Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi навлиза в Европа

Действително доста впечатляващи резултати. Но, аз лично бих предпочел печалбата от 26% на Samsung, вместо 73 то % на Xiaomi.
Цитирай
Аксесоари

Абе, за мен и двете са впечатляващиSmile От една страна един растящ бранд прави големи скокове, а от друга вече затвърдилият се консорциум продължава да бележи ръстове, въпреки конкуренцията. Много добре.
Цитирай

Мен ме впечатли най-много факта, че след ръста от 48 %, който записа Xiaomi за второто тримесечие на 2019 г., сега нещата се ускоряват още повече и вече говорим за годишен ръст от 73 %!! На изключително наситен пазар, в който отдавна всеки притежава смартфон, а някои потребители са дори с по два апарата!

А компанията дори не е представена все още официално във всички страни! Най-новата европейска страна, в която стъпват е Швеция, с дебют на 13-ти ноември 2019 г.: https://www.gsmarena.com/xiaomi_sweden_d...-39950.php

Важното за нас като европейска страна е, че българските оператори най-после се събудиха, или поне Теленор и Виваком и започнаха да предлагат голяма селекция от продукти на Xiaomi. Така много хора, които досега отлагаха придобиването на смартфон от електронният гигант заради притеснения свързани с онлайн пазаруването, гаранции и т.н., ще имат шанса да им се насладят.


Цитирай

(2019-11-26, 17:55:01)milenvn написа:  Мен ме впечатли най-много факта, че след ръста от 48 %, който записа Xiaomi за второто тримесечие на 2019 г., сега нещата се ускоряват още повече и вече говорим за годишен ръст от 73 %!! На изключително наситен пазар, в който отдавна всеки притежава смартфон, а някои потребители са дори с по два апарата!

А компанията дори не е представена все още официално във всички страни! Най-новата европейска страна, в която стъпват е Швеция, с дебют на 13-ти ноември 2019 г.: https://www.gsmarena.com/xiaomi_sweden_d...-39950.php

Важното за нас като европейска страна е, че българските оператори най-после се събудиха, или поне Теленор и Виваком и започнаха да предлагат голяма селекция от продукти на Xiaomi. Така много хора, които досега отлагаха придобиването на смартфон от електронният гигант заради притеснения свързани с онлайн пазаруването, гаранции и т.н., ще имат шанса да им се насладят.
Милене, чудя се защо чак сега почват да се предлагат тези Xiaomi-та и то като, че ли малко плахо поне така ми се струва, без някаква голяма реклама като Huawei или Samsung да речем. Нима операторите нямат доверие на този производител като качество и ги избягват, как мислиш.
Цитирай

Не е въпрос на доверие, а не време. На българския пазар официално Xiaomi започна да се предлага едва в средата на 2017 г. Така че няма как да стане от днес за утре.

 
Цитирай

Да, на мобилните оператори им трябва време един продукт да влезе в техните канали. Освен това Xiaomi не дават милиарди долара за реклама и маркетинг, като Самсунг и Huawei. Те имат друг бизнес модел, в който разчитат на качеството на своите продукти, своята екосистема и опeрационна среда MIUI.

На операторите със сигурност не се харесва липсата на рекламни и маркетингови бюджети, с които са свикнали. Но нямат голям избор и заради търсенето от клиентите им се налага да предлагат все повече продукти на Xiaomi.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • hrissim
Цитирай

Качеството на продуктите няма общо с рекламите. Качествените продукти също се нуждаят от реклама.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Или гледат да набарат кьоравото, щото в Хуауей нищо не е ясно. И един ден ако Хуауей изостане с ОС и фининасарането секне, да има какво бюджетно да се предлага. Защото иФон бюджетни нямат, Самсунг неструват, Нокиа са боклук, а парите трябва да се вземат.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Могат да се вземат с лг и моторола, сони и блекбери, кат и алкател.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

С общата впечатляваща бройка на нови смартфони Xiaomi успя да влезе в класацията на най-големите производители в тази категория устройства, като по този начин вече е сериозна конкуренция на Huawei, Apple и Samsung, като брандът е на челни места вече в 42 страни.

[Изображение: e2e68ca5b421.jpg]

Източник: >>>>>>

 
Цитирай

Опо са със страхотни резултати. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Сега, гледам, се показва нов играч - RealMe. Аз все още оставам резервиран към марката. Иначе, Xiaomi определено вдигат летвата все по-високо, най-вече в бюджетния клас, когато става дума за съотношение цена/качество.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Шиаоми стават все по-интересни.
Достъпни са, евтини са, менюто е копие на iOS, хората ги предпочитат заради цената.
Мой колега днес си взе нов телефон, викам дай да видя. 9t червен, много е доволен, казва много евтин, а толкова красив и бърз.
Ами няма какво повече да иска.
Сега, за кифла като мене малко са ми безфункционални, липсват им хубави екрани и водоустойчивост, но вярвам, че и това ще стане някой ден, да се надяваме да не е за сметка на цената, или поне малко.
Иначе признавам всяко нещо им е страхотно, рутери, клавиатури, удоволствие е да се ползват.
Взех си един техен рапитер на майтап да ми усили интернета, бях малко скептичен, но работи невероятно.
Ще дойде време и ще са много близо до Епъл и Самсунг, самият факт, че Самсунг вади А серии на достъпни цени, а Епъл вади Айфон 11 за 700$ (което си е доста "евтино" за тях) означава, че все пак не са безлични на пазара, дори и за снобари като Епъл.

