Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със скоростта на мобилен интернет през слот 2
#1

Здравейте,имам проблем със скоростта на мобилния интернет през слот 2.Няма значения на кой оператор СИМ карта ще поставя,там е ограничено макс до 0,18 Mbps.Едната ми SIM карта е на Теленор,а другата на Мтел.Когато поставя Теленорската в слот 1, скороста е над 5,00 Mbps,а на Мтел е над 4,00 Mbps,а същите при слот 2 и двете карти се ограничават до 0,18 Mbps.
В Настройки няма такава опция за контролиране на скоростта на интернета,проверих и в Security.
Преди време имаше някакъв код през който се влизаше в скрити настройки,за съжаление не помня как беше за да вляза да проверя и там,но най-добре някой да сподели решението на проблема за премахване на ограничението на скоростта на мобилния интернет през слот 2 преди да съм разбутал нещо друго..
Цитирай
Аксесоари
#2

Сигурно, втория слот е само 2G, където, тази скорост е нормална. Преди повечето двусимови ги правеха така.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Цитирай
#3

За слот 2 не ми показва повече от G мрежа независимо коя Sim карта ще поставя.
Изглежда за да ползвам качествен мобилен нет ще трябва да го правя през слот 1.
Кофти ще е да разменям постоянно SIM картите, защото през слот 1 ми дава възможност за мрежа до 3G независимо на кой мобилен оператор SIM карта.
п.с.  Sad
[Изображение: lenovo_a536_back_dual_sim.jpg]
Цитирай
#4

Колега ако ти се занимава виж при руснаците има много къстъм ромове за този телефон.Тук нещата повече опират до софтуер с тези мрежин,не вярвям да са зключили чак слотовете по някакъв начин.Ето линк към темата https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=608418 ,както казах има много ромове даже има и андройд 7 на къстъм ядро.Доста съм разглеждал темата защото си портвах ромове за моя телефон но не съм виждал да пишат,че са така разпределени мрежите Big Grin
Аз имам едно престижио старичко е но от настройките си сменям 3Г и на двете карти.
Цитирай
#5

Нямам такова време да ровя и проучвам нещата. Смартфончето вече минава 4-та година и е време за подмяна, защото вече има мрежи 4G а и без това батерията му вече не издържа толкова-почти не свалям кабела на зарядното.
Проблемът ми беше, че SIM картата на Мтел в слот 2 ми товари телефона като включа интернет,а не зарежда нищо и само се ядосвам, че вкючвам пакети МБ за интернет.От началото на месеца включих 1500 МБ, а нищо не успях да сърфирам.Бях останал с впечатлението, че пакетите на Мтел са гола вода, в другия случай дефект на картата.След като я преместих в слот 1 се оказа, че всичко е наред, а другата SIM карта която до сега не съм имал проблем се "бъгва" по същия начин в слот 2,разликата е обаче, че при нея МБ пакета е по-малък но съм на такса и след изчерпване трябва да закупя допълнителен пакет МБ.В другия случай, често практикувам риболов и когато отида "някъде си", обхвата на едини от двата оператор се губи и затова ползувам нет от двете SIM карти.
Благодаря за предложението и нека темата бъде полезна за останалите които (ще)се сблъскват с проблем като мен.
Цитирай
#6

Нищо не се "бъгва",те хората дори са го написали на панела-сим 1 е WCDMA/GSM-сим 2 е GSM!Рома няма нищо общо,това е хардуерната архитектура на дъното.Малък брой модели можеха да работят на двата слота с нет,просто икономия при производството,радио-модема обслужва само сим 1.Би трябвало на сим 2 да нямаш изобщо нет!
Цитирай
#7

Не визирам "бъгва" като проблем, а само като израз, че така изглежда.
Нали затова постнах снимката за да се види какво пише за всеки слот. Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)