Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Band 2] - покупка
#76

Аз все още чакам една от холандските пощи изпратена на 6 септември. 
Исках да я подаря вчера и изпуснах и много ме е яд. А моята дойде за 2 седмици..

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
Аксесоари
#77

С пощите е така. Според мен човек трябва да очаква да дойде за не по-малко от 30 дни. Случва се понякога да дойде по-бързо, но това е изключение и на него не може да се разчита.


Цитирай
#78

Пристигна гривната най-сетне. Мина 50 дена доставката а това проследяване наистина за нищо не става. Последния статус все още е "Departure to country of destination".

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#79

Бе верно си, че за нищо не струва тоя tracking Big Grin Обаче какво означава това "2017-10-19 02:00:00 The item is pre-advised"?

Изпратено от моят XT1572 с помощта на Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#80

Offtopic Някой ми беше казал че БГ пощите не следят пратките, докато не влязат в България... И аз ей така от любопитство проверих и ми излезе информация, че пратката е натоварена за към България. Нещо което даже не беше и загатнато в http://www.postnl.post/ (с регистрираните Холандски пощи ми се праща пратката). Та го споделям за тези които чакат, но нямат информация (дано на някого му бъде полезно Smile )


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#81

Плати ли на GearBest определената сума за Холандските пощи, за да ти я пратят с тях. Мисля, че беше към 2 $ и нещо.
Цитирай
#82

Платих 2.88 долара доставка и застраховка 1.49 долара. Че миналата година духах супата със закъснение от няколко месеца, използвайки белгийските нерегистрирани пощи

Изпратено от моят XT1572 с помощта на Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#83

Здравейте,
Ползвам и аз въпросната гривна от една година и съм доста доволен от нея. Имам някой въпроси към по-запознатите:
- първо, видях, че няколко човека са я пробвали в морето и тъй като аз все още не съм и винаги ме е съблазнявало се чудих дали наистина ще издържи без никакви странични дефекти на систематично ползване в морска вода? Също така пишете, че и под душа се ползва. Горещата вода, сапуна не и ли вредят?
- второто питане е за самото приложение. Тъй като няма вечни неща и тая гривна може да сдаде багажа и да си взема пак такава, въпроса ми е ако раздвоя старата гривна и сдвоя нова знаете ли дали ще се запази историята на първата гривна в приложението?

Huawei P10 (VTR-L09) Dazzling Blue
Цитирай
#84

ДАННИТЕ се пазят в Ми акаунта. Няма значение коло гривни си сменил.
А за водите и сапуните.. Вероятно каишката ще си замине... Моята изкара 8 месеца, което след мен е нормално.
Но гривната издържа в гръцко, българско море без проблеми
Цитирай
#85

Ползва се в солена вода без проблем. Мисля до 1м издържаше.
Аз моята съм я къпал в егейско море, дето е доста по-солено от черно. Няма проблем нито за силикона, нито за чипа
Пд душа също се ползва, по-скоро не е проблем за нея. Но дисплея се активира от струята, а ако пък ти искаш тогава да натиснеш бутона, то той не хваща
Приложеноето е много добро - помни ти се историята в профила, и можеш да сменяш и гривни и телефони.
После всичко си ти излиза от самото начало, от както си подносил първата гривна.

Аз обаче съвсем сериозно ви препотъчвам honor band 3, която във всяко едно отношение е по-добрата гривна.
Особено за нотификациите, които си се четат на кирилица.
По-нагоре съм писал за разликите.
Само приложеноето на хуавей е супер зле. Точно историята на крачки и км. я няма никаква.
При всяка смяна на телефон и бум всичко наново. Помни колкото памет има в самата гривна и независмо, че пак се вписваш с хуавейски профил, то в него я няма историята.
Така на 2-3 седмици си загубвам всичките тренировки, крачки и навъртяни км и почвам отначало
Цитирай
#86

Моята гривна пристигна доста бързо. Поръчана на 12.10 пристигна днес за 15 дни. При това с най-евтината нерегистрирана поща.
Цитирай
#87

Колега rumo, прочетох ти мнението за Honor band 3 и първоначално се запалих, но после като попрочетох се оказа, че доста зле отчита крачките, а и дисплея е още по зле от ми банд 2 на открито, а последния знам, че е зле от собствен опит. Другото е, че не се оправя добре с определянето кога заспиваш и се будиш и фазите,а в това отношение ми банд е супер. Моля да споделиш дали поне са го оправили това с крачките? Много се зарадвах, че не е необходимо да вадиш телефона за да стартираш активност,ма явно има други кусури хонор-а.

