Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове , дефекти и проблеми при LG6
#76

Лятото и аз си взех G6(H870DS) с Quad DAC, 2 сим карти и 64 гб памет. Обаче още от началото имаше проблем с жака с слушалки - прекъсваше. Днес се зачетох, и решението(поне временно), се оказа лесно - леко се намества едната пластинка на жака навън, за да дава хубав контакт, и при първия тест нямам проблем.
Иначе телефонът е жесток, единствено камерите ме разочароват малко - предната даже много, а задната предимно при ниска светлина.

Lenovo A536
Цитирай
Аксесоари
#77

Преди няколко дни забелязах, че имам 2 по-бели петна на дисплея, когато е на бял фон - големи колкото ориз.  Явно и този модел няма да пропусне да прояви типичния за LG дефект...
Преди това ползвах LG G2 повече от 3 години и при мен не се прояви същия дефет, а при на жена ми LG G2-ката се появи на 2 дисплея. За сега не е болка за умиране, но го пиша за останалите, които не са си купили телефа, а го обмислят като вариант (лично мен това не би ме спряло, но нека се знае Wink  ).
Цитирай
#78

(2018-01-04, 20:25:03)plamen_gr написа:  Здравейте, от вчера имам телефона,но не могада отговоря като доближа до ухото.Сензора за близост е включен яркоста се намаля но при обаждане не става.

Извинявам се, някои колга дали може да сподели как е при него въпросната функция.
Цитирай
#79

При мен също не работеше,а беше включено.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#80

И при мен не работи.Когато имам входящи,слагам го на ухото,но продължава да звъни...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#81

А дали ще се оправи с рестарт?Или да чакам ъпдеит.На мен ми е много удобен телефона,но товя е голям проблем дали има смисъл да се занимавям с гаранция,тои е на три дена.Другото което забелязах, че като говоря има вибрация в задния панел,някои знае ли на какво се дължи?
Цитирай
#82

На V20 работи без проблем. Тествах 4-5 пъти при всякакви условия - отключен, заключен екран, вадене от джоб, докато съм в друго приложение. Сработва когато се допре до ухото и екрана загасне. Ако протектора ви покрива сензора, или е зацапан и не гасне дисплея, функцията няма да сработи. Ако дисплея гасне, но функцията не сработва, значи е софтуерен бъг.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#83

При мен G6 работи, обаче когато съм легнал не гасне екрана и не работи. При всички други ситуации действа. Защо не работи когато съм влегнало положение не знам.
Цитирай
#84

Със сигурнос е бъг понеже екрана се гаси,а моя е на три дни и нямам никакви протектори.
Цитирай
#85

(2018-01-06, 13:40:06)juspar написа:  При мен G6 работи, обаче когато съм легнал не гасне екрана и не работи. При всички други ситуации действа. Защо не работи когато съм влегнало положение не знам.

И при мен на V20 не работи като съм легнал, на V10 също.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#86

Сега установих,че трябва да го разклатиш като маймун и сработва.
Цитирай
#87

Аз нямам такъв проблем/дефект/ гасне си екрана след определено време т.е /30сек дефаулт/

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#88

(2018-01-08, 00:04:46)AndroiOS написа:  Аз нямам такъв проблем/дефект/ гасне си екрана след определено време т.е /30сек дефаулт/

Говорим за функцията,при която телефона автоматично отговаря на повикване,когато го доближим до ухото...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#89

Че то има ли такава функция? Баси. Как се включва Big Grin

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#90

(2018-01-10, 21:51:49)AndroiOS написа:  Че то има ли такава функция? Баси. Как се включва Big Grin
Настройки>Повикване>Още>Жестове>Отг. на входящо повикване.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#91

Пробвах и по default ми е пуснато.
П.С: Не ползвам български интерфейс а английски (USA)

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#92

Открих един бъг. Блутута ми започва да прекъсва когато телефонът се мъчи или се е закачил към някакъв слаба Wi-Fi мрежа. Установих го един ден киснейки в колата да върша нещо и слушах музика през блутута на плейъра. По едно време започна да прекъсва яко и забелязах, че уайфайя се мъчи да се върже към домашната ми мрежа. Спрях го и всичко се успа. Предполагам ще го оправят, изглежда ми като софтуерен конфликт.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#93

Колеги моля за следното мнение. Смятам да закупя телефона и питането ми е към собствениците, които го ползват поне от месец-два и нагоре дали има забавяне, насичане, сериозен лаг. Питането ми е защото сега си продавам Ай Фон 7 след като IOS взе да си работи като скапан самсунг с андроид и за това ще се върна към LG G6 тъй като съм имал G4 и бях предоволен. Питането ми е дали след ползване на телефона почва да забива.Ясно е ,че до като е нов си работи бързо и т.н.

