Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unlock Bootloader + TWRP recovery + Root
#1

Тук ще ви покажа, как да отключите вашия P10 Lite и да му сложите TWRP рековъри и след това да го рутнете.

Първо трябва да ви предупредя:
Отключите ли bootloader-а - Нарушавате ГАРАНЦИЯТА
Инсталирате ли TWRP - Нарушавате Гаранцията
Рутнете ли телефона - Нарушавате Гаранцията

Ако след това нещо стане с телефона, то в сервиза МОЖЕ, а и е почти 100% СИГУРНО, че ще ви откажат Гаранцията!!!

След като отключите bootloader-а, сложите TWRP и го рутнете е възмжно телефона да спре да получава системни актуализации! А може и да ги получава, но при ъпдейт на самата система може да се премахнат Рута или Рековърито и да се замени с фабричното. Не знам как е при Huawei точно, защото при други телефони като LG приемрно ако има рут, то телефона спира да се актуализира.

Общо взето, това го правете на свой собствен риск и не разчитайте, че ако брикнете телефона в сервиза ще го оправят, защото НЯМА да го оправят!

Първо се регистрирайте в Huawei ID ето тук:
https://uniportal.huawei.com/accounts/re...om%2Fen%2F
Аз лично се регистрирах чрез опцията "Register by Mobile" защото е супер бързо и лесно, просто избирате България, пишете телефона си като пропускате +359 или 0 (примерно за Теленор пишете 899XXXXXX), след това си пишете парола за профила ви в Huawei и цъкане бутона SEND след това ще получите SMS код, пишете го в полето и след това се регистрирате. Супер лесно е!!!

След като се регистрирахте, отворете НОВ таб на браузъра ви и влезте тук - http://www.emui.com/en/plugin/hwdownload/download и там кликнете на линка от дясно "Unlock Bootloader", след това следвайте инструкциите, пишете си там сериен номер, IMEI и другите и после цъкате от долу и ви генерира един код, с който ще отключите bootloader-а.

Сега първо трябва да инсталирате ADB на вашия компютър, може да се изтегли от тук - https://freeandroidroot.com/download-min...-versions/
Скролнете на долу и виже линка "Minimal ADB And Fastboot V1.4.3 – New Version" след това свалете и инсталирайте на вашия компютър.

След това трябва да влезнете във вашия телефон в менюто Настройки - Всичко за телефона и там трябва 7-8 пъти да кликнете върху Номер на Версията, докато не ви се изпише че вече сте Програмист.
След това влезте в менюто Настройки - Опции на програмиста и там кликнете върху Отстраняване на USB грешки и го активирайте и също така кликнете на Фабрично Отключване и го активирайте. Трябва и двете да стават СИНИ, при фабричното отключване е възмжно да ви поиска пин код с който си отключвате телефона. Поне на мен ми иска пин за да ми го активира.

След това свържете вашия телефон с компютъра и отворете Windows PowerShell (в Windows 10) или CMD ако сте на Windows 7 или 8.

Ако за първия път свързвате телефона с този компютър чрез ADB то на екрана на телефона ще ви излезне съобщение, дали се доверявате на компютъра, просто чеквате отметката Винаги и после ОК.

След това напишете adb reboot bootloader и телефона ще се рестиртира и влезне в режим за отключване на bootloader-а.

Ако НЕ е отключен, то на екрана ще видите зелен надпис на който пише че е заключен, ако видите червен надпис че телефона е отключен, значи някой преди вас го е отключил Smile

След това пишете fastboot devices и на екрана трябва да ви покаже вашия модел на телефона и че е в режим fastboot.

След това пишете fastboot oem unlock 1234567890 като разбира се ЗАМЕНИТЕ 1234567890 с ВАШИЯ КОД който го получихте от сайта на Huawei!!!

След това НА ЕКРАНА НА ТЕЛЕФОНА ще излезне съобщение дали наистина искате да отключите Bootloader-а! От долу има 2 опции YES и NO, по подразбиране е зададено с червено NO, а вие с копчетата за звука дайте на долу или нагоре и направете YES да е в ЧЕРВЕНО!!! След това натиснете бутона Power за да потвърдите командата.