Пс: извинявам се, че не съм по темата

Gesendet von meinem SM-T520 mit Tapatalk
Цитирай
#88

Така...Гривната пристигна на 28-ти (около 12 дена трябваше да чакам), днес я взех от пощата и мнението ми за нея определено е положително. Елегантна е, компактна и практична Smile Само имам един въпрос - задължително ли трябва да я зареждам в USB порта на компютъра или мога да я сложа на зарядно (вместо да е на 0.5А, да му "пускам" 2.5А?) 
Също така, има ли смисъл от приложението Tools & Mi Band или Mi Фитнес е вече е достатъчно добро и безпроблемно?
П.п Прави ми впечатление че яростта е слаба. На слънце почти нищо не се вижда

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#89

Може да я зареждаш със зарядното без проблем. Всъщност аз никога не съм я зареждаш с USB защото става много бавно

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#90

(2017-10-30, 11:31:07)dancho2000 написа:   Само имам един въпрос - задължително ли трябва да я зареждам в USB порта на компютъра или мога да я сложа на зарядно (вместо да е на 0.5А, да му "пускам" 2.5А?) 
Също така, има ли смисъл от приложението Tools & Mi Band или Mi Фитнес е вече е достатъчно добро и безпроблемно?
Може да се зарежда със зарядно, което е не повече от 1А. Такива са инструкциите.
Колкото до програмата Tools &Mi Band ,аз я платих , поразгледах я , но въобще не ми хареса/това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него/. След това анулирах покупката.Мисля, че Mi Фитнес е много по-добро и безпроблемно приложение. Все пак то си е оригиналното за гривната.
Цитирай
#91

Къде в момента е на-добра цената за гривната ако някой има представа, че трябва да правя подарък.
Цитирай
#92

GearBest
Цитирай
#93

(2017-10-31, 09:51:55)anatol06 написа:  Може да се зарежда със зарядно, което е не повече от 1А. Такива са инструкциите.
Стига сте подвеждали хората с такива грешни изказвания! Тока, който зарядното може да подаде няма нищо общо с гривната ти. Ток не се "пуска" или налива като с фуния. Подава се напрежение, което според съпротивлението на включения товар поражда протичане на ток. Това, което пише на зарядното е максимални ток, който може да осигури без да се промени напрежението или да има щети по устройството. Единственото, което трябва да гледаш е зарядното ти да е 5V. Тоест да не е QC с по-високо напрежение, защото вече има такива. Моята гривна си я зареждам в зарядното на телефона, което поддържа максимален ток 2А. В процеса на зареждане, гривната не консумира повече от 20-30 мА.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#94

Разбира се , че захранващото устройство на гривната ще поеме толкова ток, колкото му трябва. Но не се оплаквайте, че след известно време гривната е спряла да се зарежда. Тук вече въпроса е колко време ще издържи контролера на гривната на по високия ампераж.
Цитирай
#95

По тази логика и 1ампер е много за тази гривна.
Цитирай
#96

аз я зареждам винаги в усб-то на лаптопа.
Цитирай
#97

Щом производителя препоръчва до 1 А, значи не е много. Да най-добре е да се зарежда от усб-то на компютър. То и затова зарядното в комплекта е такова.
Цитирай
#98

Ясно. Благодаря за отговорите Smile В крайна сметка ще го зареждам във USBто на компютъра за всеки случай. Иначе живота на батерията определено радва (след 4 дни ползване с ръчкане е на 74%). Единственото нещо което съм изкл. е при повдигане на ръката да се активира дисплея - Всичко друго е активирано и има 24/7 връзка с телефона. Единственият ми проблем е яркостта - на пряка слънчева светлина трябва да се взирам за да видя нещо. В нета доста хора казват че имало разлика в новите партиди, други споделят, че проблема се появил след ъпдейт на firmware-а - та при вас как е положението ?

Изпратено от моят XT1572 с помощта на Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#99

така или иначе, ако искаш да ти чете кирилицата трябва да минеш през китайския фърмуер.
Цитирай

(2017-11-02, 22:40:19)anatol06 написа:  Разбира се , че захранващото устройство на гривната ще поеме толкова ток, колкото му трябва. Но не се оплаквайте, че след известно време гривната е спряла да се зарежда. Тук вече въпроса е колко време ще издържи контролера на гривната на по високия ампераж.

Изобщо не си наясно с материята напрежение, съпротивление, ток и т.н.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)