Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове , дефекти и проблеми при LG6

JuStIc3, Developer Options са скрити по подразбиране. За да се докопаш до тях трябва да влезеш в About Phone -> Software Info и да се напомпаш на Build number няколко пъти. Така се отключва и вече можеш да бърникаш в Developer Options.
Аз пък от телефона съм доволен, снимал съм рамо до рамо при едни и същи условия със G6 и Samsung S7e и при G6 излизаха по-добре. Снимал съм рамо до рамо на ръчни настройки с Huawei P9 и Huawei Honor 8 и G6 ги утепва от воле. Бързодействието при мен е задоволително добро (имайки предвид, че ползвах G3 и ми стигаше), без да съм връщал фабрични настройки. Ползвам го от 19-ти Май, малко след като излезе. Единственият бъг, който съм забелязал този, който споменах малко по-горе.
Иначе си погледнах камерата, аз съм от късметлиите с хубавия широкоъгълен сензор.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
Аксесоари

Хм, оказа се прав за Developer options, за което благодаря. Не казвам, че не съм доволен от телефона, но такива дребни неща ме изкарват извън нерви, особено когато обичам да снимам. Мога да ти предложа нещо - да вземем да направим по една снимка с широкоъгълната при някакви еднакви условия, да ги качим някъде с висока резолюция, и да ги сравним.

Lenovo A536
Цитирай

(2018-01-15, 18:33:06)JuStIc3 написа:  Вече ще почна да се замислям повече за Xiaomi, Huawei, One Plus и т.н...
Аз не само се замислях, но така се бях ядосал на LG заради проблемните дисплеи със задържане на изображението, че преминах от LG V10 на Huawei Mate 9. И съжалих. Опитвах се, търпях, търпях и накрая го продадох и си взех LG V20. Просто и там си има дразнещи неща и нямаше нещо, което да ме грабне в тоя Мейт 9. Добра батерия и това е.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2018-01-15, 18:47:23)methtical написа:  JuStIc3, Developer Options са скрити по подразбиране. За да се докопаш до тях трябва да влезеш в About Phone -> Software Info и да се напомпаш на Build number няколко пъти. Така се отключва и вече можеш да бърникаш в Developer Options.
Аз пък от телефона съм доволен, снимал съм рамо до рамо при едни и същи условия със G6 и Samsung S7e и при G6 излизаха по-добре. Снимал съм рамо до рамо на ръчни настройки с Huawei P9 и Huawei Honor 8 и G6 ги утепва от воле. Бързодействието при мен е задоволително добро (имайки предвид, че ползвах G3 и ми стигаше), без да съм връщал фабрични настройки. Ползвам го от 19-ти Май, малко след като излезе. Единственият бъг, който съм забелязал този, който споменах малко по-горе.
Иначе си погледнах камерата, аз съм от късметлиите с хубавия широкоъгълен сензор.
Пич,не се изхвърляй..с малкия сензор на G6 да ловиш по-добри снимки е смешка.Трябва да имаш перфектна светлина за добра снимка със G6.Приближиш ли малко всичко става мазало без детайли.Имал съм и Nexus6P, телефона въпреки че е 2015-та смазва G6.Аз съм крайно разочарован от камерата, явно вижданията ми са различни.Това беше една от основните причини да го махна.Това все пак не го прави лош телефон,мисля си даже че е оптимизиран много добре от към бързодействие и реакция на системата.Просто камерата куца, това е..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Колеги а реално ако искам да си купя нов g6 сега от Бг какво трябва да си следв за да попадна на камерата с читавия сензор. Благодаря
Цитирай

vesoisthebest, не се обиждай, но преди по-малко от месец друго твърдеше.

(2017-12-21, 10:28:23)vesoisthebest написа:  Пичове,снимките са подобрени.Виждам голяма разлика с преди и почти няма шум при приближаване и това се отнася и за широкоъгълната камера.Това всичко на ауто настройки,иначе е ясно че на ръчни нещата стават много по-добри,особено вечер.Сега забелязвам как изпъкват детайлите при зуум и отделно почти не се усеща кога снимаш,става мигновено.Няма никакво забавяне на бутона за снимане.
Още инфо-Фокусира поне 2 пъти по-бързо от преди!А си мислех,че преди фокусира бързо Big Grin

(2017-12-21, 15:04:24)vesoisthebest написа:  Тоя широкоъгълен сензор е супер гъзария.Наистина ме кефи на макс обхвата.Отделно не виждам черно белия филтър в камерата на LG с какво отстъпва на мейта и монохромния му сензор..