Ще видим.
Вярвам, че с к30 про ще ударят още по-болезнено конкуренцията.
Само да сложат IP67/8 и ще са редом до тези с вирнатите носленца.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • hrissim
Цитирай

Получаваш толкова , колкото плащаш. Нещо повече.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Това К30 Pro още не е излезнало май, а? Той ли щеше да бъде първият смартфон на Xiaomi със SD865?
Цитирай

Или той или mi10.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2019-12-09, 21:31:35)Victormihov написа:  Шиаоми стават все по-интересни.
Достъпни са, евтини са, менюто е копие на iOS, хората ги предпочитат заради цената.
Мой колега днес си взе нов телефон, викам дай да видя. 9t червен, много е доволен, казва много евтин, а толкова красив и бърз.
Ами няма какво повече да иска.
Сега, за кифла като мене малко са ми безфункционални, липсват им хубави екрани и водоустойчивост, но вярвам, че и това ще стане някой ден, да се надяваме да не е за сметка на цената, или поне малко.
Иначе признавам всяко нещо им е страхотно, рутери, клавиатури, удоволствие е да се ползват.
Взех си един техен рапитер на майтап да ми усили интернета, бях малко скептичен, но работи невероятно.
Ще дойде време и ще са много близо до Епъл и Самсунг, самият факт, че Самсунг вади А серии на достъпни цени, а Епъл вади Айфон 11 за 700$ (което си е доста "евтино" за тях) означава, че все пак не са безлични на пазара, дори и за снобари като Епъл.

Ще видим.
Вярвам, че с к30 про ще ударят още по-болезнено конкуренцията.
Само да сложат IP67/8 и ще са редом до тези с вирнатите носленца.
Относно водо и прахоустойчивостта - въпросът е коментиран.
Аз съм ги подобрил с тези, че често моето устройство е изложено на агресивна среда заради хобитата ми. Със сигурност в бъдеще ще си взема модел, който е с IP 67/8 и особено удароустойчив, ако изкарат такъв модел Big Grin Апропо - онзи ден телефона го изпуснах в един гьол - няма проблеми.
И аз съм впечатлен от другите продукти на бранда - често те са подбрандове се оказва - имам YI екшън камера, Smart scale /кантарче/, IP камери, зарядно за автомобил 2A, цифров термометър, тестер за качеството на водата и др. дреболии. Във всички тях прави впечатление високото качество на вложените материали, превъзходния дизайн и ергономичност и приличната цена. Какво повече да иска човек?

Компании като Xiaomi са манна небесна за нас потребителите. Те дисциплинират останалите конкуренти на пазара и в ценово и в качествено направление.
Да живее конкуренцията!

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 3 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • donscot, HERUS, milenvn
Цитирай

Гумички не гумички, к20 про се напълни с вода като го изпуснахме в тоалетната.
Работи си нормално, но целият беше пълен.
Нищо общо с ip67/8.
Дръжте Шиаомитата далеч от вода, защото всяка течност влиза в тях, особено през прословутият хубав и прекрасен жак дето всички го хвалят.
Тези тапички помагат, но аз не бих рискувал, евтини джаджи са, така е.
Но не е приятно да му изгори нещо в последствие на излята чаша или друго неволно заливане, защото защитата е нулева.
Имах Айфон 7 едно време, чаши с вода, бири, под чешмата какво ли не го тормозех, нищо му няма.
Това е да си знаеш, че има водоустойчивост.
И все пак чакаме, и к30 явно няма да ни огрее ip67, ще видим как ще е с Mi10.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Експанзията на Xiaomi в Европа продължава и в нашата страна. След кaто мобилните оператори най-после се събудиха за интереса на клиентите и започнаха да предлагат повече смартфони и други продукти от екосистемата на електронният гигант, вече имаме и страница във Фейсбук, предназначена за нашата страна: Официална страница на Xiaomi България

Страницата организира Коледна игра с три награди: 1. Смартфон Mi 9 Lite, 2. Фитнес гривна Mi Band 4,  Mi portable air pomp. За да участвате, трябва да изпълните следните неща:

1.Харесайте тази публикация.
2.Харесайте страницата на Xiaomi Bulgaria.
3.Отбележете (тагнете) под този пост в коментар двама приятели.
4.Споделете поста.

Линк към играта: https://www.facebook.com/story.php?story...6267821708


[Изображение: 28890790.jpg]


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • doktorra, kalin.krasimirov
Цитирай

Акциите на китайския производител Xiaomi достигнаха нов максимум, една година след появата на първите информации за излизане на компанията на борсата. Ценните книжа на производителя на смартфони и друга електроника се търгуваха вчера за 1,71 долара.

В резултат на поскъпването, пазарната капитализация на Xiaomi превиши 40 млрд. долара, съобщи Gizchina. За сравнение, през август миналата година компанията струваше 28 млрд. долара, но при първичната оценка през юли 2018 г. цената й беше около 50 млрд. долара.

От момента на излизане на смартфона Redmi K30 5G (в началото на януари), акциите на Xiaomi поскъпват стремително. Този модел се явява най-евтиният 5G смартфон в света към момента. По-рано тази седмица се появи още по-достъпна версия с 6GB/64GB, която струва 289 долара.
Цитирай

Нов лидер в класацията
https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2020-02-13, 09:36:28)TNTKZ написа:  Нов лидер в класацията
https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/

И внимателно гледане на оценките на "новия" и "стария: лидер какво показва? Докарваме хубава оценка със Zoom. WOW!!!! or LOL!!!!

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Камерата е отлична.Разгледах всички сравнения на сайта,снимки видео. Определено снима най добре за момента.Конкуренцията при камерите става жестока и това е добре за нас потребителите!
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

А защо няма тема в Новини за този модел.........?
Нищо не се знае за него ли или..........................?

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай

(2020-02-13, 12:36:17)doktorra написа:  А защо няма тема в Новини за този модел.........?
Нищо не се знае за него ли или..........................?
Xiaomi Mi 10 - слухове, спецификации, коментари

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • doktorra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)