Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бъгове , дефекти и проблеми при LG6

По време на разговор /не всеки път/ разговора прекъсва нито ме чуват нито аз чувам .Този проблем продължава около пет секунди и после разговора се оправя.Имане ли този проблем и как се оправя ??

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
Аксесоари

(2018-04-10, 17:28:52)badjo написа:  По време на разговор /не всеки път/ разговора прекъсва нито ме чуват нито аз чувам .Този проблем продължава около пет секунди и после разговора се оправя.Имане ли този проблем и как се оправя ??

Т. нар. random issue е малко по-тегаво да се определи от какво е понякога, но класика е да направиш едно нулиране на устройството. Виж дали си активирал Noise suppression и Voice clarity (макар че не би трябвало да влияят по такъв начин) и ако си - спри ги, ако не си - пусни ги пък (Settings>Call>Common>Sound).
Цитирай

От къде може да се дръпнат песни с пълното качество на аудио звука? И дали ще има ефект без Dual Dac?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Песни където ги има във flac или wav формат като най-често използваните музикални за 24 или 32-битов звук. И не - няма как да е същото без DAC-а - тогава той за какво е? Но с хубави слушалки ще е по-добре от mp3 и всичко 16-битово, макар че малко хора обръщат внимание на такива неща, че чак да ги улавят.
Цитирай

Тези сайтове за конвертиране от мп3 на флак дали наистина помагат и не се губи качеството от колкото от една некомпресирана песен в студио?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Ще се подобри, но предвид това, че един файл вече е сбит веднъж в 16-битов, то информацията вече е изгубена, така че дори да го конвертираш на 24 или 32, то станалото - станало. Но освен ако не слушаш твърде особена музика (като мен, но дори и аз успявам да намеря любими групи в по-качествени формати), другото не е неоткриваемо във flac или wav.

Ще ти е интересно да потърсиш едно произведение в 432 Hz и 440 Hz.
Цитирай

Като цяло от сайтовете в нета за конвертиране нямаш опция на колко херца или битове да се конвертира.
В гугъл плей, когато закупиш песен на какъв формат е и по-добре ли е от конвертираната от нета?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Това с херците е друга история, ако ти е интересно.

Google Play, ако не греша, дава само mp3 в 320 kbps и практически ако си вземеш албум Х на изпълнител Y от там или го заемеш от приятел на диск и си го конвертираш в същия формат на същото качество, то разлика не виждам откъде би дошла.

Не знам в кои сайтове гледаш за конвертиране, но обикновено предлагат опция за битрейта (примерно https://online-audio-converter.com). Но можеш да си свалиш и програма на компютъра и да действаш през нея.
Цитирай

Не съм го срещал тоя сайт. Четох, че предлагали вече и в flac формат

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Ми не е зле да предлагат, реално е по-коректно, защото те така и така са си уредили нещата с изпълнителите, а от там насетне няма значение какъв формат ти продават, но има значение дали ти предлагат избор от такива. Пък и mp3 става все по-остарял като качество и възможности, беше вървежен заради съотношението качество:размер на файла, но с днешните капацитети (и възможности за съхранение), размерът не е от значение вече.
Цитирай

Преди време тествах някой песни в mp3,flac,aac от SOLO 2 слушалки и не усещах разлика колкото и да се заслушвах. Вградено аудио на лаптоп. Не съм пробвал от друг източник като студио колони

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Тук работата е до усещане, дори на обикновена саундкарта трябва да има разлика - шумове, пукания, високи честоти, плътност. Сравни една песен в различни формати. Пък ако все са тиеднакви ще си спестиш претенции, все пак е важно просто да си слушаш което ти е кеф.
Цитирай

А бе гледам в центъра на актуализации има ъпдейт за Smart Doctor, но няма новости? Защо правят такива глупави ъпдейти без да показват какви са нещата?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Някой споделял ли е файл с wifi direct., аз се свързвам с другия телефон, но не изпраща нищо?
Цитирай

Здравейте колеги. Един приятел от оня ден някъде няма вибрации на lg g6. Пуснал е да му вибрира при званене но ги няма просто. Обратната връзка с вибрации която използва също не работи като че ми изглежда да е хардуерно. Днес ще прави заводски и ще видим. Такъв проблем май имаше на g4, тук някой имал ли е този проблем?
Цитирай

Досега не съм го срещал с нито един от четирите използвани от мен модела, но поне е просто: ако и след заводски настройки не иска, значи е хардуерно. Преди това можеш да пробваш Smart Doctor (макар че се съмнявам да каже нещо) и приложение от маркета и това е.
Цитирай

Според смарт доктора хардуер всичко е ок. Ще видя след като му върнем заводските.
Цитирай

Здравейте,забелазах че селфи камерата ми снима огледално при вас така ли е?
Цитирай

Има в настройките на камерата, да не снима така. Погледни ги.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Немога да намеря тази насроика.

Намерих го
Цитирай

колеги ,здраввейте. Хубавото ми сони сдаде багажа от прегравяне и дисплеят се отлети горе(поне си мисля ,че е от това..) та сега съм се загледал в г6 и гледам сайтовете къде е най-евтин(като типичен българин естествено .. Big Grin) та в няколко сайта го намерих за ололо 625 лева,има ли нещо измамно според вас, защото другата най-евтина цена е в ситител и е 760 лева?

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай

Не е, в olx са по 600 ползвани.
Цитирай

(2018-05-05, 21:09:42)Marto.g написа:  Не е, в olx са по 600 ползвани.

Ама е.Седмица след като взех  третия за 725лв.,падна на 670-680лв.Това беше преди месец...А Г7 вече е факт и старият модел поевтинява...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай

значи да взимам смело?

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай

Че аз лятото го взех за 450$..

Lenovo A536
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)