Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за официалния глобален ром на Xiaomi Redmi Note 4/4X

https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-p...-smartfona


И какво следва след това?
Цитирай
Аксесоари

Потвърждава се усещането ми ,че четните от редми серията имат по кратка поддръжка. Ще видим какво ще стане с Redmi Note 6 i Redmi Note 5. Ако съм прав ,ще ги сполети същата участ по едни и също време.
Цитирай

Вчера най - накрая се реших да ъпдейтната телефона. С версия 8.5 съм и ми предлага през OTA версия 9.5, която е 1.3гб... Сваля се рестартира се телефона и нищо. Сваления фърм просто изчезва след рестарта. Пробвах и ръчно, пак всичко изчезва след рестарта. Пробвах и с автоматичен ъпдейт през нощта... Пак същото. Телефона иначе го купих чисто нов от магазин и се оказа с отключен bootloader. Да не би това да му пречи на актуализацията?

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

не пречи, но може самата актуализация да е счупена. Най-добре е с фастбуут да се сложи най-новата, базирана на MIUI 10, но само ако смяташ, че ти е дошло време за ресет. Иначе трябва да се закачи за Mi Flash Pro, Например и там би трябвало да станат нещата през стоковото recovery
Цитирай

Оказа се че трябвало папката downloaded_rom да е вътре вътрешната памет... Не знам защо след като трябва да е там, телефона си сваля и създава папката в картата памет... Стана всичко е ок, вече съм с последната версия на miui 10. Някаква идея дали мога да направя картата памет, като вградена под miui или да минавам на къстъм ром.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай

Не можеш на стоковия ром.
По мои данни последно само Леново поддържаха такава функционалност
Не знам на кой къстъм ром би било възможно това.
Цитирай

Мерси!
Ами за Коледа подарих Нокия 2.1 на баща ми. Наскоро му подарих и карта памет и като я сложих пита дали да я вгради или да стои отделно, съответно я вградих и стана идеално. Андроид 8.1 е. Иначе преди години съм го правил на xperia sp тоя номер, но беше доста играчка по спомен. Аз понеже гледах да хвана промоцията преди две години взех 16гб версия. Никъде дори не съм срещал някой да е писал да е с такъв. И все няма памет, та няма памет, а имам хубава 128гб карта.
П.п Доволен съм от miui 10 хубаво работи, по малко място заема. Преди ъпгрейда имах 1.5гб(останаха 100мб като сложих инсталационния файл) свободни, след него 4гб. За сега не виждам да върви повече батерия от преди. Хард ресет не съм правил. От версия 8.5.4 минах през задължителния 9.5 и право на последната версия 10.2...

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на roni952 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Добро утро! Искам да пробвам друг ROM на телефона си. Бихте ли ми казали дали този от скрийншота е подходящият за Redmi note 4 глобална версия, че нещо не ми е много ясно...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Ако си с процесор Снапдрагон 625 - да. Подходящ е
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

Някой пробва ли вече, има ли смисъл? [Изображение: af3cd03ad6140a62299c1a61dba7fb07.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай

http://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.NCFMI...4d2a3f.tgz

MIUI 11 - Global Stable, fastboot
Цитирай

По ли е добре от 10-ката,батерията държи ли се добре с нея, довечера ще направя обновяване по въздуха, каквото стане и без това ще се пенсионира вече.... .

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай

Ъпдейтът е по-скоро визуален за по-старите модели.
Голяма част от новата функционалност в MIUI 11 е насочена към AMOLED дисплеите
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ICATA
Цитирай

Аз обнових до MIUI 11 за сега се държи добре,обаче за нашите телефони версията е орязана много..По-добре да нямахме обновяване или да е с всички екстри,много тъпо така,очаквах новите неща а се оказа че за нас ги няма...Всички екстри които чаках ги няма,Примерно Dark Mode,Ако някой знае добра тъмна тема за MIUI 11 да сподели името и,че тази която ползвах от мяу 10 не стават...


Цитирай

минавай на xiaomi.eu
Там има dark mode, ultra battery saver
темите си работят, лицевото също.
Сега за Андроид 7 пак може да има нещо орязано, ама поне няма да сменяш региони и да се чудиш кое къде е
Цитирай

Как да мина на xiaomi.eu ?


Цитирай

1. oтключваш буутлоудъра - връща телефона до фабрични настройки и включва чакане около седмица. Нужен е Xiaomi акаунт
2. инсталираш къстъм рекавъри (TWRP) - за да работи правилно трябва да се изтрият и останалите данни на телефона (става като от завода, но с текущия ром)
3. Преместваш предварително сваления ром Xiaomi.eu (седмичен или стабилен) в паметта на телефона (който трябва да се вижда като флашка на компютъра)
4. Инсталираш през пункт Install И след рестарта вече си с новия ром
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • iwan33
Цитирай

Xiaomi.eu не прекратиха ли поддръжката на модела още преди време?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
[-] 1 потребител изказва благодарност на iwan33 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Разбира се. Прав си.
Не съм видял в кой раздел пиша, дори да са прекратили поддръжката с MIUI 10 там също имах ултрабатери сейвър и дарк моуд. В случая Най-удачно е да се стои там където има ъпдейти
Цитирай

Как да спра досадните реклами в браузъра? Нещо изпитано и работещо има ли?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай

С изключване от Настройки опция Препоръки. Или с приложение Adguard.

 
Цитирай

Ако нямаш руут, опитай с Блокада: https://blokada.org/


Цитирай

Руута е изчезнал и опитах пак да го руутна, но не се получи. Следвам това видео - Install TWRP and ROOT Xiaomi Redmi Note 4 and 4X

единствената разлика при мен, че на този екран, където пише nikel, при мен е mido, но не знам това какво значение има. И също докато телефона е във fastboot и е закачен за компа, не зарежда twrp recovery-то, както във клипа. Ако му дам power + volume up зарежда стоковото recovery. 

да не си съсипа телефона ако продължа да опитвам така  Sad
[Изображение: LsqYj95.jpg]

locke on
Цитирай

Nikel и Mido са два съвсем различни телефони! Не обновявай с погрешна версия!
Цитирай

(2019-11-24, 17:27:55)Joro711 написа:  Nikel и Mido са два съвсем различни телефони! Не обновявай с погрешна версия!

мисля, че моят е Mido, но как да разбера, за да съм сигурен?

locke on
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)