Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X
#1

[Изображение: c1fb1fa2a047.jpg]

Колеги, предлагам в тази тема да събираме информация за ъпдейтите на официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X. Последния ъпдейт е с номер 8.2.10.0 и носи различни бъг фиксове и подобрения, както и секюрити пача на Гугъл за месец май. Още инфо има тук:  http://www.gsmarena.com/new_xiaomi_redmi...-25725.php


Цитирай
Аксесоари
#2

Получих го и батерията държи вече по 3 дни


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 4x Snapdragon 625, Dark Gray, 3/32 GB
Цитирай
#3

Аз имам дрейн на батерията с последния софтуер. Няколко дни, след като ъпдейтнах телефона се получи. След това отключих бутлоудъра, качих седмичния ром и там имах същия проблем. Върнах отново 8.2.10.0 и телефонът се оправи. Но уви, само за няколко дни отново. Вчера върнах 8.2.5.0 и за сега е добре. Интересното е, че никой не се е оплакал освен мен от този проблем. Преди това телефонът си държеше 4 дни с 8 часа екран и вечер падаше с 1-3% батерията.

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай
#4

А някое ново приложение да не си инсталирал и то да прави белята?

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#5

Не съм инсталирал нови приложения, пробвах и с изключени синхронизации. На седмичния ром даже не му върнах бекъпа с мисълта да инсталирам приложенията поетапно и да разбера кое прави проблем, но не се стигна до там, дрейна си остана без инсталирано нищо. Странна работа Smile

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай
#6

Странно, след ъпдейта 8.2.10.0 телефона се разпознава като Redmi Note 4 , а реално той е Redmi Note 4 X

Xiaomi Redmi Note 4x Snapdragon 625, Dark Gray, 3/32 GB
Цитирай
#7

Къде го виждаш това?
И двата модела са „mido", така или иначе
Цитирай
#8

В седмичния се разпознава като Redmi Note 4 X

XIAOMI MI MIX 2S 6/128 black
XIAOMI REDMI 4 PRIME
Цитирай
#9

Global dev 7.8.10 - MIUI 9

Redmi Note 4 Qualcomm / Redmi Note 4X
Recovery 1424M
http://bigota.d.miui.com/7.8.10/miui_HMN...5a_7.0.zip
Fastboot 2020M
http://bigota.d.miui.com/7.8.10/mido_glo...82c21e.tgz

Changelog: http://en.miui.com/thread-736393-1-1.html
Цитирай
#10
Smile 

Здравейте,
  Моя телефон е Readmi Note 4, купен в Китай. Скоро сам се ъпдейтна до версия  8.5.5.0(MBFCNED). В другите коментари не виждам някой да е с такава версия та реших да спомена, все пак това е темата. Сега да попитам понеже нямам Български на телефона дали е много сложно да си го добавя ? Лаик пълен съм на тази тема та дано съм задал правилно въпроса си.
Цитирай
#11

Ще имаш още по-нова другата седмица.
Пускат стабилен с нуга, макар че твоя е с China Stable - затова не виждаш друг с такава версия
Цитирай
#12

(2017-08-11, 11:06:29)suffer написа:  Ще имаш още по-нова другата седмица.
Пускат стабилен с нуга, макар че твоя е с China Stable  - затова не виждаш друг с такава версия

Какво ще рече това "нуга" ? А и като съм с China Stable ще мога ли да добавя Български ? Питам понеже успях да сложа Google Play на телефоните но майка ми горката  нищо не разбира и само ми звъни това какво значи онова какво значи и те така.
Цитирай
#13

Нуга е Андорид 7.0
Ти си с Маршмелоу 6.0

Български можеш да сложиш като инсталираш глобален ром.
начините са няколко - най-лесния е през ъпдейтъра, но се съмнявам че ще стане.
Цитирай
#14

Благодаря Suffer. Разгледах темата за инсталиране на глобален  РОМ но не е за мен тази работа.
Цитирай
#15

С програмката "гугъл инсталер" ,можеш да си инсталираш гугъл сервизите и "плей сторе" магазина, но трябва да си го изтеглиш през браузъра.
Цитирай
#16

Човекът иска Български език


"...понеже успях да сложа Google Play..."
Цитирай
#17

Цък Нека колегата опита с това,работи се лесно с него.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#18

[b]suffer[/b]    явно не съм прочел правилно , сори за спама.


gazara74 Аз смених един ром с тази програмка, но за повече не ме огря. Може би трябваше да си платя ..... или компа се е бъгнал......нека някой да пробва повече от веднъж ,да знам какво да правя.
Цитирай
#19

И аз съм я пробвал само веднъж.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#20

Колеги,откакто излезе девятката не мога да правя локални бекъпи,все пише че няма място.Аз ли бъркам някъде или си е проблем на рома.Проблема е с всички ромове 9.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#21

Ми ти сам си си отговорил с последното изречение
Цитирай
#22

Някой получил ли е ъпдейт до Android 7 на телефон с MediaTek Helio X20 с глобален ром?
Цитирай
#23

Няма нуга за МТК версиите
Цитирай
#24

Здравейте,сдобих се с Note 4X от Алито.Дойде с глобал ром 8.2.4.0.0(MCFMIDL) който има бг.език,но не получавам ъпдейт за по-нов ,а виждам че доста вече са получили.Ако сменя региона и пробвам и евентуално намери ,дали ще изгубя бг езика.

Xiaomi 12 Lite 8 / 256
Цитирай
#25

Tези нули в повече говорят за гаражен ром. Ъпдейт няма да има докато не префлашнеш глобална стабилна версия
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)