Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона не стартира.Помогнете.
#1

Здравейте.Телефона е LG V10,64 гигабайта,от англия.Не иска да се включи.Зарежда до логото на LG и до там.Не иска да зареди повече.Какво може да му е?Нищо не съм го правил,като флаш или рут.
Цитирай
Аксесоари
#2

Така познатия проблем при LG G4 и V10 - boot loop.
Или по-точно казано, има проблем със спойките на по-мощния двуядрен процесор и заради него не включва. С изключване на двете по-мощни ядра се включва телефона, но естествено пада производителността. Не съм чел точно как се изключват ядрата, но можеш да потърсиш инфо в G4 раздела. Проблема е официално признат от LG и сменят цялата дънна платка гаранционно. Та ако имаш гаранцуя, не се чуди а го носи за рекламация. В нета можеш да срещнеш инфо, че след замръзяване във фризер включва, но не те съветвам да пробваш. Включва само за няколко минути и после спура на цяло. Има и версии, че включва след нагряване във фурна на определени градуси, но пак е временно и единственото решение е смяна на дъното.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

(2017-06-13, 18:22:37)vargala81 написа:  Така познатия проблем при LG G4 и V10 - boot loop.
Или по-точно казано, има проблем със спойките на по-мощния двуядрен процесор и заради него не включва. С изключване на двете по-мощни ядра се включва телефона, но естествено пада производителността. Не съм чел точно как се изключват ядрата, но можеш да потърсиш инфо в G4 раздела. Проблема е официално признат от LG и сменят цялата дънна платка гаранционно. Та ако имаш гаранцуя, не се чуди а го носи за рекламация. В нета можеш да срещнеш инфо, че след замръзяване във фризер включва, но  не те съветвам да пробваш. Включва само за няколко минути и после спура на цяло. Има и версии, че включва след нагряване във фурна на определени градуси, но пак е временно и единственото решение е смяна на дъното.
И колко струва смяна на цялото дъно?

И колко струва снмяна на цялото дъно?
Цитирай
#4

Нямам представа, за мое щастие не съм стигал до там, а и все още ми е в гаранция. Ако е в сервиз, вероятно колкото половината телефон. Можеш да опиташ с Factory Reset с комбинацията от бутони (има важна тема как се прави). На моя племенник така му подкарах G4, но след няколко дена пак умря и повече не се оправи докато не му смениха дъното.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Аха.Ясно.Питам защото ми изпадна V10 за 130лв ама явно ще седне колкото да си го взема здрав.
Цитирай
#6

Стигнеш ли до boot loop е малко вероятно какъвто и да било рисет да помогне. Чисто хардуерен проблем, но по-лошото е, че е без гаранция - една дънна платка си е почти цял телефон, особено и със заплащането на труда.
Цитирай
#7

Аха.Ясно.Исках да сменя моя телефон(Леново vibe shot Z90A40) 8 ядра,3-ка рам,32 памет.Със LG V10 ама явно ще си помисля.Кой от двата си заслужава?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)