(2017-11-07, 12:22:21)chopakov написа:  Съпоставих С7 на жената с моя Г6.Г6 прави по добри снимки

(2017-11-07, 12:50:19)vesoisthebest написа:  И аз съм ги съпоставял.Вярно е,просто ЛГ-то фокусира една идея по-бавно.Самсунга е с DualPixel и фокусира бързо.


Чудя се ако не беше прочел тази статия https://www.reddit.com/r/lgg6/comments/7...ide_angle/
дали щеше да разбереш, че си прецакан?
Те и Samsung ползват различни сензори, едните са си техни, другите на Sony.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2018-01-15, 22:08:31)valentindb написа:  Колеги а реално ако искам да си купя нов g6 сега от Бг какво трябва да си следв за да попадна на камерата с читавия сензор. Благодаря
Доколкото разбрах, правиш снимка и после в подробности, където пише дължина на фокус трябва да е 2.01mm. Ако е 2.09 е размазания. Моят е 2.01. Big Grin

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

(2018-01-15, 22:08:31)valentindb написа:  Колеги а реално ако искам да си купя нов g6 сега от Бг какво трябва да си следв за да попадна на камерата с читавия сензор. Благодаря

Отваряш камерата, натискиш в дясно правоъгълника с трите борчета, правиш снимка, отваряш я, натискаш горе трите точки за опции, превърташ най-долу и натискаш подробности, търсиш в данните някъде пише дължина на фокуса: трябва да е 2.01 mm


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2018-01-15, 22:17:26)vargala81 написа:  vesoisthebest, не се обиждай, но преди по-малко от месец друго твърдеше.






Чудя се ако не беше прочел тази статия https://www.reddit.com/r/lgg6/comments/7...ide_angle/
дали щеше да разбереш, че си прецакан?
Те и Samsung ползват различни сензори, едните са си техни, другите на Sony.

Не се обиждам,не съм фен на никоя марка в интерес на истината.Не съм имал повече време за тестване и съм се заблудил,сега си поправям грешката.А дори и да не бях прочел,моята широкоъгълна камера беше ужасна и това го виждах от ден първи.Спора е излишен, камерата на G6 е среден клас,не се справя както би следвало един флагшип да се справя.За пореден път казвам,че причината да го махна е точно камерата.Не е нормално G5 и G4 да са със по-добри..не..МНОГО по-добри камери,то се вижда бе хора..вие слепи ли сте..давам истинско обективно мнение след като съм ползвал G6.Ако камерата беше по-добра,нямаше и да си помисля да го махна.На телефона всичко изглежда прекрасно докато не го метнеш на компа и видиш какво мазало е сътворила камерата.В началото не се заглеждах,после ми направи впечатление че снимките са..някак зле.Почнах да правя нарочно снимки във всякакви ситуации и със двете камери..та стигнах до извода че съм грешал много.Ето,сега си поправям мнението.Ще се върна на LG когато видя,че не ме цакат с гадни камери и изключително бавни ъпдейти по сигурността.И да, наистина имаше подобрение във снимките след последния ъпдейт, това мога и сега да го потвърдя.Това естествено не се отнася за широкоъгълния сензор, както и за предната камера.Това също не означава,че камерата е станала цвете за мирисане.Щом съм го разкарал значи за мен има причина.Живи и здрави.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Vesoisthebest до вчера казваше, че камерата е страхотна ала бала, а сега я плюеш Big Grin
П.С: Има ли официален сайт където пишат промените на билда? Както при Апъл

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

(2018-01-16, 17:22:46)AndroiOS написа:  Vesoisthebest до вчера казваше, че камерата е страхотна ала бала, а сега я плюеш Big Grin
П.С: Има ли официален сайт където пишат промените на билда? Както при Апъл

Ти май не ми следиш мисълта и не си прочел това,което написах последно?И не,няма такъв сайт до колкото знам със changelog.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

https://photos.app.goo.gl/wDqgiB9ebw7yhJKJ2

Все още смятам, че не е гадна. Прочетох, че някакъв ползвал друго приложение и било в пъти по-добре. Open Camera или нещо такова, което автоматично може да се сметне за софтуерен проблем, който вероятно ще си получи фикса Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

Здравейте колеги спрял съм се на lg g6,телефона ще е за подарък на баща ми понеже ще пътуват до Дубай та искат нещо добро и с добри камери,както разбирате ще се ползва много за снимки,селфита и клипове най вече вечерно време а и през деня.Дано да съм уцелил правилния телефон,съвет от къде мога да го закупя?гледам че във интернет сайтовете е по 720лв някой сайт надежден да предложите?А и още нещо това с камерата с фокуса“““““дължина на фокус трябва да е 2.01mm. Ако е 2.09 е размазания.Как може да се провери ако го закупя от интернет магазин?мерси

