Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове , дефекти и проблеми при LG6

От къде го взе за 600лв чисто нов?


Цитирай
Аксесоари

От един варненски магазин + отстъпка взет на името на фирма ми излезе 590 лв. точно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • joni81
Цитирай

Здравейте колеги след ъпдейта до 8.0 имам следния проблем,телефона доста често се откача от wifi мрежата в къщи,преди със стария софт нямаше никакви проблеми,във настройките съм му задал постоянна връзка с wifi-то,някой да има същия проблем?

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай

Опита ли да нулираш мрежовите настройки? Settings>Network & internet>Network settings reset.
Цитирай
Sad 

(2018-06-12, 21:15:39)fifth_root написа:  Опита ли да нулираш мрежовите настройки? Settings>Network & internet>Network settings reset.

Да направих го не помага продължава да се откача от мрежата wifi,да му направя един factory reset ли не знам Undecided

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай

Е това остава. Следващото е да направиш същото и с рутера: има приложения, с които да сканираш какви канали на безжичен интернет има около теб и съответно да избереш най-малко или неизползвания. Освен това, от значение е и честотата.
Цитирай

Да, пусни WiFi Analyzer и виж кой е най-неизползваният канал.
Цитирай

Добър ден
На знам дали е бъг,дефект,трик или поредното мало умее от страна на ЛГ.Разглеждах едно Г6 на един познат и широко ъгълната камера ми са стори някакси много посредствена.Както и да е върнах на човека телефона и взех да ровя в нета.Оказа се че има два различни модула 2.01 и 2.09 focal length. Като от втория има масово недоволство от качеството.Нямам думи
Толкова ли оказва влияние или проблема е друг,изцяло свързан с модула
Цитирай

(2018-07-18, 11:11:12)bimmer7805 написа:  Добър ден
На знам дали е бъг,дефект,трик или поредното  мало умее от страна на ЛГ.Разглеждах едно Г6 на един познат и широко ъгълната камера ми са стори някакси много посредствена.Както и да е върнах на човека телефона и взех да ровя в нета.Оказа се че има два различни модула 2.01 и 2.09 focal length. Като от втория има масово недоволство от качеството.Нямам думи
Толкова ли оказва влияние или проблема е друг,изцяло свързан с модула

То това масово недоволство в голяма степен е породено от разликата в цифрите, не че някой е видял разликата с очи. 

Как точно определяш "посредствена" камера? Колко по-зле ти се вижда спрямо основната?
Цитирай

Ами стори ми са малко не на фокус краищата на снимката и не толкова остра като при основната.Гледана е само на телефона с зум.Всъщност не знам с кой модул е телефона,постфактум разбрах за различните модули.Но защо всички твърдят че са изтегли ли късата клечка с 2.09
"I have found no information about this issue and it seems it's not official that LG is using 2 different wide camera modules in their G6 They probably use camera modules from more manufacturers. But it's a shame that you pay the same money and don't get the same quality."
Цитирай

Моя е с 2.01мм и си снима добре камерката. След ъпдейта до Орео вече пише 2.04мм. Не знам дали тези с 2.09 след ъпдейта пак са приравнени на 2.04мм.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2018-07-18, 12:07:08)stenlius написа:  Моя е с 2.01мм и си снима добре камерката. След ъпдейта до Орео вече пише 2.04мм. Не знам дали тези с 2.09 след ъпдейта пак са приравнени на 2.04мм.
Същото е и при мен.
Цитирай

Тя на параметри е по-слаба, нищо че пак е 13 мегапиксела. Същественият въпрос е: някой от тези, оплакващи се, вземал ли е модел с камера от 2.09 и 2.01 (каквато е моята, която също след ъпдейта на Орео вече се води 2.04), да направи на множество снимки и с двата на различни обекти и при различни условия, пък тогава да прави изводи? Чудно как не забелязват, че някои модели, като P10 са или с eMMC, или с UFS, където разлика, поне теоретично, трябва да има осезаема, пък никой не се оплаква от бавен P10. Според мен някой просто е надал вой и е бил последван от други, защото се е почувствал ощетен от цифри. Аз не съм попадал на доказано видимо по-лошо качество на снимките в този случай, но може да е мой пропуск. Ако някой е попадал на по-солидни доказателства, нека сподели. Но иначе това изобщо е за отделна тема, не е нито бъг, нито дефект, но пък е част от продукта, за която може да се води някаква дискусия.
Цитирай

То имаше тема мисля, някъде гледах сравнения между двете и има разлика определено.
Цитирай

И аз съм попадал на единични снмики, където има разлика, но дали говорим за еднакъв зуум, за изрязване... Задълбочено поглед над двете не съм виждал. Особено пък откъм видео.
Цитирай

Е по-добро сравнение от това няма в нета: https://drive.google.com/drive/folders/1...Ed5lyfoQVd

Виждат се и външните разлики в камерите, вижда се и разликата в качеството.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Тука намерих едно добро сравнение.Ама колко е автентично ....
https://drive.google.com/drive/mobile/fo...irection=a
Да колега та ма е изпреварил
Цитирай

Не мога да кажа има ли, няма ли разлика. За мен няма достатъчно база за сравнение. Отделно е важно и видеото как е. По-скоро ще е най-добре ако се съберем двама души и на момента почнем да снимаме нещо, но и в такъв случай изводите ще са си основно за нас.

Попадал съм на мнения, че пък всеки от вариантите имал някакви предимства и минуси откъм фокус и детайли. Какъвто и да е случаят, не забравяйте, че втората камера при LG е една от най-добрите и като идея: не е монохромна или само за боке ефект. И освен всичко друго, вече на мегапиксели поне е равна на основната.
Цитирай

Моята е 2.09, но и при мен след update до Орео ми е 2.04мм

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Смятайте сега каква е истината.
Цитирай

Това изравняване са го направили, за да не се чувстват ощетени тези с по-слабата камера, защото няма да знаят с коя са.
Цитирай

(2018-07-18, 18:24:44)Dowper написа:  Това изравняване са го направили, за да не се чувстват ощетени тези с по-слабата камера, защото няма да знаят с коя са.

Пак не върви, защото който знае, ще отчете, че го будалкат. Така и аз се чувствам излъган, че съм бил 2.01, а сега съм 2.04. Tooth
Цитирай

Физически си личи, че на някои апарати лещите на широкоъгълната камера са по-различни. Моя е от първите, мой съсед има G6 по ново производство и съм ги налагал един до друг. Имаше физическа разлика. Не съм се заигравал да ги сравнявам. Вярвам, че след последния ъпдейт и старите и новите ревизии на G6 ще снимат еднакво адекватно с широкоъгълните си камери! Щях да предложа да се видим с някой с 2.09мм да излезем малко да си поиграем за 30-ина минутки. Ако има желаещ, следващата седмица съм отпуск (уикенда на Hills Of Rock \m/) и можем да направим няколко теста, които да сложим във форума и да сме сигурни, че няма да бъдат манипулирани.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Може да са го направи ли така, за да са едни и същи камерите. Както написа @methtical. Аз съм съгласен да направим няколко теста.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Те, ако хардуерно са различни, няма как да ги уеднаквят. Но различия в хардуера е масова практика не от вчера при всички.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)