дали няма някакъв проблем...

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
#9

Щом ти пише LTE, значи си на 4G. 4G мрежата си е безплатна и аз не съм сключвал нищо, но я имам. Няма никакъв проблем, ако искаш да ти е пълен обхвата си го включи на 3G от Настройки/Още/Мобилни мрежи/Предпочитан тип мрежа.
[Изображение: ff710ac1f65cb136bfc6c296dad57dbd.jpg]

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#10

според мен, това колко чертички има никак не е важно. Случвало ми се е да имам 1 чертичка, да пусна спийдтеста и да ми даде 90мегабита даунлоуд (теленор 4г-късно вечер).

друг път е била бавна връзката при пълни 3-4 чертички. тоест какво значение има колко чертички са?
Цитирай
#11

Значение има не толкова за скоростта, колкото за консумацията на батерията в случая. По-малък обхват = по-голяма консумация на батерия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)