Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X

(2017-11-10, 17:20:20)suffer написа:  fastboot oem edl
fastboot oem edl при RN4X "умря отдавна". Доколкото си спомням от v8.1.10.0 или v8.1.15.0 на Global Stable, китайците разкараха тази функция. Вкарването в EDL режим с кабел, доколкото съм запознат от колеги от други форуми, при по-новопроизведените модели на RN4X също не е актуално. Единствения вариант остава да му махнеш задния капак и по метода "две точки накъсо" (описано е в други теми), да го вкараш в режим EDL. А в случая това изобщо не се налага и не е необходимо да се прави... Маса време изгубихме в писане на нещо, което едва ли някой тук го интересува... Преди година имаше почече интерес към подобни проблеми... сега като че ли интерес почти няма... Така, че да не губим време да обясняваме тези неща... сами на себе си Smile
P.S. Виждам, че се ровиш из разни източници, различни от моите и пускаш от време на време инфо, което на малко места се среща. Така, че имам един въпрос:
Да имаш някакво инфо, кога се очаква да пуснат China Stable - MIUI9, Android 7. Пуснаха някаква v9.0.1.0 неофициална, която нарекоха China Stable, но е през recovery, още преди да пуснат v9.0.3.0 на Global. И от тогава пълно мълчание по темата. А и на официалния им сайт си стои MIUI8, Android 6.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари

Да. Такива са времената вече. Рядко се флашва, пускаш и ползваш и въпроси основно за някоя настройка или функция, но темата е за ъпдейт, а дори в миуи форума дават три метода за ъпдейт:
System, recovery, fastboot

Специално командата работи на отключен буутлоудър, повтарям за всеки случай Wink
Цитирай

Снощи около 23:30 го оставих на 52% , на сутринта(08:53) е на 51%. Това с MIUI 9, бомба си е.
Цитирай

Добре си е батерията ще направи 10 часа екран като нищи
Цитирай

Изпробвах функцията за локален бекъп с една програма- Спийд тест, преди да направя ъпдейт към 9-та. Спрях и нета за всеки случай. Програмата се възстанови коректно и всички 62 теста, направени от мен, бяха там. Следователно локалния бекъп възстановява и данните вътре в приложенията.

Папката с бекъпа стои в директория- MIUI/ backup/ AllBackup/ тук вече е папка означена с датата на бекъпа. За всички 120 програми ми дава, че ще заеме общо 10 ГБ. Следователно след бекъпа трябва да я копирам на компютъра и впоследствие след ъпдейта и фабрични настройки да я пренеса обратно? В директорията MIUI/ backup/ освен папка AllBackup има и папка Transfer. В нея ли трябва да върна бекъпа от компютъра?


Цитирай

Да. Така трябва да се случи
Цитирай

(2017-11-13, 18:57:10)milenvn написа:  Изпробвах функцията за локален бекъп с една програма- Спийд тест, преди да направя ъпдейт към 9-та. Спрях и нета за всеки случай. Програмата се възстанови коректно и всички 62 теста, направени от мен, бяха там. Следователно локалния бекъп възстановява и данните вътре в приложенията.

Папката с бекъпа стои в директория- MIUI/ backup/ AllBackup/ тук вече е папка означена с датата на бекъпа. За всички 120 програми ми дава, че ще заеме общо 10 ГБ. Следователно след бекъпа трябва да я копирам на компютъра и впоследствие след ъпдейта и фабрични настройки да я пренеса обратно? В директорията MIUI/ backup/ освен папка AllBackup има и папка Transfer. В нея ли трябва да върна бекъпа от компютъра?
А фабричния ресет го правиш след като телефона се ъпдейтне, рестартира се и зареди ос нали? Защото има опция и в TWRP, но на мен не ми отваря рекавърито като ъпдейтвам.
Дано обясних добре, ако изобщо има разлика между двата вида триене на данни

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
[Изображение: 48cfb20504279c03351e110f9aa86746.jpg]

locke on
Цитирай

Сега се усетих, че вече при входящо повикване не излиза снимка на цял екран, което за много хора може к да е глупаво, но на мен ми допада. Рових, и не открих някъде опция да го включа. Прав ли съм, че са премахнали екстрата?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2017-11-18, 12:39:52)veso99 написа:  Сефа се усетих, че вече при входящо повикване не излиза снимка на цял екран, което за много хора може к да е глупаво, но на мен ми допада. Рових, и не открих някъде опция да го включа. Прав ли съм, че са премахнали екстрата?

