Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi 6] - 8.2.2.0 Global stable
#1

Преди малко 'по въздуха' пристигна ъпдейт, от 8.2.0.2 преминавам на 8.2.2.0/stable/. Пише само, че подобрява стабилността на системата. Дано има и фикснати някой неща. Снощи за втори път забелязах, че батерията замръзна при зареждане, първия път заспа на 67%, снощи на 70% и не помръдва. Трябва да махна зарядното и пак да го включа за да се зареди до 100%.
Малко впечатления:
Супер телефония, чувам и ме чуват прекрасно, с Mi4-ката някой път много се мъчех, слабо чувах.
Камера - много добре на дневна светлина, при снимане на портрети стават страшни неща. Уловката - снимания трябва да стои почти неподвижно и почти да не шава. При снимане на авто също резултата е добър.
На лампа - трагедия. Трябва статив или супер стабилна ръка. Снощи се опитах да направя няколко снимки и всичко беше мега омазано, а уж не мърдах много. Много по-добре се представи на тъмно с улично осветление и автомобили. Е, тогава бях подпрял ръката на един уличен стълб. Big Grin
Батерия - вчера за 16 часа на батерия имах 4 часа дисплей и оставащи 20%... Определено има какво да се желае. Особено в standby режим.
Wi-fi - доста добре. От една и съща позиция има 3-4 черти, Mi4-ката стигаше до максимум 2.
Скорост с която се случват нещата - всичко се случва много бързо. Няма грам следа от лаг или някакво друго забавяне.
Bluetooth - снощи не можа да намери една колонка. Много странно, 2 айфона я засичаха, моя и един самсунг не можаха. Иначе другите телефони ги намери!?

За сега толкова...

П.П. На about phone пише 8.2 global stable...

Тия неща, които съм описал са преди ъпдейта...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
Аксесоари
#2

Батерията нещо май не е от най-силните му страни.. Няма да се научат, че искаме повечко ток тези производители Big Grin
Цитирай
#3

Ще я наблюдавам сега, след днешния ъпдейт може да има някакво подобрение. А и е на 4-5 заряда, може да не е разработена все още, не знам дали има такъв вариант де!? Но при положение, че с Ми4-ката преди 3 седмици направих 5:30 часа дисплей, за телефона на 19 месеца, мисля че и тук нещата ще се подобрят.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#4

Видя ли че има global вече?
Цитирай
#5

(2017-06-15, 19:36:47)suffer написа:  Видя ли че има global вече?

Аз този, който изтеглих е глобал. Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#6

Да разбрах. Само не разбрах как стана. От самото начало ли си беше глобал?
Цитирай
#7

Ами да, като дойде беше с някакъв 8.2.0.2, който също пишеше, че е глобал, но по форумите четох, че бил някакъв...фалшив? Е, какъвто и да е бил, вече съм с уж официалния глобален Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#8

В такъв случай изтривам другата тема, с линковете..
И ето инфото от нея:


Може да имаме един притежател на ми 6, но глобалния ром е вече факт.
Официална тема: http://en.miui.com/thread-649169-1-1.html

Линкове:
fastboot http://bigota.d.miui.com/V8.2.2.0.NCAMIE...55f46f.tgz
recovery http://bigota.d.miui.com/V8.2.2.0.NCAMIE...c8_7.1.zip


Чейнджлог няма, защото е първи билд
устройството, както сигурно знаете, е с кодово име "sagit" - Стрелец, като продължава тенденцията някои от устройствата да са кръстени на зодиакални знаци

Методите за инсталация са стандартни
EDL/Recovery при заключен bootloader
Fastboot/recovery/custom recovery - при отключен

Цитат:           - Data Backup before Full Wipe
          - Full Wipe required for Dev ROM to Stable ROM
          - Full Wipe required for Stable ROM to Dev ROM
Цитирай
#9

Сега колега остава да го потъркаляш 2-3 дена и пак да кажеш как е батерията с този ром.
Цитирай
#10

Ами има промяна - положителна.
20 часа на батерия, 4 часа екран, оставащи 25%.
До сега за 5-6 часа standby докато спя падаше с по 10-11%. Снощи загубихме само 4%, което си е голям прогрес. Big Grin Smile


П.П. В крайна сметка - 24 часа на батерия, като имаше малко над 5:30 часа екран. Около 2 минути батерията показваше 0%, но апарата не гаснеше, чак като си пуснах една песен в youtuba-ата, от която минаха около 30 секунди се предаде...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#11

То си е и до настройки. Може и повече да извлечеш
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)