Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проверка херметичност
#1

Реших да проверя с cpuz, поставям телефона на равна повърхност и в меню сензор на cpuz гледам показанията на барометъра. При натискане и задържане на пръст върху дисплея показанията се променят с 0.4 единици и постепенно се изравняват с първоначалното показание в рамките на секунда две а не веднага. Преди когато имах Z2 бях чел за този тест, ако не се променят веднага стойностите на налягането тела е херметичен в което има "резон".

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

*#0*# менюто също има подменю "сензор" където се показва атмосферното налагане Smile , аз го пробвах още като вземах телефона. Точно както описваш е. Дано да са херметични.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#3

Z2 ката веднага я изкъпах, на този незнам още какво му се чудя

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Smile Имаш към 1300 причини да се чудиш...

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#5

Първото което направих веднага щом го включих беше да му ударя една хубава баня...
Още е жив, а го къпя често Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#6

(2017-06-19, 21:28:54)turl написа:  Z2 ката веднага я изкъпах, на този незнам още какво му се чудя

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Като голям фен на Сони... Теста винаги е един..! Голямата Бира.!
Голяма Халба с бира.. и 30 минути под- бира...
Всяко едно Сони гo е минавало безпроблемно.. и напълно безпромилно, е плюс-минус 2-3 промила...
На S8+ не му се размина.. още е жив и здрав... от време на време излиза нотификейшън че иска Загорка и порция пържена цаца... ама нещо няма да се разберем, бирата в къщи бързо свършва. Гаден Корейски бироуништожител...

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#7

Va Абе Вие сте направо садисти, бира, баня ... ужас ... това никога няма да го направя доброволно и ако се случи - ще се кръстя всичко да е наред с приятелчето ми (още не съм го кръстила телефончето  Big Grin  ).

Моят мъж си беше взел някакъв много устойчив на тормоз телефон и като го намокри неволно, имаше проблеми с микрофона за няколко дни. Но, сега, като се замисля, още, като го купи, му спраска дисплея, та - вероятно вече е бил разхерметизиран. Сега си давам сметка за това - покрай една друга тема тук в раздела. Явно има някаква полза, че чета Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#8

Така... не ставам „Роб“ на инвентара си... Аз съм от този тип хора, за което е казано: Ако пише... не пипай.. аз ще пипна, или казано... той че ми каже да не пипам! Потрошил съм не един, или два телефона.. И въобще не ми пука... В един друг форум... знаят за моите краштестове...
След като дадено устройство е сертифицирано с IP68..69...70 и тн. значи то подлижи на пълен „тормоз“.
Ако ли не.... да ти е...м и у сертификацията... Smile

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#9

Е, пошегувах се, радвам Ви се на експериментите Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#10

Така, така. На който му падат отгоре паричките и си няма представа как се изкарват, за него не е проблем да си купува разни неща и да ги дави, хвърля през балкона, гори, стърже, огъва, мачка и каквото още му дойде на акъла. Но, който си е изкарал с честен труд всяко левче и е заделял от залъка си, за да се сдобие с нещо толкова лъскаво, красиво и полезно, той едва ли би направил съзнателно подбни неща. Като не искаме да ставаме робове на вещите си, давайте тогава да си купуваме телефони за 1700 лв. и да ги разфасоваме - и какво ще покажем, колко сме велики и как не ни пука от нищо. Лично аз дори с Нокия 3310 не бих си експериментирал, да не говорим пък за такъв телефон.

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай
#11

(2017-06-19, 23:06:04)Naidenoff написа:  На S8+ не му се размина.. още е жив и здрав... от време на време излиза нотификейшън че иска Загорка и порция пържена цаца... 

Пич, ти се радвай, че телефона не ти е блокирал досега. 
С три изписани букви на дисплея: ОЩЕ  Tooth
Цитирай
#12

(2017-06-20, 14:02:05)Exilemancer написа:  Така, така. На който му падат отгоре паричките и си няма представа как се изкарва....... Но, който си е изкарал с честен труд всяко левче и е заделял от залъка си, за да се сдобие с нещо толкова лъскаво, красиво и полезно......

Е по какво разбра че парите ми падат отгоре....? Сега погледнах нагоре... и честно, нишо не пада... само небе.
Уверявам те че парите си ги изкарвам по същия честен начин като теб, и без да заделям от залака си, и без да лишавам семейството си, мога да си позволя тези мои прищявки, а какво правя с тях... си е лично моя грижа! 
Целта ми не е да се величая, а да тествам, именно за хората дето изкарали с честен труд, всяко левче и е заделял от залъка си..
и знам че няма да го направи сам. Така... даден телефон има сертификат IP68, значи издържа до метър под вода за 30 минути..
Да де.. ти вярваш ли че е така? Били си потопил телефона под вода за да разбереш, дали не е поредния маркетингов трик.
Ти който си кътал всяка стотинка, и си гладувал.... сам признаваш че няма да го направиш.
Е... на мен не ми пука, и го правя...
Не всички в тая държава с телефони за 1700 лв. са мутри, батки и съмнителни бизнесмени.
Има и хора вложили в образование, рискували с ипотеки за да развият някакъв малък бизнес.
Има и още... и още....  ама няма смисъл...
Вземи прочети вица за българите и казана на дявола, това обяснява всичко!

p.s Не познавам човек който изкара с честен труд парите си, заделял от залъка си всяко левче, гладувал и аджаба да даде 1700 лв. за телефон.
Всъшност... познавам доста... това само в България го има...