Телефона ще се рестартира и ще направи фабричен RESET на всичко!!!
Т.е. ще трябва да изчакате около 3-4 минути за всичко, след това все едно пак на ново ще трябва да си настройвате телефона.

След това повторете стъпките ОТГОРЕ като активирате опцията за Програмисти и след това активирате Отстраняване на USB грешки. Този път опцията за Фабрично отключване няма да трябва, защото тя ще е НЕАКТИВНА за кликане и АКТИВИРАНА по подразбиране!!!

След това изтеглете TWRP и SuperSU
TWRP за P10 Lite - https://mega.nz/#!tUJhmJiZ!ZgV9ZTPqNYG8X...sf5V3abmqE
SuperSu 2.82 за EMUI 5 - https://www.androidfilehost.com/?fid=961840155545569605

Преименувайте TWRP_P10_Lite_Beta.img към recovery.img

Преместете 2.6.SuperSU2.82-EMUI5-SelEnforcing.zip във вашата SD карта

Сега пак свържете телефона и отворете ADB и напишете тези команди:

adb reboot bootloader

fastboot devices

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot reboot

Честито, вече вашия телефон си има Custom recovery - TWRP!!!

След това докато сте в телефона и не сте изключили кабела може да влезнете в рековъри режима с тази команда от ADB:

adb reboot recovery

След това ще видите менюто на TWRP и там изберете първия бутон Install и след това изберете опция за инсталиране от SD картата ви и кликнете върху 2.6.SuperSU2.82-EMUI5-SelEnforcing.zip и дайте инсталиране.

Това е, след това вашия телефон ще бъде рутнат и отключен за инсталиране на каквито си искате Къстъм Ромове, но поне аз за сега не знам да има къстъм ром за P10 lite.

Ако инсталирате Custom ROM то внимавайте да е за ТОЧНАТА версия на вашия телефон, защото иначе ще го брикнете и както казах още в началото - сервиза ще ОТКАЖЕ гаранцията и един вид горите с телефона!!!

Ето, моя P10 Lite е рутнат:

[Изображение: 2G0LGSs.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

И с каква цел ползваш руута, аз мисля да го руутна и да го овърклоквам на макс, както процесора така и видео чипа

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

(2017-07-16, 03:08:02)BGDropche написа:  И с каква цел ползваш руута, аз мисля да го руутна и да го овърклоквам на макс, както процесора така и видео чипа

Ами аз главно ползвам рута защото съм инсталирал една програма Lucky Patcher която изисква рут. С нея си хаквам някои игрички за да си купувам безплатни пари в тях или да ги пачвам с кръпки които дават ънлимитед коини или животи или бустери и т.н. Общо взето за забавление го правя.

Другото е че имам програмата Titanium backup pro (свалил съм я от onhax защото иначе е платена) и с нея си замразявам някои приложения които ме дразнят или ми цоцат батерията много, а аз реално не ги ползвам.
Цитирай
#4

Lucky Patcher - a не изисква руут за махане на реклами и пачване на игрички

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

(2017-07-17, 13:12:30)BGDropche написа:  Lucky Patcher - a не изисква руут за махане на реклами и пачване на игрички
Грешиш, ако няма рут програмата не може да модифицира аповете. Тествал съм го без рут и го знам. На някои игри при опция да ги хакна за да си купувам безпалтно в тях ми казва че няма налични рут права, а няколко пъти ми се случва просто да забива и да не ги модифицира. Аз говоря за пълно хакване, което променя и далвик-а.
Ако не ми вярваш забрани рут достъпа, просто влез в SuperSU и задай да е забранен рут достъпа за Лъки Пачера, след това пробвай да хакнеш нещо като използваш опцията "Поддържаща кръпка за емулация в приложението и БПЛ" чрез тази опция можеш в приложенията да си купуваш коини или диаманти или каквото е в играта, обаче това не работи на повечето, но на тези които аз ползвам си бачка.
Цитирай
#6

Възможно ли е бъдещо заключване на Bootloader-а и връщане на телефона в стоково състояние,т.е да стане гаранционнен отново.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#7

(2017-07-28, 20:01:53)Spellbound91 написа:  Възможно ли е бъдещо заключване на Bootloader-а и връщане на телефона в стоково състояние,т.е да стане гаранционнен отново.

