Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кое ще реши проблема?
#1

Здравейте,
Имам проблем с бързото падане на батерията. Мисля си за две решения на проблема, но не съм сигурен дали ще го решат...
Мисля си да купя тази батерия http://www.battery-shop.bg/baterii-za-sm...60.LG.1.19 . Искам вашето мнение дали би помогнала по някакъв начин и евентуално ако някой от вас ползва такава, нека сподели мнение.
Другото което може би било помонало е ъпдейта до 6.0 ММ. Дали баретия пада със същата скорост, както при лолипопа. Ако започна ъпдейт дали има опасност за дънната платка на телефона. Не е гаранционен. Загуби гаранцията поради смяна на дисплей..Сам не мога да си направя ъпдейта, понеже не разбирам толкова.. Кажете кой от двата варианта е по -добър и ако има друго решение, нека сподели !  Smile


   

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона ти не го познавам защото нямам такъв, но ще ти дам едно решение което е много удачно, поне аз винаги съм го ползвал, много андроид устройства са минали през ръцете ми и много пъти ми е помагал: reset до фабрични настройки. Това е най-добрия cleaner, а нищо не губиш, само време. Ако не знаеш как става, виж в YouTube.
Цитирай
#3

(2017-06-16, 14:48:39)person написа:  Телефона ти не го познавам защото нямам такъв, но ще ти дам едно решение което е много удачно, поне аз винаги съм го ползвал, много андроид устройства са минали през ръцете ми и много пъти ми е помагал: reset до фабрични настройки. Това е най-добрия cleaner, а нищо не губиш, само време. Ако не знаеш как става, виж в YouTube.

Фабричните настройки са върнати преди няколко дена. Веднага след като го взех от стария собственик.
Цитирай
#4

Батерията от линка ти е ужасно голяма и дори да е реални 4000-5000 mAh в което се съмнявам, замисли се доклко ще ти е удобно да ползваш телефона с тази дебелина. Smile
Батерията на ММ при G3 падаше по-бързо отколкото на лолипоп. И не е лошо да кажеш какво значи "държи малко", този телефон не се слави с голяма издръжливост - 2 до 4 часа дисплей е максимума, в зависимост от употребата.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#5

Ето снимка. Телефонът го ползвам с нормална употреба. Понякога се случва да падне с 1 процент за минута... Това нормално ли е? Старото ми Лг нямаше нищо общо. От 12 и нещо го ползвам сега е 4 и нещо на 25 процента. А изкшчвам гпса. Намалям яркостта и всичко, което хаби батерията. Какво е решението оттук натам?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#6

Възможно е и батерията да си е заминала, зависи как е ползван от предишният собственик. Ако ти се наливат пари - можеш да пробваш с купуване на нова батерия, най-добре е да си намериш оригинална. Също така пробвай ако имаш инсталирани facebook и/или messenger да ги деинсталираш и да видиш тогава как ще се държи. Дай скрийншот с приложенията кое колко батерия ползва.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#7

Ето заповядай.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Много вероятно батерията да си е позаминала, капацитета и намалява с многото цикли на заряд. Ако не разбираш дай на някой да ти го префлашне телефона от нулата с лолипоп последната версия и ако след това пак не държи - мисли за нова батерия. Но и както казах този телефон с фабричен РОМ по принцип не държи много.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

Ок. Благодаря ти много !!!
Цитирай
#10

Прочети вжните теми в раздела как да актуализираш до най-новата версия на андроид 6.0 (v30n). Може да ти се подобри батерията, ако не ще е същото, но поне телефона ще работи много по-добре в сравнение с lollipop. Дори бих ти препоръчал да го руутнеш и да изтриеш вградените излишни приложения и т.н

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#11

Наистина зависи как го ползваш. Пуснал ли си локация, каква... И разбира се, батерията може да е позаминала.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)