Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Band 2] - покупка
#26

E, не е само до фърмуер. Зависи как я ползваш.
При спрени нотификации и постоянна връзка с телефона, както и мерене на пулс заради сън и т.н може и 60 да изкара
Цитирай
Аксесоари
#27

60 не може да изкара Wink. Повече от 45-50 не може да направи ако се използва поне за часовник.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#28

Прав си, малко се изсилих. Даже в друга тема прочетох че съм правил максимум 40 дни, но съм я ползвал много икономично, за да постигна този резултат
Цитирай
#29

Темата е за ми банд, но не знам дали сте забелязали, че Huawei пуснаха доста сериозен конкурент. И то 2 вида гривни -Honor band 3 и A2, като двете почти нямат разлика, освен във водоустойчивостта и малко в батерията в полза на band 3
Та аз си поръчах нея. Излиза 35 евро. Спрямо ми банд, то тази има почти двойно по-голям дисплей, изобразявайки едновременно повече инфо на него. Могат да се приемат/отхвърлят повикванията на първо четене това са разликите другото като дойде ще го видя.
Надявам се да има по-добра видимост на открито, от тази на Ми-то, да мери пулса по-вярно при движение. При ми гривната много ме дразни, че при мокри/потни ръце е мъка да хване бутона. Поне 3 пъти трябва да го натиснеш, за да видиш часа, а докато го докарам до крачките, то вече съм спрял или загубил темпо
Но най вече взимам онора, заради по-големият дисплей, че на ми-то ми малее вече
Цитирай
#30

Ми напиши отзиви за нея като дойде в друга тема - ще е интересно. Как е софтуера, гривната как мери, колко и държи батерията с първото зареждане...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#31

И така, след 3 седмично чакане, гривната пристигна от Gearbest. Беше си със заводското фолио на опаковката и ненарушена цялост. Аз я разпечатах дето се вика! Нямаше въобще батерия. Заредих я и сега остава да видя как ще се държи. Със сдвояването нямах никакви ядове.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#32

Хора, кое алтернативно приложение използвате за гривната?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#33

Notify & Fitness for Mi Band. Оригиналната съм я махнал отдавна да не се бърка и съм доволен.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#34

На моята много и омекна или се охлаби силиконовата вложка, дето държи чипа
Сега почти сам излиза, врътна ли си китката. Вчера изхвърча нацяло и го намерих на земята
Вадя го веднъж на 25-30 дена за зареждане и не вярвам да се е разширило леглото му от това, но кой знае.
Имайте го напредвид. Някой да не остане само с каишката.
Аз лично като я купувах си взех и допълнителна каишка - синя и още не съм я ползвал, но добре че я взех

А и днес ми е дошла гривната на Huawei ще почвам най-вероятно да нося нея. Тя е с магнитно зарядно и не се вади чипа..
Най- ще ми е важно, дали ще мога да си прехвърля историята на движението от Ми профила към хуавейския. Че там има едни почти 4500км навъртяни от ходене/ бягане. Не ми се губят ей така.

Нещо към гугълфит не ми се получи, макар да са свързани. та към друг профил хич не храня надежди, освен ако не може да се прави някакъв лог файл в разпознаваем формат...
Цитирай
#35

Като си поръчах гривната си поръчах и черна, метална верижка, че съм свикнал да ми тежи часовник на ръката. Супер удобна и изглежда доста стилно. Като недостатък може да се брои, че чипът се фиксира от долната страна с рамка, посредством винтчета. За 20 дни ползване не се случило саморазвиване на винтчетата от вибрацията на чипа.
Цитирай
#36
Photo 

След година и нещо и моята оригинална " силиконовата вложка" замина.Поръчах си
  [Изображение: 038153520.jpg]  
(1.50€ от алито)ще пиша как е ако някой го интересува как е що е.  Докато я чакам ползвам гривната само за алалрма и на практика гривната ще изкара 60 дни с едно зарежане в режим почти standby
[Изображение: 038153521.jpg?r=0]
Цитирай
#37

И моята вложка/гривна - силикона замина, близо 7 месеца издържа. 14 дена на морето не я свалих, къпах се с нея, гмурках се и засега няма грам проблем  - е освен с каишката. Твърдата част която държи уреда се разлепи. Толкова съм свикнала с нея, че 10-на дена ми беше доста непривично докато дойдат резервните ми гривни.
Поръчах си 3 броя от LEMFO Official Store в алито и едната е пълен боклук, фабрично си е брак Sad трите пристигнаха за 3 седмици някъде, но са доста смачкани.


[Изображение: 20507633_10209343773500272_6407430883818...e=59EAB75A]

[Изображение: 20479901_10209343774180289_3995455240101...e=59FBF866]

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#38

Чакам ги точно един месец. Още не са дошли. От същия продавач съм ги поръчал и аз . Дано поне дойде една читава. Отчая ме лекичко Smile ! От смачканите става ли нещо? Май ще трябва да си поръчваме оригинали...
Цитирай
#39

Ужас, поръчах и аз две, като дойдат, ако са такива ще напиша гневно ревю на продавача ахахах. Smile) Иначе моята издържа година, от месец твърдата част се разлепи/закъса и е малко зле, но с понаместване се оправя, дано скоро дойдат и са в прилично състояние...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#40

Тя и моята беше съвсем леко отлепена, но имам чуство, че соленото гръцко море и помогна да се разлепи по качествено. Аз не я свалям въобще, дори и когато се къпя.

Изкривените (черна и синя) стават, но са много по гъвкави/тънки от оргинала, ще пиша пак след седмица носене как са. Уреда някак не влиза съвсем плътно, както на оргинала, тоест застава малко по надолу и има едно ръбче което се усеща когато боравя с копчето, може би е заради цветната лента, която е точно твърдата част в оргинала. Поръчах и още 2 от друг продавач преди седмица, че имах купон и излезнаха 0,02 евро, те са с един цвят, тоест твърдата лента е като останалата каишка.