Да възможно е.

Първо влизаш в SuperSU и даваш ПЪЛЕН ЪНРУТ

След това трябва да флашнеш рековърито и да замениш TWRP със СТОКОВИЯ рековъри.

Ако не пазиш бекъп на стоковия Рековъри може да ползваш този:
https://www.dropbox.com/s/8ur6vyggmhb7bq...y.img?dl=0

Стартирай телефона във Fastboot режим и напиши тази команда:

fastboot flash recovery recovery.img

Ето клип от YouTube как се флашва стоков рековъри:
https://www.youtube.com/watch?v=OmxHUhyt7WQ (в случая тук е P8 Lite, но начина е един и същ и за P10 Lite)
Реално първата част с изваждането на RECOVERY.IMG съм го направил аз и просто давам линк към него.

След това независимо по кой начин си го флашнал, то рестартирай телефона в Рековъри режим, за да се убедиш че наистина имаш стоков рековъри и след това рестартирай телефона в нормален режим.

Този рековъри е СТОКОВ, извадил съм го от  Европейската Официална Пълна версия на WAS-LX1A (Firmware: B123)

Това е рековъри от LX1A модел, а нашите са само LX1, но мисля че няма да има проблеми и рековъритата трябва да са еднакви.

Ако някой го интересува откъде е този Рековъри, ето информация от къде е изваден:
------------------------------------------
Official Firmware Details : http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/...update.zip

   Device : Huawei P10 Lite
   Model No : WAS-LX1A
   Android OS : 7.0 Nougat
   EMUI Version : 5.0
   Firmware : B123
   Build Number : WAS-LX1AC432B123
   Status : Official
   Region : Europe
   Type : Full firmware image
   Size : 1.6 GB
------------------------------------------

След като си махнал всякакъв рут и си флашнал телефона със стоковия рековъри, то стартираш нормално телефона и после го свързваш с ЮСБ към компютъра.
Отваряш папката с ADB и стартираш командния прозорец, вътре пишеш това:

adb devices
показва ти, че телефона е свързан успешно

adb reboot bootloader
рестартира телефона в режим fastboot

fastboot oem relock 1234567890
*замени 1234567890 с кода който получи от сайта на Huawei когато го отключваш
Bootloader-а ще се заключи, не съм го правил това и не знам автоматично ли ще се заключи или е възможно на екрана на телефона да излезне съобщение с което да потвърдиш че искаш да заключиш телефона. Поне при отключване иска потвърждение, така че може би и при заключване е същото. След това е възможно телефона да направи фабричен резет, така както го направи и при отключването, но това е само предположение.

След това телефона ще ти бъде фабрично заключен и гаранцията ще ти важи, защото никой няма да разбере че си го отключвал.
Цитирай
#8

Намерих стоково рековъри точно за нашия модел WAS-LX1C432B127

Ако все пак искате да върнете стоковото рековъри и да заключите Bootloader-а, то използвайте това рековъри

Линк - https://www.dropbox.com/s/a0523ncp2r1lhu...Y.img?dl=0

Стартирай телефона във Fastboot режим и напиши тази команда:

fastboot flash recovery RECOVERY.img

Пишете RECOVERY с ГЛАВНИ букви, защото самия файл е така, но ако искате го преименувайте на нещо друго или го преименувайте с малки и няма проблеми.
Но ако е с главни букви, то трябва и в командния прозорец да пишете с главни, ако го преименувате с малки, то пишете с малки.
Просто при извличането е с главни и аз направо така ви го давам.

Значи за да върнете телефона обратно в заводския си вид, следвате стъпките от горния ми пост:
1. Махате SuperSU като давате пълен ънрут
2. Флашвате рековърито с оригиналното от линка от този пост
3. Заключвате Bootloader-а чрез командата и вашия код от сайта на Huawei

Това е!
Цитирай
#9

ВАЖНО!!!

