Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На какъв лаптоп/настолен компютър работите ?
#1

Здравейте, 
понеже ми трябва някакъв малък лаптоп ( 12 - 14 инчов ) на който да ползвам Android Studio реших да направя малко "проучване" за да избера подходящите параметри за въпросния лаптоп ( за който средставата са ограничени ) 

Към момента използвам https://laptop.bg/archive/laptops-asus-G...50jx_t4073 този модел и от 2014 година насам не съм имал проблеми да подкарам каквото и да е. Единственият недостатък е че тежи много и заема много място в багажа. Параметрите му са:
  • Core i7-4700HQ

  • 16 GB 

  • 250GB SSD на който са операционната система ( debian 8.8 ) и андроид студиото + 1 TB HDD. 
  • GeForce GTX 770M
Ще се радвам ако и вие споделите хардуерните параметри на вашите машини.

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
Аксесоари
#2

От година съм с лаптоп с i7 6700HQ, 16GB ram, 256 SSD, Ubuntu 17.04
https://www.asus.com/bg/Laptops/ASUS-Zen...fications/

Общо взето прилично се държи, но ако се пуснат 2 емулатора и започват да се пускат вентилаторите леко, което е досадно...

Наскоро имах възможността да поработя на десктоп машина с Ryzen 1800X и имаше огромна разлика. Приложения, които при мен се build-ват след clean за 1 минута, на тази машина се билдваха за 30 - 35 сек. Отделно инкременталните билдове след промяна в кода бяха почти мигновенни. Сериозно се замислям да си взема отново декстоп машина, просто лаптопите издишат при малко по-сериозно натоварване...

Друга статистика: Целият андроид (7.0) на лаптопа се компилира за ~45 минути.
На Ryzen-a - за 18 минути...
Цитирай
#3

не трябва ли интел хардуерна виртуализация за да работи бързо емулатора? как става на амд?
Цитирай
#4

(2017-06-16, 14:12:29)yo_asakura написа:  не трябва ли интел хардуерна виртуализация за да работи бързо емулатора? как става на амд?

В интерес на истината на Ryzen-а не съм пускал емулатори, но не мисля, че ще има проблем, поне под линукс - там си има АМД виртуализация...
Цитирай
#5

на линукс да, но ми интересно на windows как ще е емулатора. хем силен процесор, но хем без софтуер за виртуализацията.
Цитирай
#6

Ако не си .нетаджия никой девелопер не обича да ползва windows
Цитирай
#7

аз обичам Smile
иначе и аз съм с лаптоп
lenovo y510p
i5-4200m
8GB ram
128GB ssd
като цяло е по слабо от вашите, но все още върши работа. емулаторите са бързи, компилирането е бързо, за моите нужди все още е ок.
Цитирай
#8

ASUS ROG G552VW-CN287D

Intel Core i7-6700HQ (4-ядрен, 2.60 -3.50 GHz, 6MB кеш)
16GB (2x 8192MB) - DDR4, 2133MHz
NVIDIA GeForce GTX 960M (4GB GDDR5)
1128GB (128GB SSD (M.2 SATA) + 1TB HDD (7200 оборота/минута))

#TeamPixel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)