Иначе отзивите за този продавач са положителни, аз изтеглих късата клечка просто Sad

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#41

Може и някой гневен пощальон да е имал лош ден и да е поскачал от горе, сигурно са ги изпратили читави. Писа ли на продавача? Ще отваряш ли диспут? Струва ли си изобщо трудът за 1.50?
Цитирай
#42

На тези, които сега са се ориентирали към покупка на смарт гривна им препоръчвам с 2 ръце Honor Band 3.
Във всяко едно отношение е крачка напред, спрямо шиаомито.
Не остава време по-подробно да я опиша, но и в спортната и социланта част е по-добре направена ( а и чипа и няма опсност да падне).
Само батерията още е рано да кажа колко издържа
Цитирай
#43

пусни нова тема като имаш време и дай разни линкове да разгледаме + цена Smile
Цитирай
#44

Ако решиш я премести като отделна, но за отделна ще трябва да вкарвам още повече информация, касаеща конкретният модел гривна, пък и за софтуера в телефона

Понеже тук всеки е ползвал Ми банд и знае какво може тя, то ще напиша накратко това с което Honor band 3 е по-различна, а и според мен по- добра:

1) По-голям дисплей ( а гривната е малко по-тясна), с по-голям часовник на него. На началният дисплей има икона за блутута, показваща състоянието на връзката с телефона, графична за батерията, ден и дата и броя на крачките - това последното идва вече малко дребно.
2) В менютата има подменюта, в които се влиза със задържане на бутона. пример - в менюто за крачки се изобразяват км, калории, колко време е ходено и колко стояно на място, също и времето за сън.
3) Пулса се измерва с продължителност от 10 сек и виждате променящите се стойности през това време - 73-74-77..bpm. Някак си е по-сигурно че е вярно ( а и е вярно, ако сте в покои), не е като на шиаомито да изплюе една стойност и да се чудиш толкова ли е или не.

Тука вече идват големите разликиSmile
4) Тренировка по бягане или плуване ( гривната има 50м водоустойчивост!) се стартират директно от гривната. Няма нужда да си носите телефона. Като през това време се засича постоянно пулса и можете да го виждате на дисплея. След като се приберете се синхронизира информацията с приложението в телефона - време, темпо, км, крачки, пулс... - всички основни неща
5) Социаната част :Smile Гривната получва съобщения от всички приложеня в телефона- няма ограничения като на ми-то до 5
Естествено всеки може да си избира, кое да обажда, кое не.
Без никакви врътки с езици, платени версии или пр гривната си чете кирилца без проблеми. Текста е ясно видим, няма счупени или липсващи букви - я;ч;щ всичко си излиза коректно
6) Съобщенията се четат целите на дисплея ( целите имам предвид толкова, колкото са ви в статус бара на телефона) , като с натискане на бутона се извеждат следващите думи. 
Гривната има памет и запомня и пази последното съобщение до тогава, докато не го прочетете цялото.
Няма нужда да си връткате китката веднага след като е дошло съобщението. Може да си го прочетете след 5 или след 10 мин.
7) При звънене се изписва  името  на повикващият, като със задържане се отхвърля разговора - дава заето
8) Чипа не се вади- зарежда се с магнитно зарядно

Ако някой нещо конкретно ще пита да пита...

Важно в самата гривна, в менютата и има чат пат по някоя дума за подсказка на кое за какво е. Основно се изразява в " задръжте бутона за повече информация" Казвам го защото, ако менюто в телефона ви е на различен от англ. език то тези думи излизат на китайски. За един ден се научва кое какво е и може спокойно да си обърнете езика в телефона на бг
Това няма отношение към кирилицата при получване на съобщение - винаги си излизат, независимо от езика в телефона

А цената - взех 2. първата беше 65лв, 2-рата от същото място след около седмица беше вече 62 Smile
От али-то другаде не съм я търсил. И 2-та пъти търговеца ми ги изпрати буквално няколко часа след поръчката
Цитирай
#45

Здравей, за това ли става дума? Защото и аз си мислих да взема гривна, сега като чета тук се разколебавам между Mi band 2 и хуавея.

https://www.aliexpress.com/item/New-Orig...099a10ef8e

ZTE Blade Q=> Xiaomi mi4 2 gb
Цитирай
#46

Да, това е.
Само, че аз съм я купил от тук
https://www.aliexpress.com/item/Original...0.0.NQpD61

Цената е същата
Цитирай
#47

Аз се замислям за Xiaomi Amazfit Arc, че гривната ми и без това е за смяна, някой да има наблюдения?

https://www.aliexpress.com/item/New-Arri...st=ae803_3
Цитирай
#48

Хора, ще заключа темата, ако не се придържате. За нов продукт - нова тема. Иначе убивате търсачката
Цитирай
#49

Offtopic
Не е точно по темата, но е интересна информация. Добре напредват.
http://www.mobilebulgaria.com/news/40824...0%BA%D0%B0

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#50

Днес дойдоха двете силиконови вложки/гривни в пефекетно стстояние.След месец и една седмица чакане.Като цяло доволен,паснаха перфектно.Още не знам колко ще изкарат но мисля,че си струват парите.

(2017-08-04, 12:22:33)rkalenderski написа:  Аз се замислям за Xiaomi Amazfit Arc, че гривната ми и без това е за смяна, някой да има наблюдения?

Колега много е скъпа за това което предлага. Почти същата като функций с ми банд2.Имах същата  дилема много скоро и накрая си направих подарък  часовника  (amazfit pace) , а  на гривната (ми банд 2) сега се радва жена ми с двете нови вложки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)