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай

(2018-01-15, 13:41:32)vargala81 написа:  Стоковия лаунчер е лагав? stenlius, да не си слагал някоя тема която му сменя анимацията, или ти да си я сменил? Аз съм с ефект на екрана слайд и нямам никакъв лаг вече 2 месеца. Или LG са се изложили с оптимизацията на G6, или SD 820 във V20 се справя по-добре от SD 821 в G6? Та той лаунчера на V10 не лагва, а е със SD 808 и не съм му намалял анимациите.
Темата ми е от вградените - High contrast, черно с оранжево. Ефекта за мърдане е Domino. И да, от време на време има лек лаг в лаунчъра, личи си, че е от него.
При теб на V20 е много вероятно системата да е по-оптимизирана, а и аз съм с HK ром.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Идеи за интернет магазин коректен който има читави бройки от модела ?
Цитирай

Погледни Skyfon Варна,преди съм пазарувал от тях и не съм имал проблеми.Ходил съм дори и във физическия им магазин,но отдавна.В момента цената на G6 е нереално добра,като се има предвид,че средния клас на Самсунг струват по толкова дет се вика..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Първото ми Г6 е от Техномаркет.Второто е от ЕлитМобил.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

(2018-01-19, 08:58:35)valentindb написа:  Идеи за интернет магазин коректен който има читави бройки от модела ?
Съветът ми е, набелязваш си няколко оферти и звъниш в официалния сервиз(мисля че "сръчко" бяха за lg) и питаш дали имат отношения със съответните магазини. Ако потвърдят значи търговецът може да се счита за коректен. т.е ще имаш реална гаранция с оригинални резервни части и без шикалкавене. 
Когато преди пет месеца си търсех телефон си набелязах три магазина и от сервиза ми потвърдиха само за един, че обслужват гаранционно апаратите му. Беше с по-висока цена от останалите, но за другите два от сервиза не бяха и чували. Няма да казвам имената им, за да не излезе, че правя реклама или че плюя. Само споделям. Smile

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Не мисля, че ще е реклама, ако споделиш. Реално ще помогнеш на други колеги искащи да закупят телефона.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2018-01-19, 13:15:32)ganchev написа:  Не мисля, че ще е реклама, ако споделиш. Реално ще помогнеш на други колеги искащи да закупят телефона.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
Магазинът за който потвърдиха от сервиза беше Ситител. Попитах ги дали, ако се наложи мога лично да занеса телефон при тях(за да спестя време по куриери). Казаха да, но условието бе телефонът да е за нашият регион. Ако е за друг трябвало да бъде препратен към тях от магазина(не знам какви са им схемите). За мен е важно при гаранционно събитие, на търговеца да му е все тая, дали ще е нещо софтуерно или ще се сменя дънна платка и това си мисля може да стане само при ремонт в официален сервиз(ако греша някой да ме поправи). Тия с гаражните сервизчета съм им сърбал попарата и съм казал никога повече, ако и 200лв надолу да е цената. Понякога спестеното излиза солено. Но всеки има глава на раменете си и сам решава. Smile

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Моя focus lenght е 2.09 това проблем ли е?

Моя го поръчах от Elit-Mobile и съм доволен. Бърза доставка.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

(2018-01-19, 18:41:45)AndroiOS написа:  Моя focus lenght е 2.09 това проблем ли е?

Моя го поръчах от Elit-Mobile и съм доволен. Бърза доставка.

Ако не ти размазва снимките от Wide Angle - не е проблем. Но ако прочетеш статията, вече може и да е проблем.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Колеги някой да пробва новата модифицирана камера на Google Camera HDR+,колеги от испански форум е качиха преди малко,доста от тях са доволни от резултата по чисти и натурални снимки,единственото лошо нещо е че не може да снима видео но и това ще стане по нататък ето и линка към апк приложението https://drive.google.com/file/d/16rRakDR...YY5t-/view пробайте и дайте мнение по въпроса....Гледах сравнение на снимки със сток камерата и тази на Google Camera HDR+ е разликата е очевадна на тъмно и на светло в плоза на Google Camera HDR+ ...

LG G7 ThinQ Cludy[b]CloudyG2 3.2G2 3.2[/b]
Цитирай

Когато снимам с камерата вечер със светкавица снимките ми излизат все едно снимам в мъгла.
Някой друг с такъв проблем

Samsung S23+
Цитирай

(2018-01-19, 19:29:46)vargala81 написа:  Ако не ти размазва снимките от Wide Angle - не е проблем. Но ако прочетеш статията, вече може и да е проблем.

Прочел съм я. За това казвам.
Не се виждат размазано.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)