Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 4 проблем с батерията.
#1

Здравейте отскоро имам проблем с батерията на телефона. Батерията не ми държи повече от 17-18 часа. Телефона го ползвам за някой друг разговор през деня, малко браузване в нета и по 15-20 минути игра на ден. Нищо повече. Не е нормално батерия с такъв капацитет да държи толкова малко. Телефона е рутнат и пробвах какви ли не къстъм ромове от XiaomiEU, Multirom.me, EpicROM и все същата работа. В момента съм с 7.4.14. от xiaomi.eu и батерията едвам държи. Интересно е, че преди бях флашвал този ром и батерията държеше много и правех по 7-8 часа екран, но после флашнах няколко други рома за да ги тествам и когато се върнах на 7.4.14. вече не мога да ги докарам тези 7-8 часа екран и почти два дни на батерия. Ако някой предполага къде може да е проблема нека помогне. Да отбележа, че къстъм ромовете ги флашвам през рекавърито като правя WIPE на всичко ''dalvik, cache, data, system, internal storage, cust''. Тоест правя чиста инсталация.
Цитирай
Аксесоари
#2

17-18 часа с колко часа екран? И виж кое приложение ти точи.. Вероятно е facebook или някое на google
Цитирай
#3

17-18 часа на батерия и три часа понякога едвам 4 часа екран но 4 часа да изкара на екран батерията вече е на 7-8%. Нямам инсталиран facebook а само messenger. В настройките на батерията при избор на приложения съм забранил всички инсталирани да работят на заден план както и всички приложения на google съм забранил да работят на заден план.
Цитирай
#4

Oстава опцията за дефектна батерия или друго точещо приложение, виж дали прегрява телефона също и аз съм до тук с идеите.
Цитирай
#5

Батерията загрява до 42 градуса само при игра или ако товаря телефона с друго тежко приложение. Иначе при нормално ползване си държи от 28-35 градуса. Така, че прегряване на батерията едва ли е проблема. Инсталирах си Wakelock Detector за да видя кое приложение точи батерията, но нищо не му схващам на този wakelock detector. Има някакви опции да се сменя и да ти показва кое най-често буди процесора или пък другата опция да ти показва wakeup triggers. Когато го настроя на Wakeup triggers в списъка с приложения ми вади ''Xiaomi service framework'' като приложение което се е стартирало на много пъти. Та сега това системно приложение ли ми точи батерията и ако е то как да го замразя, че да не работи на заден план. С Greenify не мога да го замразя защото съм с безплатната версия на приложението и не ми дава да хибернирам системни приложения. Друго което забелязвам е че на няколко пъти ми се случва някой като ме търси телефона да не ме извести със звуков сигнал. Звъняно ми е, но като няма звук разбирам чак след час примерно, че някой ме е търсил, а в настройките на телефона всички звуци са на макс и тихият режим си е изключен.
Цитирай
#6

Ако си с две сим карти е нормално. Едната се изключва при разговор с другата.
Цитирай
#7

(2017-06-25, 07:36:57)redsys написа:  Ако си с две сим карти е нормално. Едната се изключва при разговор с другата.

С една сим карта съм. Просто понякога телефона не издава звуков сигнал че някой ми звъни
Цитирай
#8

"Чиста" инсталация с TWRP ли правиш..?
Цитирай
#9

(2017-06-25, 07:41:41)redsys написа:  "Чиста"  инсталация с TWRP ли правиш..?

Да правя wipe на всичко ''dalvik, chache, system, internal storage, cust '' маркирам всичко без SD card защото там са ми архивите с къстъм ромовете.
Цитирай
#10

Пробвай с MiFlash . Това с ТВРП не е чиста инсталация.
Цитирай
#11

(2017-06-25, 20:58:14)redsys написа:  Пробвай с  MiFlash . Това с ТВРП не е чиста инсталация.

С Miflash не се ли инсталират само стокови ромове. Преди два месеца флашнах с Miflash стоков ром и bootloaera се заключи. Също така ми изчезна и Imei номера. Телефона бе неизползваем. Също така ми се затри и стоковото рекавъри. И затова сега си карам с къстъм ромове. Не ми се рискува с Miflash за да не ми изчезне пак Imei номера.
Цитирай
#12

Да така е......, има и неудобства в някои случаи, но възстановяването става бързо.
Цитирай
#13

(2017-06-25, 21:36:54)redsys написа:  Да така е......, има и неудобства в някои случаи, но възстановяването става бързо.
BTW инсталирах xposed, greenify, ampify и power nap. За сега батерията се държи много добре, но настройките в ampify ме притесняват. Гледах едно видео правено от съфорумник и направих същите настройки показани във видеото, но се появи бъг. Часовника на телефона не иска да се обновява. Замръзва си на един час и повече не се променя. Та се чудя да не скапе нещо телефона това приложение, защото наистина не ми е много ясно какво точно прави.
Цитирай
#14

Не ползвам това приложение, но щом имаш подобрение с приложение различно от стоковото, значи имаш софтуерен проблем(бъг,вирус...) . Предполагам няма да посмееш отново ,но Това се оправя с "чиста" инсталация. Не мога да ти помогна с настройките на това приложение.
Цитирай
#15

(2017-06-26, 09:53:30)redsys написа:  Не ползвам това приложение, но щом имаш подобрение с приложение различно от стоковото, значи имаш софтуерен проблем(бъг,вирус...) . Предполагам няма да посмееш отново ,но Това се оправя с "чиста" инсталация. Не мога да ти помогна  с настройките на това приложение.

Колега послушах те. Да си жив и здрав. Префлашнах телефона с Miflash. При флашването бях махнал отметката на Preloader и ми даде три пъти грешка. Накрая сложих отметката на Preloader и телефона се флашна. Батерията за сега се държи идеално. Повече няма да посмея да слагам измислени къстъм ромове. Май по добър от оригиналния софтуер няма.
Цитирай
#16

Радвам се че си оправил проблема.
Цитирай
#17

(2017-06-28, 18:09:23)redsys написа:  Радвам се че си оправил проблема.

Добре че те послушах. Този път не се загуби imei номера и bootloadera не се заключи. Само стоковото рекавъри го няма ама ще го флашна и него.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)