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#13

Познаваш или не познаваш последно?
Това трябва да е мечтата на всяко хлапе - да чупи скъпи телефони. Разбира се, след като се е качил на 15 етаж на строеж, за да си направи селфи. Ако разбирате какво искам да кажа...
Не, не казвам, че двете са еднакво „смислени“. Или го казвам? Обърках се вече и аз...
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#14

И аз съм на мнение че щом има сертификат трябва да се тества. Още на 1 вия ден стана водолаз и си продължава редовно да не загуби тренинг
Цитирай
#15

Риска си е голям. За какво съм дал 1200 лева за да се скапе и после какво да го правя Big Grin само има да си блъскам главата.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

(2017-06-20, 17:47:49)arrogant написа:  Познаваш или не познаваш последно?

Всъшност не познавам лично! Но имам случка с един работник при мен.
Носи Айфон 7 (разбира се на лизинг ) а ми иска 5 лв. за цигари, ежедневно.
А и на доста такива работи съм бил свидетел, не визирам само телефоните.
В България важи сентенцията... От глад умри... Батка или Кифла бъди..!
Но познавам много такива хора, които ако имат 1700 лв. няма да ги дадът за телефон, а ще си оправят задълженията.
Ще облекът децата си, ще напълнят хладилника си,... и ако остане нещо за тях... ще купи телефон от 200 лв.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#17

И моя не го жаля. Още преди като бях със 7цата и него къпех всеки ден под душa, а с 8цата и в басейн влизах. Иначе забелязах,че мокрия екран реагира доста по-добре от този на S7e.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#18

Радвай се телефона да работи безпроблемно, а дали е херметичен е божа работа, а и за какво ти е такъв?
Цитирай
#19

Да дадеш 1к пари и нещо да не работи по него - ще го върнете (ако е камера, четец на пръстов отпечатък, батерия..), нали? Същото е и с водоустойчивостта, само мисълта ви обърква, че е нещо грешно..
То по тая логика дайте да не си ползваме телефоните активно (независимо от марката) за да не се отбележат някакви буквички по екрана.
За какво ви е да ползвате водоустойчивостта? Аз често я ползвам за музика докато съм под душа и въобще не ме е шубе, че ще се опръска телефона, докато сменям песните.
Не ме е шубе да го измия след като съм го пипнал след готвене, след като съм си играл с кучета (как пък да си сложа телефона после на ухото си и на лицето..). Да не говорим, че ме е спасявала водоустойчивостта след като изляха един сок и говорителите се задръстиха със захар или нещо такова. Под водата и айде Smile. Всичко става 6.
След изтичане на гаранцията препоръчвам да не се потапя, а само да се мие (при нужди).
Всички марки ще предлагат водоустойчиви телефони след време. На там отиват нещата, не е нещо лошо, даже напротив.

turl
Същото е както при Сонитата. Един съвет ще ти дам за да си спокоен - махни слота (или го отвори) със сим картата. Направи теста и ще видиш, че няма да имаш никакви промени в числата. Напълно логично е - ще влезе вода от там и затова натискът не се отчита, тъй като натискът излиза един вид навън и не се разпростира както е напълно затворен телефона.
За какво ви е да си купувате камера за вода, след като можете да си направите една олигофренска снимка на половин метър вода в басейн с вече закупен водоустойчив телефон с гаранция?
Напълно нормално е да не ходите да снимате кораловите рифове..
Цитирай
#20

На мен пък хич не ми дреме дали ще се скапе телефона не помня от кога не съм плащал телефон всяка година оператора ми подарява по няколко телефона и ми е все тая
Цитирай
#21

^ положително завиждам на такива хора като теб!
Цитирай
#22

Smile Гаранцията отпада при попадане на вода вътре в телефона,от тук нататък всеки си решава сам какво ще прави,ще го мие ли,ще го потапя ли,ще го къпе ли и т.н.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#23

Не знам как е при Самсунг, но при Сони намокрен телефон се праща чрез търговеца в сервиз и от там пращат нов телефон за вас (стига да не сте го наводнили умишлено!). Същото следва да е и при Самсунг..
Цитирай
#24

Пробвай да докажеш,че не си го държал повече от 30 мин ,на повече от 1,5 м  т.е. че не си го удавил умишлено и тогава ще ти дадат нов телефон Smile .Успех!

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#25

" Ако изпратите за поправка водоустойчиво или прахоустойчиво устройство в център за услуги на Sony, екипът по поправката ще го тества, за да се увери, че устройството все още отговаря на изискванията на указания IP рейтинг." - във връзка с водоустойчивостта на тяхната страница.

Може и сам да си поискаш да ти направят тест. Могат да видят, че пропуска, но никога няма да могат да докажат дали си го потопил на метър и 49см под водата или под метър и 61 см.
А и търговците и техните служители често говорят твърде много
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)