Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключен Самсунг С8
#26

(2017-07-03, 08:10:06)Pelikana написа:  Не съм съгласен. Преди 3 месеца след като взех С8 подарих С6-то на майка ми. Направих си нормален Factory Reset на телефона (винаги е бил с пръстов отпечатък) и въобще не ми е поискал моят Гугъл акаунт за отключване или нещо подобно. Според мен защитата се активира при Format-а с бутоните, защото тогава вероятността да е краден е много по голяма. Тъй като ако приемем, че откраднеш телефон заключен по някакъв начин дали с пин, пръстов, парола все пак можеш да го ресетнеш през бутоните без проблем и тогава явно се активира този lock на апарата.



Когато се опиташ от настройки да направиш Заводски настройки андроид те пита за всички защити за да позволи ресет и излиза от акаунта тук е описано >> #21

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-07-03, 11:52:17)gogon написа:  Pelikana
На s6 няма такава блокировка и за това си действал така. На s8 е друго.
Не е ли същото или е друго?[Изображение: ce72a528df08c36c416f4becb7391223.jpg]

*******************
Кой изпи бирата?
Цитирай
#28

В "опции за разработчици " има ОЕМ блокировка, която задейства FRP /factory Reset Protection/,която въведоха на S7. При хард ресет или преинсталиране на ром с пълно нулиране/ заводски, фабричен/ ,ако FRP е активно /ON/ при активиране на телефона изисква гугъл паролата с която е активран телефона за пръв път.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#29

(2017-07-03, 11:52:17)gogon написа:  Pelikana
На s6 няма такава блокировка и за това си действал така. На s8 е друго.

What is Device Protection, or Factory Reset Protection (FRP)?

Android™ devices provide built-in security features you can use to protect your device and information, including screen locks and data encryption. Data protection, or Factory Reset Protection (FRP), is a security feature on Android devices with Lollipop 5.1 and higher. 

FRP is automatically activated when you set up a Google™ Account on your device. Once FRP is activated, it prevents use of a device after a factory data reset, until you log in using a Google username and password previously set up on the device.


Не мисля, че си прав....в Самсунг са си го написали. Сега видях и на С8 ми е автоматично включено и от "опции на разработчика" както казваш сега ако искам мога да го изключа. Сега като се прибера ще проверя и С6-то отново. Но нещата не опират до модела на апарата, а до версията на андроида. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#30

Еми, не си спомням. С6 ми е резервен, но не помня там да имаше такова нещо. За С7 съм сигурен. За другото съм прав все пак.

Така, сега проверих и съм съвсем прав-няма ОЕМ! С6, андроид 7.

Да, гугъл го въведоха, както ти цитираш, но производителите го активират в своите устройства според себе си.Самсунг го сложиха в С7.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#31

Тук http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthre...?t=2227905

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#32

Здравейте, колеги. Предстои ми покупка на Samsung Galaxy S8 Plus, за съжаление ще бъде втора ръка, но с гаранция. Прочетох доста теми за този Google акаунт или FRP Lock. Можете ли да ми кажете, дали правилно съм разбрал как се маха :
1. Влизам в настройките и после в акаунти, от там изтривам акаунта на стария собственик.
2. Възстановявам фабричните настройки
3. Вкарвам телефона в recovery mode и задавам да изтрие всичко.
Разбира се, искам телефона да изтрие абсолютно всичко на стария му собственик, стъпките ще ги направя пред него. Също така, можете ли да ме посъветвате, какво да гледам на телефона преди да го купя. Ще сравня Imei с този на гаранцията, ще погледна дали има розови оттенъци на екрана, ще пробвам wifi, bluetooth и всички бутони.
Цитирай
#33

Провери и дали сензорите са ОК - за пръстови отпечатъци, ириси, разпонаване на лице, за сърдечен ритъм; GPS, фенерче. Виж камерите - това едва ли има нужда някой да ти го казва, но можеш да си направиш опис и да отмяташ Smile
Също аз бих си взела безжично зарядно - да видя дали зарежда така, а към телефона трявба да има за зареждане с кабел. С него също бих проверила дали е ОК.

Сега преди лягане - за това се сещам Smile Успех!

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#34

Vasilev97
Както прочетеш и предната страница, коментирано е, обяснено е. /това за FRP/.
Phone info -програма- всичко за телефона.
*#0*# - тест/ сензори, микрофон и т. н.
divna,ще си купи предварително безжично зарядно за да провери дали работи!?

Важно е да провериш и модела на телефона, има различни! Ето една подсказка
So, we will have some Samsung Galaxy S8 models like SM-G950W8, SM-G9500, SM-G9508, SM-G950F, SM-G950 S/K/L, SM-G950FD, SM-G950AZ, SM-G950A, SM-G950T1, SM-G950P, SM-G950T, SM-G950V, or SM-G950U. Some Galaxy S8 Plus models are SM-G955W8, SM-G9550, SM-G9558, SM-G955F, SM-G955 S/K/L, SM-G955FD, SM-G955AZ, SM-G955A, SM-G955T1, SM-G955P, SM-G955T, SM-G955V, and SM-G955U. The models do not only differ in the processor (Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 vs Samsung Exynos 8895) but also in cellular bands (including GSM, UMTS, and LTE bands). Let’s check out all the options and their differences.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#35

(2017-08-09, 00:54:38)gogon написа:  divna,ще си купи предварително  безжично зарядно за да провери дали работи!?

Еми, аз имам и бих го взела при огледа.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#36

Благодаря, колеги. Дано всичко да е на 6.
Цитирай
#37

Чакаме да споделиш. Провери кнокса да е 0х0, да не би да е правен опит за рут.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#38

Непременно, ще споделя. Кнокса в настройките и данни за устройството ли се проверяваше ?
Цитирай
#39

Download mode,там е написано всичко- модела, кнокса, FRP:ON/ OF.
Влизане- едновременно звук -/бигсби/ бутона за вклч.
Излизането- едновременно бутона за вклч/ звук +мисля, че беше, държи се дълго време.
Или по- лесно във phone info -обща информация .

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#40

Супер, ще погледна и това. Ако FRP е на ON, като премахна google акаунта, вече трябва да е на off ? Извинявам се за много въпроси, но идвам от ябълката и някой неща искам да ги разбера, преди да има възможност да се опаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)