Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X

Ясно. А някаква идея как да трия и деактивирам системните приложения?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
Аксесоари

Аз ползвам titanium backup, но има много други програми, например System app remover pro.
Внимавай все пак какво триеш
Цитирай

(2018-12-29, 18:31:06)suffer написа:  Аз ползвам titanium backup, но има много други програми, например System app remover pro.
Внимавай все пак какво триеш

   
Това ми показва при опит да изтрия нещо със System app remover pro.

Пп: Оправих се. Инсталирах Titanium Backup и с нея успях да забраня ненужните ми приложения.

Да попитам също, ако реша да флашвам друг ром, примерно миуи 9 на xiaomi.eu, има ли нещо по-специално което се прави или просто си тегля файла и флашвам през TWRP?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

(2018-12-29, 19:05:26)tndrrr написа:  Това ми показва при опит да изтрия нещо със System app remover pro.

Пп: Оправих се. Инсталирах Titanium Backup и с нея успях да забраня ненужните ми приложения.

Да попитам също, ако реша да флашвам друг ром, примерно миуи 9 на xiaomi.eu, има ли нещо по-специално което се прави или просто си тегля файла и флашвам през TWRP?

Smile Желателно е да направиш чиста инсталация, с всички вайпове (Dalvik Cache, Data, Cache, System). Последните 2 месеца няколко пъти минавам миуи 9 към 10 и обратно.Освен вайповете правя и формата дата -> yes.

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай

Някой с подобен проблем? Камерата съм я ползвал за не повече от 5 минути.
С Global MIUI 10 съм.
       

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Опитай с изчистване кеша на приложението.

 
Цитирай

Виж на кои приложения си дал достъп до камерата и там където чистиш кеша можеш да дадеш Стоп на камерата или да я спреш от таск мениджъра(Recents)
Цитирай

Июа разрешения само за Микрофон и Хранилище. В таск мениджъра камерата я няма, а като я спра от там където чистя кеша, след това пак се стартира. Опцията автостартиране не е пусната.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Здравейте колеги! Наложи ми се да направя hard reset на телефона и сега не мога да се ориентирам как да добавя или да премахна допълнителен екран на работният плот. С MiUi 9 съм и с GS ROM. Уж опитах всичко, не става и не става...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Мисля "принудително" не можеш. Като запълниш предходния с приложения автоматично ще ти отвори нов и обратното. Ако се лъжа някой колега да ме поправи.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

Задържаш на екрана, докато се появят долу опциите за wallpaper, widgets, Settings и задържаш на някоя икона, която и да е.
Долу на мястото на трите опции ще се появят съществуващите екрани, но само за разместване или смяна на екрана по подразбиране.
За премахване.. Екран се маха сам, когато вече няма нищо на него, а се добавя когато замъкнеш нещо надясно от най-крайния екран
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • iwan33, ss_23
Цитирай

Благодаря за поправката, това с преместването в дясно съм го забравил.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

Нова версия... Smile [Изображение: fa550441fbb2bf43dadf222b330cbb66.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на Joro711 за това мнение:
  • iwan33, ubp
Цитирай

Друго какво ново има?
[-] 1 потребител изказва благодарност на TiL за това мнение:
  • amica
Цитирай

При мен батерията държи още повече (+20%) след ъпдейта. Има дребни подобрения в графичния интерфейс, добавени са няколко нови под менюта, като цяло - заслужава си. Надявах се да тръгне-най накрая Voice over LTE (VoLTE) на Виваком. Не става, въпреки, че има опция да се включи в менюто с настройки на сим картата. Изпращенето на смс също не го активира, всичко пробвах.
Гледах и на Mi 8 VoLTE официално не се поддържа от Виваком... жалко!
Моделите Huawei в официалния списък обаче сериозно се увеличават.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай

На MI 8 VoLTE тръгва безпроблемно при Виваком, въпреки че не се поддържа официално. Виж в глобалната тема за VoLTE, същото важи за много модели на Xiaomi. За съжаление Ноте 4 не е сред тях.


Цитирай

Тва със списъка и преобладаващите хауФейкчета си е чист маркетинг...
[-] 1 потребител изказва благодарност на TiL за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

^  Много си прав за тази констатация  Tummenupp


Цитирай

На MI 8, Виваком, VoLTE не тръгва и не работи - темата тук я знам. Това, че е активирана от менюто не означва, че работи.
пп
Който иска да си ползва безпроблемно VoLTE да гледа и да се съобразява с официалната информация за поддържаните модели от оператора.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай

Вече те помолих в другата тема да не разпространяваш непроверени слухове. VoLTE работи на MI 8, проверено и доказано от много хора. Този апарат няма нищо общо с Редми Ноте 4, при който за съжаление не работи VoLTE.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай

         
Имам два телефона, единият е Redmi 6A, a другият Note 4x. И двата са с карти на А1.
Въпроса ми е, защо при 6А мрежата е ЛТЕ (първата снимка), а на 4Х е 4G (втората снимка)?
На 6А не съм активирал нищо, дори в менюто нямам опция за активиране на VoLTE. Просто вчера го купих телефона, сложих картата и нищо повече не съм правил.
При 4Х в менюто имам опция за активиране и съответно съм я активирал, но стои на 4G.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Единия е с андроид 7. А другия с андроид 8?
И двете показания нямат общо с ВоЛТЕ
Цитирай

4G= LTE. Еднакво значение имат. Което и от двете да ти пише- няма разлика.

За VoLTE на Ноте 4- няма да тръгне, независимо от наличието на опцията в менюто. Много хора тестваха, за съжаление безуспешно. Следващите модели от серията- Ноте 5, Ноте 6 про, Ноте 7 поддържат безпроблемно VoLTE.

Имайте предвид също така, че А1 единствен от трите оператора НЕ предлага VoLTE на своите клиенти. Услугата ще намерите при другите два оператора.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • meto11
Цитирай

Добро утро! Може ли някой знаещ колега да качи miui браузърът от последният РОМ тук? Доста се рових, но не го намирам като файл за инсталиране.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

(2019-03-17, 09:55:28)iwan33 написа:  Добро утро! Може ли някой знаещ колега да качи miui браузърът от последният РОМ тук? ...

Виж тук

Xiaomi 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на stiix за това мнение:
  • iwan33
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)