Ако ви излезне съобщение за ъпдейт на системата, а това все някога ще излезне, то трябва да флашнете телефона отново със стоковия рековъри. В противен случай НЯМА да може да инсталирате ъпдейта!

Ето как става процедурата:

- Свалете стоковото рековъри за WAS-LX1 от тук - https://www.dropbox.com/s/a0523ncp2r1lhu...Y.img?dl=0

- Свалете ADB от тук - https://www.dropbox.com/s/o1al8259g9f2hfv/adb.zip?dl=0

- Влезте в Настройки на програмиста и Активирайте опцията за Отстраняване на USB грешки

- Разархивирайте adb.zip и влезте в папката с файловете

- Някъде под файловете или отстрани натиснете и задръжте SHIFT + десен бутон на мишката и от менюто изберете Отваряне на прозорец PowerShell (в Windows 10) или Команден прозорец (в Windows 7, 8 и първите версии на 10)

- Свържете телефона с USB кабел към компютъра и започнете да пишете тези команди:

adb devices

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery RECOVERY.img

fastboot reboot

След това вашия телефон ще е със стоково рековъри.

Проверете отново за ъпдейт и го инсталирайте. Ако изберете БЪРЗ ъпдейт и по време на ъпдейта получите грешка, то рестартирайте телефона, влезте в Настройки, после Системна Актуализация и от менюто с 3 точки изберете Изтегляне на най-новия пълен пакет. След това ъпейтнете отново и всичко ще е наред.

Второ важно нещо!!! След като ъпдейтнете системата вашия телефон ще стане отново СТОКОВ!!!
Казано просто:

- Стоков рековъри
- Заключен Bootloader
- Премахнати Root права
(SuperSU остава инсталиран като обикновено приложение и няма никакви рут права)

Реално ще трябва отново да го отключвате, да флашвате TWRP и след това да инсталирате SuperSu за да имате рут!

Имайте предвид, че при ОТКЛЮЧВАНЕ на Bootloader телефона прави автоматичен резет на системата и после трябва пак да го настройвате като ново устройство, за това преди открлючване си направете бекъп на каквото ви е ценно за да не се изтрие! (изтрива се вътрешното хранилище, SD картата си остава непокътната)
Цитирай
#10

(2017-07-17, 00:22:08)Aalesund написа:  Ами аз главно ползвам рута защото съм инсталирал една програма Lucky Patcher която изисква рут. С нея си хаквам някои игрички за да си купувам безплатни пари в тях или да ги пачвам с кръпки които дават ънлимитед коини или животи или бустери и т.н. Общо взето за забавление го правя.

Другото е че имам програмата Titanium backup pro (свалил съм я от onhax защото иначе е платена) и с нея си замразявам някои приложения които ме дразнят или ми цоцат батерията много, а аз реално не ги ползвам.
За Лъки Патчера вече ща псувам
С П10 лайт съм, нямам руут, ама си работи...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

(2018-02-24, 19:38:13)AloneCrew написа:  За Лъки Патчера вече ща псувам
С П10 лайт съм, нямам руут, ама си работи...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Може ли да ми кажеш как работи, защото ако няма рут при опит да се инсталира потребителска кръпка казва че няма достъп!
Дори при самото пускане ако няма рут права лъкито показва съобщение че няма тези права и реално бая малко опции му работят. Аз не казвам, че не работи като цяло, a казвам че важните неща като потребителски кръпки не работят.
Цитирай
#12

(2018-02-28, 17:55:53)Aalesund написа:  Може ли да ми кажеш как работи, защото ако няма рут при опит да се инсталира потребителска кръпка казва че няма достъп!
Дори при самото пускане ако няма рут права лъкито показва съобщение че няма тези права и реално бая малко опции му работят. Аз не казвам, че не работи като цяло, a казвам че важните неща като потребителски кръпки не работят.
Създава се клонинг с желаните кръпки на приложението което искаш да чиитнеш и си ти...
Да, за руут има повечко опции и чиит, но пак зависи коя игра и какви са и защитите

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Здравейте,
Опитвам се да отключа bootloader-a, но на посочения по-горе сайт ( http://www.emui.com/en/plugin/hwdownload/download) вече няма такава възможност.
Има ли далтернативи?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)