Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата на Xperia XA
#1

Здравейте ,от скоро забелязах голям проблем с камерата на телефона.Снимките са с изключително слабо качество и са доста изсветлени и некачествени.Немога да приложа примери ,но предполагам се досетихте.


Въпроса е ми е ,софтуерно ли е да си чакам просто ъпдейт или хардуерно нещо е заминала камерата .


Телефона беше в сервиз на смяна на дисплей преди около 2 седмици.Да не е като са го отваряли да са я прецакали нещо

XPERIA XA
Цитирай
Аксесоари
#2

Не, не се досетихме без примери. Постарай се да направиш няколко различни, на близко надалеч на слънце на сянка и т.н. и да ги качиш, ако искаш да опитаме да дадем полезно мнение.
Цитирай
#3

Ако смятате, че има проблем - връщайте им го за ремонт.

Сони се изложиха с ниския си клас телефони като M4 Aqua и M5, явно продължават некадърността в класа с XA.

Ако не е тайна, може ли да ни кажете за какво е постъпил за ремонт първоначално, в какво се изразяваше проблема с дисплея?
Цитирай
#4

(2017-06-17, 18:52:52)ddqnov написа:  Ако смятате, че има проблем - връщайте им го за ремонт.

Сони се изложиха с ниския си клас телефони като M4 Aqua и M5, явно продължават некадърността в класа с XA.

Ако не е тайна, може ли да ни кажете за какво е постъпил за ремонт първоначално, в какво се изразяваше проблема с дисплея?

Жълто петно (изгоре пиксели ) в горния ляв край на дисплея.

Проблема е със сигурност хардуерен ,другата седмица ще го нося.

Ето и снимка ;
[Изображение: received_1491998277519809.jpg]

XPERIA XA
Цитирай
#5

Ако съдя по горния пример - ще да е някакъв частен случай (я софтуер, я хардуер). Иначе доскоро Сони бяха най-големите калпазани на камери (а още по-абсурдното беше, че техните сензори се използват от конкуренцията с много по-добри резултати), но в някои от последните модели се забелязва подобрение и смея да кажа, че в този модел също. Имайте предвид и ценовия клас какъв е.
Цитирай
#6

Колега, имам същия проблем съвсем от скоро! Няма да прилагам снимки, защото се вижда от твоята прекрасно за какво иде реч. Преди правех доста прилични снимки, а сега с това изсветляване е много гадно. И също така имам проблем и с фокуса, независимо от настройки или режими. Преди, докато снимах и цъкна определено място да ми фокусира - излиза квадратче и фокусира точно там, сега не се получава - стои ми кръг и просто не фокусира, а ако е по-тъмно, светкавицата светва за около секунда. Мисля да го пращам за ремонт, тъй като съм в гаранция!
Цитирай
#7

(2017-09-15, 11:13:01)MASTER-P написа:  Колега, имам същия проблем съвсем от скоро! Няма да прилагам снимки, защото се вижда от твоята прекрасно за какво иде реч. Преди правех доста прилични снимки, а сега с това изсветляване е много гадно. И също така имам проблем и с фокуса, независимо от настройки или режими. Преди, докато снимах и цъкна определено място да ми фокусира - излиза квадратче и фокусира точно там, сега не се получава - стои ми кръг и просто не фокусира, а ако е по-тъмно, светкавицата светва за около секунда. Мисля да го пращам за ремонт, тъй като съм в гаранция!

Пращай го колега ,не го мисли.Аз моя все го отлагах докато не го изтървах,отпадна гаранцията и вече нямаше оправия Big Grin 

Между другото след като го изтървах се оправи камерата.

XPERIA XA
Цитирай
#8

Смениха ми камерата и сега работи както трябва Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)