Има си я!
Цитирай

Ииии къде е?

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
Цитирай

(2017-11-19, 21:24:19)Crusss написа:  Ииии къде е?

При мен си излиза на цял екран,като след ъпдейта съм ресетнал и не съм барал допълнитени настройки. 
Скриншота е направен преди минути! 
[Изображение: 9226568.jpg]
Цитирай

Това се получава ако за пръв път ти звъни контакт със снимка, ако влезнеш на даденич контакт в тел.указателя и изчакаш малко, снимката му ще се уголеми, след това ако пак ти звънне ще е на целич екран. Гадното е че всички контакти трчбва да ги отвориш един по един докато им се уголемят сниките, после всичко ще е наред. Така става когат се изтрият кешовете на контакти или инсталираш от fastboot на чисто.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай

Май ще трябва и аз да правя ресет, че има разни бъгове. Забелязах, че ми се включва екрана от самосебе си и след няколко секунди гасне без да е имало причина. Първия път помислих някой да не е писал на вайбъра, но нямаше никака активност. Другото като ми звънне някой и мелодията тръгва и след 1-2 секунди прекъсва и тръгва отново след 2-3 секунди.

Не съм го ровил въобще и да си играя с приложения и нови не съм качвал да видя дали няма да има и други проблеми.

То аз и не исках да обновявам още с деветката, но не видях как мога да спра автоматичния ъпдейт и той сам се обнови. Макар, че преди това изтрих сваления файл с новата версия и си мислих, че така няма да се инсталира.
Цитирай

Хубаво е след такива големи ъпдейти, винаги да се прави ресет!
Цитирай

@ekotodorov, в повечето случаи това важи за ъпдейт на версията на ОС, но за MIUI - не е задължително.

 
Цитирай

Бях питал по надолу, но никой не отговори. След като инсталирам ъпдейта с miui9 и хард ресетна телефона, ще се запази ли miui9 или ще ме върне на miui, с който е дошъл телефона?
Хардресетнах едно леново и то си върна версията, с която го бях закупил

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай

Ще се запази.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Цитирай

Хард ресета връща до последния направен ъпдейт, не бях чувал да понижава версия на софта, даже мисля, че не е възможно това.
Цитирай

Reset, Factory reset, hard reset - Нулира телефона до фабрични настройки, но не и до фабрична версия на софтуера.
Процедурата просто затрива всичко от Data дял и Internal storage.
Операционната система като цяло е в System (не мога да изредя всичките 30 дяла в които са разпрострени останалите неща)
Цитирай

(2017-11-21, 08:56:59)suffer написа:  Reset, Factory reset, hard reset - Нулира телефона до фабрични настройки, но не и до фабрична версия на софтуера.
Процедурата просто затрива всичко от Data дял и Internal storage.
Операционната система като цяло е в System (не мога да изредя всичките 30 дяла в които са разпрострени останалите неща)
Тогава е възможно да съм сложил отметка на всичко тук, включително систем.. [Изображение: 8bcda63bb7a7cfac173bf95f341d5fa4.jpg]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай

Сложиш ли на систем оставаш без телефон Smile - не е непоправимо, но не е нужно да си го причиняваш
В TWRP за нормален ресет слагаш на Dalvik, Data, Cache и eвентуално Internal storage
Цитирай

Хора не правете глупости с телефоните си,просто си ъпдейтвате и толкова,Деветката си е ок
Цитирай

Ако съм с отключен буутлоудър 1000 пъти предпочитам xiaomi.eu dev или stable
и с това recovery Си руутвам, спирам рекламите, понякога има и други благини, но зависи от модела
Цитирай

Значи пробвах по-горе описания метод за големи снимки на контактите и да става,но на някои си седи малка снимка. Идеи?

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
Цитирай

Затвори указателя , спри го принудително от менюто с настройки/приложения и пробвай отново контактите на които им стои малка снимката.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)