Благодаря предварително.
Цитирай
#94

Моят е на почти 6 месеца вече, ъпгрейдвал съм и съм даунгрейдвал фърмуери - досега не съм му правил фактори ресет, не е забивал, не съм имал force close повече от 1-2 пъти за този период. В началото работеше по-пъргаво, сега се забелязва леко забавяне, но съм го и напълнил с фонови приложения яко. Ползвам го активно, смятам, че бачка доста бързо. Стоковият лаунчър е лагав по принцип, ако го смениш с нещо друго ще ти се струва много бърз телефона. Ако очакваш всичко да е мигновено или да хвърчи и да мултитаскваш 20 приложения едновременно - няма да стане с този телефон. Настройваш анимациите и транзишъните на 0.5х и се наслаждаваш на телефончето.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#95

Стоковия лаунчер е лагав? stenlius, да не си слагал някоя тема която му сменя анимацията, или ти да си я сменил? Аз съм с ефект на екрана слайд и нямам никакъв лаг вече 2 месеца. Или LG са се изложили с оптимизацията на G6, или SD 820 във V20 се справя по-добре от SD 821 в G6? Та той лаунчера на V10 не лагва, а е със SD 808 и не съм му намалял анимациите.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#96

Ся всеки различно го разбира.Имах G6 за 2 месеца и го разкарах.Не съм сменял лаунчери,теми и разни такива глупости.Карах със стоковия + app drawer.Разочаровах се не от самата работа на телефона,а от посредствените камери,които са му нашибали.Основната камера не е добра,трябват много ръчни настройки за да получиш нещо,а на мен не ми се занимава с тая глупост.Предната камера е гадна,всеизвестен факт.Отделно,има 2 различни модула за широкоъгълната камера.LG си мълчат за това,но ще излезе на бял свят,хората пропищяха вече.Малко повече информация ще откриете в линка,който ще сложа след малко.Естествено,аз бях със гадния модул 2.09мм и широкоъгълните снимки нямаха детайл,да не говорим ако ги кача на комп.Като бързодействие и цялостна работа на телефона нямах никакви забележки,отваряше всичко мигновено и не ми е крашвал въобще.Батерията беше задоволителна.Дисплея не е от най-добрите,това също е всеизвестен факт,моя имаше отблясъци от подсветката в единия ъгъл,а телефона ми беше чисто нов.И така ще работи,но ме дразнеше.Като качество дисплея също отстъпва от много други LCD-та които съм виждал.HTC имат прекрасни LCD-та между другото.Мисълта ми е да не очаквате нещо кои знае какво от този телефон,защото няма да го получите.Иначе пак казвам,специално за бързодействие и скорост на отваряне на приложения,плавност и т.н телефона е супер.Не го усетих нито веднъж да ми е загрял или ако съм то е супер минимално.Тоя телефон трябваше да бъде минимум основна камера със сензора на HTC 10 поне.Като плюс мога да изтъкна много добрата сглобка и чудесния размер,изключително удобен.В последствие взех S7 Edge и въпреки,че е по стар модел..отвява G6 почти по всички параграфи.Ето и линка за широкоъгълните камери и различните модули:
https://www.reddit.com/r/lgg6/comments/7...ide_angle/

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#97

Абсолютно съм съгласен за камерите. Сравнявам го с G4, и при по-ниска светлина 4-ката се справя по-добре...

Lenovo A536
Цитирай
#98

То и при добра светлина 4-ката ще вкара повече детайл.На G6 сензора му е малък,няма как да се случат нещата..също така G6 помпи цветовете на автоматичен режим за сметка на детайли,поне от към цветове го докарва.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#99

Усещам как това ще ми е последното LG.. В момента гледам, че даже нямам Developer options за да премахна анимациите(H870DS). Каква беше логиката да правят 20 разновидности на телефона.. Камерата е потресаваща, дисплеят при изцяло черен има бяла светлина в долната част(предполагам подссетката).. Хвалех го много, но започвам да се разубеждавам дали е толкова добър.. Вече ще почна да се замислям повече за Xiaomi, Huawei, One Plus и т.н...

Lenovo A536
Цитирай

От толкова марки накрая се изкефих на сони.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)